Horúčka u 2,5-ročného

6. aug 2023

Ahojte.Stretli ste sa niekto s tým.? Môj syn 2,pol roka dostal horúčky a urobili sa mu v puske biele male pľuzgieriky.Čo to môže byť?S pediatričkou som včera volala ale mal vtedy len horúčky.Pluzgieriky sa mu urobili do dnes rána.

elielielieli
6. aug 2023

herpetická angina

autor
6. aug 2023

@elielielieli Čo mu môžem na to dať?

autor
6. aug 2023

@elielielieli Lebo nechce ani poriadne papať.Plače že ho to bolí 😟.

nikha2809
6. aug 2023

Môžu to byť aj afty, syn zvykol mávať pri horuckach

autor
6. aug 2023

@nikha2809 Lenže jemu sa to urobilo na pere z vnútra.Nikde inde to nemá

elielielieli
6. aug 2023

nič, na to nie je liečba. Par dni nebude papat, davat skor kasovitu stravu. Po 2 dnoch uz to bude lepsie a zacne aspon nieco papat. U nas to trvalo tyzden kym zacal normalne papat. Je to virusove, takze liek na to nie je. Len pretrpiet

nikha2809
6. aug 2023

Tak to bude podľa mňa tá afta, nie angína to by mal na mandliach.Boli ako šľak, po pár dňoch zmizne, môžeš mu v lekárni na to niečo kúpiť nech to aspoň na chvíľu znecitlivie

autor
6. aug 2023

@elielielieli A môžem mu to pretriet aspoň tinkturou?(fialovou vodičkou)?

autor
6. aug 2023

@nikha2809 Ale vôbec to nevyzerá ako afty.

nikha2809
6. aug 2023

Tak neviem, no ťažko radiť z popisu, tak skús dať aspoň foto, buď sem alebo zdravotníci na mk tak skôr človek poradí keď to aj vidi

elielielieli
6. aug 2023

Skus pogooglit obrazky herpangina.. priznakom su vysoke horucky par dni a potom vysev v ustach.. my sme nedavali nic, nam dr neodporucala nic. Iba nedavat kysle a slane jedla. Ale keďže vôbec nejedol tak nic. Este som mu davala repikovy caj pit. Nech to trochu stiahne. Inak nic specialne len lieky na horucku a bolest a bkomplex.

autor
6. aug 2023

@elielielieli To som už pozrela.A presne to vyzerá tú Herpanginu.

elielielieli
6. aug 2023

@nikha2809 herpeticka angina nie je na madliach. Je v celej ustnej dutine a mandle ani nemusia byt opuchnute

nikha2809
6. aug 2023

@elielielieli akurát som to pozerala, už som poučena.No jasné môže to byť aj to, aj hocico iné, ako píšem, ťažko takto hádať, ja som len podľa toho uvažovala že píše jedna biela bodka, syn tak stále mával aftu keď aj horucku

autor
6. aug 2023

@nikha2809 Má tam tých bodiek trochu viac ako jednu.nenapisala som že tam má jednu bielu bodku.Pridam foto ale je to stiahnuté z netu.Syn si to dať odfotiť nechce.Má to ako na foto ale o niečo menej.

ankare
6. aug 2023

Napis do skupiny Zdravotníci na MK. Skoré uzdravenie!

autor
6. aug 2023

@ankare Ďakujem 😊