Horúčky a bolesť bruška u štvorročného. Ide o slepé črevo?

saraandsara
18. jún 2021

Ahojte,
Moj 4 rocny syn od vcera vecera (24h) ma horucky (maximalne 39.5) a bolest bruska.
Teplotu zrazam, podavam pravidelne paralen.
Nema ziadny kasel, ziadny soplik, ani hnacky ani zvracanie.
Moze ist o priznak apendixu alebo virus (chodi do skolky, tak mohol doniest nieco ako brusna chripka, alebo covid?)
Ps: S lekarom budem komunikovat zajtra ;)

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
dzulli1980
18. jún 2021

To je už moc dlhá doba ... nezvracia, nehnačkuje, sťažuje sa na bolesť bruška, má horúčku ... čo najskôr treba ísť na pohotovosť ... brušná viróza to nebude.

saraandsara
autor
18. jún 2021

@viestta nema krce, dnes aj trochu jedol a kakal. Brusko som mu hmatala, ukazuje ze ho boli dole pod pupkom

saraandsara
autor
18. jún 2021

@dzulli1980 akurat zaspal, teplotu ma zrazenu. Uvidime aka bude noc

kylie1983
18. jún 2021

Choďte k lekárovi. Toto by som nenechavala na rano...

deedol
18. jún 2021

ja som mala ako dieta (uz na ZS) akutny zapal slepeho creva. brucho ma bolelo v noci a rano, na obed som uz bola hospitalizovana v nemocnici a poobede o tretej uz po operacii. s tym, ze sme prisli v poslednej chvili.

dzulli1980
18. jún 2021

@saraandsara Nerozumiem, na čo čakáš ... nehnačkuje, nezvracia, bolí ho bruško už druhý deň, má horúčku ... za hodinu môže byť neskoro ... bolesť brucha, hlavne u malých detí, nie je len tak ... radšej zbytočne na pohotovosť ako potom plakať.

tanja111
18. jún 2021

@saraandsara Rovno pohotovosť... Netreba čakať..My sme minulý rok skončili na chirurgii so slepakom a to "len" ju bruško bolelo...

bagre
18. jún 2021

strach by mi nedovolil ostať bez vyšetrenia doma. Vysoká teplota a keď ho "iba" bolí bruško... a s jedlom by som bola opatrná v tomto prípade /kým sa teda nevie čo mu je/. Pri hnačkách alebo zvracaní je to trochu iný priebeh...

deti95060810
18. jún 2021

máme s tým skúsenosť... Dcéra min. rok nemala ani horúčky, len bolesti okolo pupka.... Vyšetrovali nás v nemocnici, dali lieky a kázali dieťa pozorovať...

jaga18
19. jún 2021

Syn pri zapale slepého čreva nemal teplotu ani nezvracal ani nehnackoval. Večer ho rozbolelo brucho, ráno už krival, nakoľko bolesť mu šla do pravej nohy. Hned sme šli k Dr a z čakárne u obvodaka rovno na sálu. Operovany bol o 5 dvanásť, Dr povedal, že šlo o minúty, kým by mu to prasklo. Absces sa mu tvoril vraj minimálne týždeň, ale príznaky žiadne nemal. Potom to už gradovalo veľmi rýchlo. U obvodného ešte po svojich, bez teploty, po pre voze do nemocnice (20 minút) na príjme už teplota a nemohol už stat od bolesti, už ho na vozíku preniesli na sálu. To bol druhák na ZŠ.

janickacrazy
19. jún 2021

@saraandsara ako sa máte? Boli ste u dr.?

janage
19. jún 2021

@saraandsara nám na chirurgii povedal dr., že horúčka pri slepáku je skôr zriedkavá. Omnoho častejšie je len zvýšená teplota okolo 37 alebo bez teploty.
Ale pre istotu by som aspoň zavolala na pohotovosť a poradila sa.

saraandsara
autor
20. jún 2021

@janickacrazy ano boli sme, stravili sme v nemocnici 7 hodin, krv a moc bol ok, stale teplota a bolest bruska a diagnostikovali - mesenteric adenitis (nieco ako brusna chripka), poslali nas domov, liecit iba s paralenom, oddych, vela vody. Tak snad to prejde co najskor

janickacrazy
20. jún 2021

@saraandsara tak prajem skoré uzdravenie, držte sa

saraandsara
autor
21. jún 2021

@janickacrazy dakujem ;)