Hrčka pod kožou na ľavom prsníku u 4 mesačného bábätka

vendi17
25. jún 2018

Ahoj, chcem sa spýtať.... Moja 4 mesačná dcérka má na ľavom prsníku pod kožou takú pohyblivu hrčku... Neviete náhodou co by to mohlo byt... Mam obavy aby to nebolo čosi vážne.

lorela
25. jún 2018

@vendi17 Možností je veľa, s istotou ti na to odpovie len lekár.

pininka
25. jún 2018

Mne moja doki pri malej povedala,ze babatka maju zdurene prsia,ze je to normalne, ale hrcku som nespozorovala, urcite by som s tym isla.

vendi17
autor
25. jún 2018

Jasne však ideme tam zajtra tak snáď to bude všetko ok....

lindusss2016
25. jún 2018

@vendi17 obe moje deti to niekedy po narodeni mali. Pravdepodobne je to len sposobene hormonmi (teda ak kojis). Dcera to mala dokonca tak viditelne, ze som si to vsimla pod mikinkou. Ale mali.to na oboch stranach, nic sa s tym.nerobi

jana_eyre
25. jún 2018

aj moja dcera mala po narodeni, to bolo z hormonov aj z kojenia.. potom sa jej zvacsil jeden ked mala tak cca 17m, to uz kojena nebola - vtedy sme boli na sone, ale nic nezistili a po case sa to dalo do normalu.. neboj, nic vazne, len to spomen na poradni a dr skontroluje..

vendi17
autor
25. jún 2018

Jasne ďakujem pekne baby zajtra ideme k doktorke nech to pozrie... A hej kojím a už máme aj prikrmy. Ďakujem pekne za odpovede

asia83
25. jún 2018

@vendi17 Ja zvyknem mávať na zápästí hrčku pohyblivú nebolestivú pod kožou. Raz sa objaví, raz zmizne. Beriem to ako tukový vačok.

nelita02
3. sep 2018

@vendi17 ahoj, co vam p.ovedala Dr.? Mame ten isty problem... Aj bradavka sa mi zda ina, tak bledsia a stred tmavsi ako na druhej strane...

vendi17
autor
3. sep 2018

@nelita02 ahoj bolo to našťastie len z hormónou, 4 týždne sa to sledovalo, každý týždeň sme s tým chodili k doktorke skontrolovať až to nakoniec úplne zmizlo.. A odvtedy sa jej to nespravilo uz..

nelita02
4. sep 2018

@vendi17 dakujem, utesilo ma to. Snad aj my budeme mat take stastie.... Mam ale strach. Aj vam robili nejake vysetrenia?

vendi17
autor
6. sep 2018

@nelita02 nie vôbec vždy jej to len prehmatala a ďalšiu kontrolu dala vzdy o týždeň... Snáď to buď dobre, pokiaľ to nie je tvrdé a neboli to tak by to malo byt z hormónou.

selket
16. nov 2018

Ahojte, malo to aj nejake sfarbenie? Moja 7 mesacna dcerka ma tiez hrcku na prsniku, bradavku vtiahnutu ale tak akoby aj modrinu okolo, neviem ci sa buchla niekde, alebo su to tiez hormony..Dr. to moc neriesi, ale zvacsuje sa jej to..

vendi17
autor
20. nov 2018

@selket naša mala niečo podobné akurát nemala tam nič ako modrinu, ona tam mala len klasickú hrčku, ktorá sa nemenila..... a pokiaľ je to len z hormónou by sa to nemalo zväčšovať... Určite by Vás mali niekam s tým poslať...

aneta129
6. feb 2022

@selket ahoj
Prepáč, ze otravujem... Mala bola chorá, a počas toho sa jej na jednej bradavky urobilo take jak tvojej.... A mám pocit, že to väčšie ako včera... Pri narodení mala na oboch prsníkoch take jak tukové vankúšiky ale po pár týždňoch nemala nič...