Hrcky za uchom u dieťaťa

alex1303
4. mar 2023

Dobry vecer...prosim vas som uplne na prasky..synovi 2.5 roka sa zacali za uchom robit hrce...vcera 2 ..jedna mensia a 1 vacsia...dnes vecer pri kupani som zistila ze sa mu robi dalsia a tu ma aj cervenu..dr.som sa vcera nevedela cely den dovolat tak som sa objednala na pondelok...teploty nema...je zivy ako vzdy..chut do jedla ma...ale bol chory vyse tyzdna...sopliky, kasel ale bez teplot...choroba presla a zacali sa mu robit tie hrce ktore su na dotyk tvrde...ked mu to chytim tak sa odtiahnr hned ale povie ze ho to neboli...nemate s tym prosim vas niektora skusenost? Co by to mohlo byt...do pondelka sa asi zblaznim...dakujem za kazdu jednu odpoved 🙏

katkaba1
4. mar 2023

@alex1303 zdurene uzlinky pravdepodobne. Ja som bola minuly mesiac s 2,5r synom na USG, on mal takú hrču na krku. Bol chorý a ostala mu zdurena uzlina. Podla Dr je ok aj ked taká ostane len sa nemôže zväčšovať. Dokonca našiel aj niekolko ďalšich podkožných.

alex1303
autor
4. mar 2023

@katkaba1 a brali vam aj krv?ci len usg?

katkaba1
4. mar 2023

@alex1303 nie, krv nie. Pedina ho popocuvala, pozrela hrdlo, omakala ostatne uzlinky. Všetko bolo ok ale poslala nas na usg lebo si chcela byt ista, že je to uzlinka a nie nejaka tuková ci iná nezhubná hrča, ktoru by trebalo vyberať.
Budu to uzlinky určite. A keď je ešte aj po chorobe tak takmer s istotou uzlinky.

alex1303
autor
4. mar 2023

@katkaba1 dakujem aspon trocha som sa ukludnila 🙏 som zvedava co mi povie nada dr....strasne ma vystrasila tato dnesna 3 hrcka

ankare
4. mar 2023

@alex1303 aj môj 2 a pol ročný má jednu zdurenu uzlinku pri krku a aj vzadu na hlavičke.