Hospitalizácia na Otorinolaryngologickom oddelení na Kramároch

zuzikmeduzik
4. júl 2013

maminky, ktoré ste absolvovali hospitalizáciu s dieťaťom v DFN Kramáre na ORL oddelení, napíšte mi prosím Vaše skúsenosti. Čo je vhodné vziať so sebou okrem oblečenia a hygieny, koľko detičiek s mamičkami je na 1 izbe, či ste dostali lôžko aj pre seba, aký je prístup lekárov a personálu, či sú tam hračky pre deti, nejaké tipy na zvládnutie pobytu....všetko všetko čo nám môže pomôcť...a ešte ma zaujíma, či ste detičkám vopred povedali o hospitalizácii / zákroku? môj 4,5 ročný syn má budúci týždeň plánované odstránenie nosnej mandle v celkovej anestéze, zatiaľ som mu o tom nehovorila, nechcem ho vopred stresovať.
Ďakujem 🙂

mummy01
6. júl 2013

@zuzikmeduzik ja som tam bola s dcerou uz viackrat a o mesiac ideme zasa.Dcera bola operovana prvy krat ako 3 rocna,bola to urgentna operacia a nestihla som ju na to pripravit a znasala to horsie.Na tie dalsie operacie a hospitalizacie som ju uz pripravila,mne sa to velmi osvedcilo-vysvetlila som jej uhruba co sa bude diat ale ze bude spinkat a o nicom nebude vediet...ona sa neboji a do nemocnice sa tesi,ma to nieco ako tabor.Vzdy kupim nejaku novu hru,skicar a farbicky+ jej donesiem z domu par oblubenych hraciek.Nejake hracky tam su v herni.Beriem jej aj nejake jedlo-jogurty a vyzivy lebo ona tu tekutu stravu tam nechce jest 😝 a nezabudni jedlo pre seba lebo ak bude po operacii tak ten den sa odtial moc nepohnes.My sme vzdy boli na izbe este s jednou maminou a dietatom,raz ked mali malo tak sme boli aj same,postel sme mali kazda svoju-priprav sa ze si ale za to zaplatis.Boli tam aj take spekulantky ktore sa o postel delili s dietatom lebo chceli usetrit ale vhodne sa mi nezda aby ubolene dieta po operacii sa mackalo na uzkej posteli s mamou 😖 Lekari su tam velmi fajn,hlavne ti mladi a sestricky podla nalady 😀 Ak mas este otazky kludne mi napis...

zuzikmeduzik
autor
6. júl 2013

Dakujem Ti za Tvoje rady mummy, ma ani nenapadlo, že sa ozve mamina, ktorá bola s dieťatkom hospitalizovaná viackrát. Držím palce, aby ste po plánovanej operácii o mesiac už nemuseli absolvovať žiadne ďalšie.
Nám sa zmenili plány, malý dostal soplíky, včera sme boli na pohotovosti so zapáleným uškom, takže operáciu budeme musieť preložiť. Je pre mňa takmer nemožné udržať malého 14 dní pred operáciou zdravého.
Takže rady sa mi zídu, len to nie je teraz také akútne. Inak strava pre mňa ma pravdupovediac ani nenapadla, skôr som rozmýšľala, či si nemám vziať karimatku a spacák pre prípad, že by neboli voľné postele. Majú tam aj rýchlovarnú konvicu? a detičky sú tam cez deň v pyžamkách alebo majú domáce oblečenie? počas operácie sú tiež v pyžamku a na spanie treba priniesť druhé? aké je dieťatko, keď sa preberie z narkózy? Si ma potešila, že lekári sú fajn 🙂
Prajem Tvojej dcérke pevné zdravie.

mummy01
7. júl 2013

@zuzikmeduzik no udrzat dieta s velkou mandlou zdrave je umenie.Jedlo pre seba si zober urcite,je tam v jedalni mala chladnicka,kanvica je len v kuchynke pre sestricky tak sa treba s nimi dohodnut ci si mozes sama zaliat...cez den dcera mavala kratasky a tricko,vzdy sme tam boli v lete a je tam velmi teplo a na noc kratke pyzamko a na operaciu urcite dlhe pyzamove gate a kratke tricko kvoli infuzii ale hned ako ho privezu na izbu tak poriadne pozakryvat lebo ked sa deti preberaju z narkozy je im strasna zima...no a to preberanie je velmi individualne,su deti co sa z toho vpoho vyspia bez problemov a su take co su zmetene,dezorientovane a maju hysaky-to je pripad mojej dcery,ona vzdy robi predstavenie celemu oddeleniu,treba sa teda pripravit aj na tuto alternativu...mysli ze by ti asi nedovolili spat na karimatke ale ja som zatial vzdy bola s nou iba teraz maju novinku ze deti nad 6rokov tam mozu mat rodica iba cez den,tak to este musim vytelefonovat ci to myslia vazne lebo teda moja dcera sa mi na to este nezda zrela a pripravena...

kiki68
7. júl 2013

baby, nikdy nedavajte na izbu same 6 rocne dieta na noc,ja som tozazila na ORL ako dieta,presne nosne madnle sa vtedy robili a mala som nejak 6 rokov a mala som take hysaky,ze si to pamatam dodnes. Vobec som na to nebola pripravena, ale to bolo tesne po pade rezimu,takze vsetko este malo komunisticky pristup. Celu noc som revala jak lev za mamou...potom som mala dojem,ze padam niekam do priepasti,takze rev este vacsi, na operacke som zacala tak vyvadzat,ze to vyzeralo na stredoveke mucenie. Takze radsej sa s nimi dohodnut. Deti su hrdinovia,ked su v znamom prostredi,ale nie v cudzom a este k tomu v nemocnici. Dokonca sme raz sestricke chytili po tej operacii,bolo nas tam asi 10 deti v takej velkej izbe zrazu retazovy zachvat placu...ta holka mala podla mojho dohadu tak 22 rokov, ten jej zufaly pohlad nikdy nezabudnem..stala tam uprostred tej izby a zacala plakat tiez...ale bola to ta naj sestricka aku som kedy zazila... 😉

zuzikmeduzik
autor
9. júl 2013

ahoj mummy, malý má už aj zápal priedušiek, takže operácia nám padla....preobjednávam na zákrok v lokálnej anestéze, mal by sa skôr podariť vzhľadom na neustále infekty....v každom prípade veľmi pekne ďakujem za Tvoje rady, určite si pomohla aj iným mamičkám s aktuálnymi informáciami z prvej ruky...mne tiež hovorili, že nad 6 rokov dieťa nemá nárok byť s rodičom, ale tiež si neviem predstaviť takého vystrašeného uboleného drobca samého v nemocnici...určite by som bojovala za možnosť sprevádzať 6 ročné dieťaťko na Tvojom mieste...držím Vám palce.

qwerty81
9. júl 2013

@zuzikmeduzik Ahoj. Moj manzel bol asi pred mesiacom s dcerou na hospitalizacii. Podmienky uplne otrasne, necakali ziaden luxus, ale toto bola silna kava. Dve noci museli spat spolu s 2 rocnou dcerou na jednej posteli, lebo vraj pre nu nemali postielku... Bezna prax, ze boli 4 dospeli a 4 deti na jednej izbe, personal vraj v pohode (az na jednu "prijemnu" sanitarku). Vsetci strasne zaneprazdneni, ked sa chcel s nejakym lekarom porozpravat a opytat na dcerin stav, nikto nemal na nic cas, nikto nic nevysvetlil, neinformoval. O nas, bez nas... Nasa skusenost...

zuzikmeduzik
autor
10. júl 2013

@qwerty81 takze 4 dospeli rozneho pohlavia a 4 deti na jednej izbe, hm..nezavidim...dufam, ze zakrok aspon pomohol...a mala aj tatko dostali "bolestne" 🙂

anielik
10. júl 2013

@zuzikmeduzik, prosim nedavaj ho pri problemoch na lokalku... ak nemas peniaze radsej posetri a chodte na jednodnovku oproti na kramare, spravia vas rychlo a bezbolestne v celkovej... ja som olutovala ze som starsieho takto zbytocne trapila 2x Hlavne termin tam mas velmi promptny....

qwerty81
10. júl 2013

@zuzikmeduzik presne tak, maminy, tatinovia... vsetko jedno. zakrok pomohol ale uz sa tam dufam nevratime. bolestne bolo - malinka babiku, tatik chladene pivecko, .... 😉

kriha
14. jan 2014

Ahojte baby!
Naša dnešná skúsenosť. Po novom maminy nesmú byť s dieťaťom na lôžku avšak ani samostatné lôžko pre rodiča neposkytujú. 😠 😠 Mali sme tam byť s malým cca. týždeň, keď mi sestrička oznámila, že ja mám nárok len na stoličku som nevedela, či plakať, či sa smiať. Našťastie malý nemá ťažkú diagnózu tak sme sa dohodli s ináč velmi milou a ochotnou pani doktorkou, že budeme chodiť denne na ošetrenie. Fakt si neviem predstaviť týždeň nespať, resp.spať posediačky. Mám pocit, že maminy vacsich deti spia aj tak v noci s detičkami, len ja by som sa asi ťažko natrieskala do detskej postielky 😝 😠 ☹ 😀 No ale nás aspon mohli upozorniť, čo sa tam robi. A aj ked by som z domu zobrala nafukovacku, dali nás do tak malej izby, že by som ju nemala ani kde dať.
Už sa na tom smejem, ale teda nebolo mi všetko jedno, normálne som čakala kedy sa sestrička začne smiať, že si len srandu robi, alebo nejaká skrytá kamera, či čo. Stále to neviem pochopiť, spracovať, že toto je možné až sa mi tuším na mikrosekundu rozum zastavil

maznacik007
14. jan 2014

@kriha a este si za to platis /podotykam len ubytko nie stravu/ 5 EUR na noc 😀

kriha
14. jan 2014

@maznacik007 uz je tam cennik vraj 10 eur na noc, nejak som to blizsie neskumala. Akonahle mi povedali, ze ta stolicka je moja postel som prekonala porazku. Fakt som si myslela, že si zo mna sestricka utahuje 😝 😒

maznacik007
14. jan 2014

@kriha aha tak to zvysili potom .... 😉 no ale najlepsie ze sestricky nemaju sancu a casto ani ochotu sa starat o deti ktore po operaciach v hrdle casto potrebuju pomoc aj ked su vacsie ... nie len miminka ... tak ja neviem ako si tymto pomozu ... 😒

kriha
14. jan 2014

@maznacik007 vraj to je nápad vedenia, sestričky tým tiež neboli nadšené. No oni sa nám aj ospravedlnili, ale mi je jasné, že to oni nezmenia. No nic iné mi neostane, len sa modliť, aby sme to ustáli takto pomocou denneho osetrenia, lebo fakt si neviem predstaviť spať na stoličke. Cez den v pohode, ale v noci a viac nocí za sebou určite nie.
Ináč tiež som na to myslela, že čo keď im teda mamina povie, že ok, dieťa tu nechám (samozrejme nie moje ročné, závislé na prsníku) a starajte sa. Nemyslim si, že by to mohli stíhať a zvládať. Ale to asi tiež nebude problém vedenia 😠

moni244
14. jan 2014

@kriha my keď sme boli na kramároch, ale na inom oddelení, tak tam bolo písané, že mamičky detí do 3 rokov nárok na lôžko bez poplatku 😒 veď také malé dieťa a samé bez mami, alebo otca? to čo je za hyenizmus

kriha
14. jan 2014

@moni244 maminy deti do 3 rokov bez poplatku, ale už bez nároku na lôžko, resp. nárok na lôžko vzniká len v prípade voľných lôžok - aspon tak pisala nástenka múdra. Tak keď je oddelenie plné smola, ostávajú stoličky.

moni244
14. jan 2014

@kriha tak to majú dosť blbé, ja som tiež bola v období, keď bolo veľa detí chorých, ale v každej izbe boli prichystané postele+postieľky 😨

ika_ba
14. jan 2014

ja som bola s malou na chirurgii na prelome oktobra, novembra, vtedy dostali na oddelenia sestricky papier, kde sa pisalo, ze sa musia rozsirit pocty derskych postielok, a ze matky, resp. rodicia sprevadzajuce svoje deti dostanu rozkladacie postele, ktore si vecer rozlozia a rano zase zlozia, sami nad tym krutili hlavami
a uz v tom case si na nas nenasiel ziaden doktor cas, aby ma informoval o operacii, ktoru podstupila moja dcera, potom som sa dozvedela, ze je to normalny stav, vyzeralo to ako keby lekari utekali pred rodicmi pacientov
ani prepustaciu spravu som nevedela kedy budem mat hotovu, ked som sa to spytala lekara, tak mi odvrkol ponad plece, ze on nevie a ze ked bude hotova, tak mi povie, asi tak

tinad
7. apr 2015

@zuzikmeduzik
@mummy01
@qwerty81
@kriha
@ika_ba ahojte, caka nas hospitalizacia na ORL kramare... Baby, mam strach z operacie. Kprcovi idu robit plastiku jazykovej uzdicky.. vedeli by ste mi popisat co a ako, kedy vas prijali, kedy operacia, ako po operacii, kedy vas pustili.... ? dakujem 🙂

ika_ba
8. apr 2015

my sme boli na chirurgii, celkovo sme tam boli tri dni, jeden den nas prijali, dalsi den operacia, a potom treti den nas pustili domov, moja mala vtedy akurat rok, nemocnicu znasala fajn, jedine co bolo zle, ze nemohla jest pred a po operacii, a to rocnemu dietatu nevysvetlis
my sme este zazili lepsie casy, ked mamicka mala postel zadarmo, teraz sa davaju nejake rozkladacie postele, ale ked si priplatis nejaku sumu (neviem ci 8 euro na den), tak budes mat vlastnu postel na cely den aj noc

tinad
13. máj 2015

@mummy01
@zuzikmeduzik
@qwerty81
@ika_ba baby nerusili ste termin operacie na Kramaroch, ze vam dieta ochorelo????

qwerty81
13. máj 2015

@tinad my nie.

tinad
13. máj 2015

@qwerty81 nam sa urobili nejake pupaky a v stredu ho maju operovat...tak neviem co urobit

qwerty81
13. máj 2015

@tinad asi budes musiet ist k pediatricke, nech to pozrie, alebo priamo na kramaroch, myslim ze v anesteziologickej ambulancii povedia ci to nie je problem

tinad
13. máj 2015

@qwerty81 u detskej aj koznej sme boli tie nevedia co to ma. Myslis,ze mam ho zobrat a ist s nim na ORL kramare nech rozhodnu, ked krv ma uplne v poriadku?

qwerty81
13. máj 2015

@tinad my sme den pred operaciou (ked nas prijimali do nem.) este boli v anesteziologickej ambulancii a tam rozhodli ci je zdravotne v poriadku a schopny operacie. ale to bolo pred operaciou syna. tak vezmi papiere od koznej aj pediatricky ked tam pojdete na prijem.

tinad
28. júl 2015

Ahojte, prosim vas ako prebieha pobyt a hospitalizacia na ORL Kramare? Ak dieta beriu na operaciu, privezu ho, ma kanylu? Mam velke obavy z tej operacie, iduý nam robit plastiku jazykovej uzdicky.
@qwerty81
@moni244
@kriha
@maznacik007
@zuzikmeduzik

kriha
28. júl 2015

@tinad v tomto ti neporadim, my sme mali menší problém, ktorý sa nakoniec dal riešiť denne ambulantne, tak sme tam hospitalizovani ani neboli. Držím palce, aby bolo všetko v poriadku !

nufacikmi
2. apr 2016

@tinad ahoj, čítam že vám mali robiť plastiku uzdičky. Nás to tiež čaká pondelok. Ako to prebiehalo a ako to maly zvládal? ďakujem

tinad
2. apr 2016

@nufacikmi napisem IP. 🙂