Hospitalizácia s dieťaťom

21. okt 2023

Dobrý deň,
Do akeho veku je rodic s dietatom ak je dieta hospitalizovane?
Syncek mal uraz, bol s nim muz na pozorovani (mam doma mladsieho). A dr. spomenul ze kedze este nema 5r moze s nim ostat rodic.
To ako 5r dieta ma uz byt same?

letfenixa
21. okt 2023

Rodič môže byť s dieťaťom až do 18, ale nárok na posteľ má do 6.rokov dieťaťa.

zuzanockamt
21. okt 2023

Nie, rodič ostáva aj so starším dieťaťom (vlastná skúsenosť, dieťa malo 8 rokov).

rebrambora
21. okt 2023

Presne ako je hore napisane, vies si ale vacsinou priplatit za lozko a ostat.

candii
21. okt 2023

Rodič má nárok byť s dieťaťom pokiaľ je maloleté. Ale keď som bola s malým v nemocnici bol tam cca 9 ročný chlapček sám lebo nebolo miesto.. resp. miesto bolo ale uprednostnili rodičov s menšími deťmi .. ja som bola so synom mal 1 rok. Tie väčšie deti tam bývali samé ..

autor
21. okt 2023

Ďakujem za odpovede.
Bolo tam dievca cca 10-11r a asi 15r chlapec. Boli tam sami.

pribinak
21. okt 2023

Tak 5 ročný a 15 ročný je dosť rozdiel. Nárok máš do 18 rokov veku dieťaťa

luliu
21. okt 2023

Dcéra mala 8 a musela byť sama, bolo to infekčné oddelenie a bolo to pre ňu strašné. Nepomohlo nič, po pár dňoch som podpísala reverz

mogaa
21. okt 2023

tźáleží od toho, či na oddelení sú voľné lôžka aj pre mamy s väčšími deťmi, tie si zvyčajne za pobyt (posteľ)platia....rovnako nie každá mamička si môže dovoliť byť s dieťaťom v nemocnici, OČR na dieťa nedostane keďže je v nemocnici a doma má aj druhé dieťa a domácnosť....

simsalabim
21. okt 2023

Ja som bola opakovane s dcerou vo veku 14-15 rokov. Trvala som na tom, nenecham ubolene vydesene dieta v nasich nemocniciach. Uplne ma odrovnalo, ze tam “vobec nemusim byt, ved na vysetrenia ju vezme sanitarka 🙈”

nikha2809
21. okt 2023

Ja som bola tento rok 2x so 7 ročnou, ja sa odbiť veru nenechám, keď som bola druhý krát nebolo miesto na oddelení tak som spala na zemi na skladacom matraci.Ved čo to pre to chudiatko dieťa musí byť, byť tam choré, obklopené cudzími ľuďmi

nikha2809
21. okt 2023

Inak k tomu platený lôžku, to je pár eur na deň, žiadna horibilna suma

krtko1313
21. okt 2023

Ja nikdy nezabudnem na Kramároch infekčné oddelenie ma neprijali. Dcérka mala vtedy 6r. Nemala som skúsenosť, bol v službe mladý nepríjemný lekár. To bolo 1 a posledný krát, že mi toto urobili. Bola tam 7 dní sama.

deti95060810
21. okt 2023

bola som s 12 r. slečnou...aj posteĺ rozkladaciu som mala.

qwert87
21. okt 2023

Mam 36 rokov a keď som mala 6 rokov, ležala som sama mesiac na infekčnom. Doteraz si to pamätám ako mi tam bolo smutno, návštevy len cez okienko. Potom ešte 2 týždne ako 9 ročná a keď som mala salmonelozu tak tiež týždeň sama v 10 rokoch. Ja si neviem predstaviť ze by som tam deri nechala samé.

bimbambim
21. okt 2023

Ja som bývala sama v nemocnici ako dieťa.a to raz som bola v inom meste ako sme bývali tak to rodičia nechodili stále na návštevy.So synom sme boli na chirurgii s ním ale to bol len pozorovaní s otrasom mozgu.

zuzap33
21. okt 2023

Manzel nastupuje so 17 rocnym synom, ktory ide na tazky operacny zakrok

pribinak
21. okt 2023

@mogaa s dieťaťom nemusí zostať v nemocnici len matka, môže zostať otec, stari rodičia, akákoľvek blízka osoba

jaga18
21. okt 2023

Na mňa pozerali keď som sa pýtala, či môžem ostať s 12 ročnou. Pýtali sa, či by som ju ako chcela nechať samú 🙈 Vraj aj so staršími ostávajú rodičia, deti ich potrebujú. To bolo v NZ na ORL.

jablkovastrudla
21. okt 2023

@jaga18 mne sestricka hovorila ci naozaj chcel zostat s malym ked nas poslali do nemocnice - mal 1,5 roka. Som myslela ze zle pocujem. Inak boli sestricky zlate, mne aj nemocnicna strava chutila len tam bolo vela odlozenych deti ktore plakali tak sme Isli domov skor.

babydesire
21. okt 2023

Tiez by som svoje dieta v nemocke nenechala same..ten strach ze ho opustam ked ma maximalne potrebuje by som si neodpustila..radsej spat na zemi nez odist..dcera bola hospitalizovana dvakrat ale este bola malicka..raz sme prisli okolo polnoci s laringitidou,,mala 8mesiacov, ze musime ostat. nemali este pripravenu izbu tak doobeda nasledujuceho dna som driemala na stolicke.