Horúčka u 6 mesačného bábätka

kristin1021
24. nov 2016

Ahojte , moj chlapcek ma 6 mesiacov o tyzden a teraz ochorel ma horucku, kasle a ked place tak je zachripnuty bola som s nim dnes u doktorky a povedala ze hrudnik ma cisty vsetko je ok ze je to iba obycajna nadcha. mate s tym skusenosti? vysiel mu jeden zubok ale pochubujem ze je to od zubkov 2 dni mal po 37 teploty a teraz uz ma 38.6 to uz je horucka ☹ neviem ako mu mozem pomoct odsavam sopliky a davam mu sprej do nosa morskou solou no neviem ci mu to pomoze

sykorkauhliarka
24. nov 2016

a dala si mu cipok ?

kristin1021
autor
24. nov 2016

@sykorkauhliarka dala som mu nurofen sirup nemam cipok 😒

sibalka21
24. nov 2016

Kludne moze mat horucky od zubkov, kedze lekarka ti povedala ze je vsetko ok... Ak ma nad 38 tak treba dat cipok, skor zaberu a lepsie pri vyssej horucke ako nurofen.. Zatial davaj nurofen a zajtra skoc kupit paralen cipky, treba ich mat urcite v zasobe... Ak nieje nejaky nekludny alebo zly a nevidis ze by ho nieco bolelo tak je to dobre a treba len preckat... Sprav mu cajik a hlavne nedavaj mu nic studene aby sa mu nechytilo hrdlo... Vela stastia 🙂

kristin1021
autor
24. nov 2016

@sibalka21 dakujem zajtra sa pozriem ci tu v anglicku maju aj cipok on je inak veseli smeje sa len ked uz zakasle alebo ma teplotu je zly a place

marianita3008
24. nov 2016

U nás mame toto uz druhykrat po mesiaci...zajtra ma 7 mesiacov...ak dr. tvrdi,ze nádcha, tak do nosa morska voda a odsavat, ked nemoze dychat a morska voda nepomaha, tak Nasivin pre dojcata. Na teplotu Panadol alebo Nurofen pre deti sirup/cipky, ja tiez radsej pouzivam sirup. Ak je zachripnuty, mozes dat kalciovy sirup. Na kasel ja pouzivam Sinupret,ten uvolnuje hlieny, dr. Nam to teraz zmenila na Bronchipret (na vlhky kasel) zda sa mi, ze zabera plus si pytal v lekarni prsny krem aromatica,,obsahuje silice, ktoré pomahaju pri kasli, ja pouzivam od Justu tymianovy krem, ten pekne zabral v noci, ked mala zachvat kasla. Vela vetrat, zvlhčovat izbu (cez postielku na noc preves mokre plienky), hlavicku nech ma vyvisenu (podlozit matrac dekou, uterakom)... Snad to rychlo prejde.

marianita3008
24. nov 2016

P s. Toto zubky nebudu...skor viroza, normalne v tomto case...u nas to iste a nikde ziadne zuby 🙂

kristin1021
autor
24. nov 2016

@marianita3008 neviem co urobit aby nemusel antibiotika on uz si od narodenia prezil dost narodil sa o par milimetre mensou oblickou a bral hned ked sa narodil antibiotika bral ich 3 tyzdne potom ked mal 5 tyzdnou mal zdurenu a cervenu bradavku na pohotovosti mu dali antibiotika nebolo mu dobre musel ich prestat brat takze myslim ze ma uz dost 🙂

marianita3008
24. nov 2016

My sme atb sice dostali pri prvej nadche,ale myseli sme vysadit kvôli hnackam..toto,co som popísala, su bezne dostupné veci v lekarni...ale da sa aj prirodnejsie 🙂 nakrajana cibula k postielke na sople (ale u nas to nefungovalo), na hrudnicek teply obklad z roztopenej masti na kasel, ten tymianovy krem je super, pripadne homeopatika? Ale do tych sa fakt nevyznam. Inak to ozaj môže byt nadcha, ale ked pojde normalnym tempom, tak si myslim,ze nebude dovod dat atb. U nas sa to tahalo, tak preto nam ich predpisali. A tiez teda uz ma chuda babo dost, tak verim, ze to u vas pekne prejde a do konca zimy budete mat pokoj s chorobami 🙂

zuzkat1
24. nov 2016

@kristin1021 38,6 nie je horucka. Zrazaj teplotu aje tobiste nejaka viroza. Ak by trvala teplota 3dni treba ist k dr