Horúčka, nádcha a zlepené oko žltým výtokom

rodinalel
29. jan 2024

Ahojte, stretli ste sa uz niekedy s touto kombinaciou? Dnes maly od 22.00 horucka 38,5 , sopliky vyse tyzdna a teraz ked som mu davala sirup od teploty som si vsimla ze jedno oko mal uplne zlepene nevedel ho ani otvorit ( ako keby zlty vytok zaschnuty) rano pojdeme k dr. Len ma zaujima ci pri zapale oci mali aj vase deti horucku. Dakujem

nikool701
29. jan 2024

@rodinalel to zrejme nebude zapal oka, ale nejaka viroza. Uz na jar boli tieto sypmtomy spominane, vraj cosi nove a lekari mali problem nasadit liecbu, kedze nic nezaberalo.

andreatytler
30. jan 2024

@rodinalel Mali sme to asi pred pol rokom. Mal obe oci zalepene. Nebol to zapal oci. Bol to ten isty vyrus co sposobil nadchu a napadol aj oci a to co ide z oka je hlien ako ked ide z nosa sopel. Oko sa tym cisti od bacilov. V priebehu dna sa mu tvorilo viac hnisu... take biele gulocky v kutiku, ale rano bolo toho najviac a bolo to zaschnute. Len som to utierala vlhcenou vreckovkou. O par dni to same prestalo. Horucka to vyriesi. Tiez ma to vydesilo a utekala som k lekarovi. Vravel ze toho je vela.

rodinalel
autor
30. jan 2024

@nikool701 dakujem

rodinalel
autor
30. jan 2024

@andreatytler dakujem velmi … a horucku ste mali dlho?

msnesquik
30. jan 2024

Kes bola dcerka mladsia, tak pri siploch mala pravidelne aj zapalene oci, decka sa vselijako zmolia a lahko si zanesu bakterie do ocka

andreatytler
30. jan 2024

@rodinalel Asi 2 dni ale ja horucku zrazam az ked je nad 39.5 takze ta horucka ma moznost zlikvidovat bacilov ovela rychlejsie ako ked sa zraza a prerusuje.
Vtedy som to od neho chytila aj ja a aj moje oci zacali takto hnisat. Nikdy pred tym som to nezazila pri nadche, alebo chripke alebo co to bolo.
Iba ked je hnis zeleny, a oci opuchnute tak je to zapal a treba antibiotika.

katie253
30. jan 2024

@rodinalel môže to byt adenovirus, moze napadnúť aj traviacu sústavu, vracanie a hnačky. Prečítajte si na Google.

nikpa
30. jan 2024

@rodinalel 2 týždne dozadu mal syn teplotu, sople, zlepené oči niekoľkokrat denne ako píšeš ty a aj do uší mu to vrazilo. S tými ušami sme boli na ušnom ale oči som len čistila s borovu vodu a kvapky do oka voľnopredajné sme kvapkali

nika23t
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nika23t
30. jan 2024

@rodinalel áno, minulý tyzden dcéra, mala covid. Uniflox nám predpísala, plus Framykoin, cca týždeň, kým boli oči v poriadku. Horúčku mala 39,2 najviac, cca jeden, dva dni vyssia, a potom uochaty nos a nekonečné fúkanie...

zuzulka558
30. jan 2024

Áno práve od Vianoc doteraz je doma skolkarka, začalo to takto a skončilo zo zápalom stredného ucha na oboch,, mala ATB a kontrola až polovica februára nech sa jej to všetko zrovna, no včera začala zas kašľať 🤷‍♀️😪 ideme k Dr dnes aby sa nič nezanedbalo

mariazatkova
31. jan 2024

@rodinalel je to viroza plus bonus aj zapálené oči. Áno. Môj mal angínu a ešte aj takto zapálené oči.