Horúčka u 2,5-ročného chlapčeka

radenkaestik
30. apr 2023

Ahojte, mám 2,5 ročného chlapčeka ma skoro každé 3 týždne vysoké horúčky od 38 do 41 a máva ich aj 5,6 dni. Ma problémi s pipikom takze musíme ísť na obriezku podľa doktorky to s toho nemá. Ma aj šelest na srdiečku. Ma s tým niekto skúsenosti neviete mi náhodou prosím vás poradiť s čoho to môže byt alebo aké vyšetrenia by sme mali absolvovať ? ďakujem pekne za každú radu

54tinka54
30. apr 2023

@radenkaestik a po tých piatich dňoch mu tie teploty sami prestanú alebo sa nejak liečite?
Moč má v poriadku?

mirkava
30. apr 2023

@radenkaestik mam semester od mala, nie je to až taký problém a teploty z toho nie sú. Dr. brala krv?

radenkaestik
autor
30. apr 2023

@54tinka54 liečime to antibiotikami stale, inak by to neprestalo a to ma hrdielko čisté aj moč čisty

anavixy
30. apr 2023

A ma aj realne zvysene CRP? Zakazdym? Syndrom periodickej horucky (PFAPA) je vyluceny?

deti95060810
30. apr 2023

syn ako 4 ročný mával ťažké zápaly priedušiek s horúčkami 40 .... nikdy nezabrali iedny antb. , vždy bolo potrebné ešte aj druhé. Horúčky mal podchvíľou...vysoké
skončili sme na alergolog., kde v podstate náš problém skončil.... Dostal spreye, užíval denne ...
možno treba skúsiť túto cestu.

radenkaestik
autor
30. apr 2023

@deti95060810 ďakujem pekne, v najbližších dňoch urcite pôjdeme aj my k alerogolog.

radenkaestik
autor
30. apr 2023

@anavixy áno stále ma od 60/70 zvýšené crp. Práve ideme z pohotovosti aj tam povedali že to môže byt takze pojdeme na vyšetrenie. Vy s tým syndrómom máte skúsenosti alebo niečo o ňom viete ?