Horúčka u 17 mesačného syna

vladkabalazova
26. dec 2021

Ahojte baby môj syn má od dnes rána horúčky najskôr len z údená teplota potom už horúčka pred hodinou mal 38,7 dala som capik paralen len jemu to neklesá stále ma 38,0 za koľko mu môžem dať nurofen? Viem ze sa dávka môže striedať každé tri hodky ale keď mu nechce klesnúť co mam robiť? Poraďte prosím vopred ďakujem

qwer2019
26. dec 2021

Podajte mu nurofen po tých 3h a poprípade mu spravte vlažný kúpeľ.

vladkabalazova
autor
26. dec 2021

@qwer2019 akurát som. Mu dala nurofen vyššiu dávku 4ml a ak neklesne ani po tomto tak mu skúsim urobiť obklad na čelo už fakt neviem co mam robiť starší syn má zápal okostice dnes mu je už chvála Bohu lepšie a keď je jednému už lepšie zase ochorie druhý to na infarkt toto je som ako prekliata

vladkabalazova
autor
26. dec 2021

@vladkabalazova som z toho na nervy prvý raz sa mi toto stalo ze malému neklesne teplota po liekoch a to ma len nádchu ktorá ani ne vyteká tak ja neviem z čoho môže mať horúčky

nikpa
26. dec 2021

@vladkabalazova treba dať vlažnú sprchu, začal od nôh a pomaly pokračovať smerom hore k ramenam ale hlavu vodou neochladzovat. Alebo trochu pomalši spôsobom ale tiež účinný sú studené zápaly, zabalit celý hrudník kolom dokola a ak nemá studené končatiny tak môžeš aj lýtka a predlaktia obtocit mokrou plienkou alebo uterákom a takto párkrát namáčať do studenej vody a opakovať. Mojim takto neklesala teplota alebo len málo a na krátky čas pri zápaloch močových ciest a pri 6.chorobe

vladkabalazova
autor
26. dec 2021

@nikpa teraz spi a neklesla mu ani po tom nurofen môžem mu namočiť ponožky do vlažnej vody a obliecť mu ich?

nikpa
26. dec 2021

@vladkabalazova Nedávas mu malé dávky? Neviem či je moc dobré chladiť takto nohy. Mne kázali na pohotovosti keď nemá studené končatiny tak môžem dať obklady aj na nohy ale len na lýtka, nie šlapy. A hlavne na hrudník, to je účinné. Inak keď potrebujes rýchlo poradiť, kľudne vytoc akúkoľvek detskú pohotovosť a pýtaj sa, mne po telefóne vždy poradili.

vladkabalazova
autor
26. dec 2021

@nikpa chvála panbozku po tých navlhcenych ponožkách mu klesla dúfam ze už nebude mať horúčku? Baby mislute si ze zajtra keď je normálny pracovný deň bude ordinovat obvodná Dr? A myslíte že môže mať mali v sebe nejakú baktérií alebo infekciu keď ma horúčky vysoké ktoré po liekoch neklesá ju? Boli by asi potrebné antb?

vladkabalazova
autor
26. dec 2021

@nikpa malé dávky mu nedávam dokonca som. Mu ju zvisilia na 4ml a neklesla mu ani po tej zvisenej

vladkabalazova
autor
26. dec 2021

@nikpa inak starý syn má 4,5rokov jemu keď ma horúčku dám 5ml nurofen a horúčka mu klesne a malý ma len 17mes.a neklesne tak neviem asi bude mať nejakú baktérií keď mu neklesá ani po liekoch

misana84
26. dec 2021

Tak ja viem, že sa má chladiť hruď aby sa ochladila krv v aorte, ktorá potom ide do celého tela ….ak má dieťa studené končatiny tak nechladit! A 38 nie je dôvod na paniku…dokonca do 38,5 by som nepodavala capiky a sirupy… zajtra choďte k doktorka nech spraví crp a uvidíte

vitriolka
26. dec 2021

@vladkabalazova nemusi klesnut na 37. nedavat lieky do 38,5, pokial dieta nie je mrzute atd… treba mu dat vela pit, zabaly, tenke oblecenie…s dr sa toto riesi, ak by mal 3 dni 39 a nic nezaberalo

aleshka_supermama
26. dec 2021

@vladkabalazova moja malá mala naposledy takto teplotu nevedela som jej zraziť. Trápili sme sa 3 dní nakoniec z toho bola 6 choroba.

nikpa
26. dec 2021

@vladkabalazova môže mať kľudne volaku virózu, vtedy bývajú vysoké teploty. Zajtra mu chyť ráno moč a choď k dr. Ak nebude vaša ordinovať, musí ju niekto zastupovať a pýtaj si aj CRP aby spravila

qwer2019
26. dec 2021

@vladkabalazova nič si z toho nerob. Poznám veľmi dobre. My začiatkom novembra. Najprv dcérka 40tky horúčky, o 2 dní už lepšie, zase sa synovi totálne zhoršilo ťahal na 40tky, skončila som s nim v nemocnici. Dcéra doma s mužom, ktorej zase stúpala teplota do 39. A po 2 dňoch v nemocnici som ochorela aj ja. Pustili nás skorej z nemocnice, muž šiel do prace a ja z 2 chorými deťmi doma sama, keď ja sama som ťahala 39 teploty. Na porazenie.

vladkabalazova
autor
27. dec 2021

@misana84 tak boli sme u tej dr.robila mu aj crp mal ho nízke tak nejaké infekcia predpisala viganton..kúpila som mu aj vitamín C echinaceu na imunitu nurofen ešte a paralen sirup horúčky ma stále ale našťastie mu klesla po tom paralene mám dr volať o dva dni že či sa mu stav zlepšil tak ja dúfam že sa mu polepsi

vladkabalazova
autor
27. dec 2021

@qwer2019 to mi je ľúto áno máte pravdu je to na porazenie jednému trocha prejde a zase ten druhý bola som snim u dr.robila mu crp mal ho nízky že vraj 15