Horúčka na ústach u 16 mesačnej dcérky

lienka1996
15. dec 2020

Ahojte. Prosím vás o radu.
Moja malá má rok aj 4 mesiace a na pere sa jej vyhodila, horúčka/herpes. Nepoužívame ani cumel, kvôli tomu aby sa to nerozšírilo. V lekárni mi odporučili mastičku Uriage a dávala som jej to 2 dni a rozšírilo sa to ešte viacej, hneď som prestala používať ďalej. Ak máte skúsenosť a viete poradiť, čo pomohlo vašim detičkám, tak prosím o radu.
Ďakujem.

deti95060810
15. dec 2020

my sme nedávali nič. syn mal 3 mesiace .

simca06022011
15. dec 2020

Tak ono sa jej to moze rozsirovat. dezinfikujte to, ja zvyknem davat napr. propolis, ale ono to trochu stipe, mozno nieco ine existuje. Mozno by som skusila aspon betadine vatovou tycinkou a minimalizovat, aj ked je to tazke, dotykanie sa... aspon prilozit sem tam opatrne vreckovku nech odsaje vlhkost, aby to cim skor uschlo a odpadlo. Detska lekarka nahotou to nevidela? mozno by odporucila bvitamin alebo nieco (neviem pre take malicke co je mozne). Vela masticiek ten herpes nevysusuje ale prave mam pocit ze rozmoci a neskutocne dlho sa to hoji :( A najlepsiu skusenost mam ja s acyclovir stada, ale neveim ake su tam odporucania ohladne veku. O uriage som este nepocula.
Ako pri malej som sa s tym nestretla, to su moje skusenosti, ekdze ja som herpes od mala riesila 🙂

simsalabim
15. dec 2020

@lienka1996 hm a nie je to skor impetigo - sladka chrasta? Neporadis sa radsej s lekarkou? Nasej sa da poslat mail ci sms s fotkou.

gubiko
15. dec 2020

asept je dezinfekcia s nižším obsahom alkoholu, moje deti neštípe. dezinfikovala by som, a keď už to začne byť chrasta, tak niečo hojivé, nechtík, rôzne hojivé mastičky, infadolan.
ja mávam herpesy pomerne často od detstva.
určite, ale určite mu zvýš C vitamín, D vitamín. treba mu poriadne podporiť imunitu teraz, príliš ho nepreťažovať.

pralinka25
15. dec 2020

mne to tiez pride ako impetigo

mimulik
15. dec 2020

Mam na problemy pomaha konnopny olej z lekarne..taka mala nadobka ako od vzorky z vonavky..trochu to mozno bude stipkat ale maly to zvladol i na pere z vnutornej strany..akurat to hnusne chuti ale fakt siper vec..i na afty

lienka1996
autor
15. dec 2020

@simca06022011
@simsalabim
@gubiko
@pralinka25
@mimulik
Ďakujem žienky, zajtra ideme ku dr, lebo to ma už na celej puse a nevieme si dať s tým rady, zdá sa že aj teplota jej stupeň, tak radšej na urgent pôjdeme ešte dnes ak sa jej zvýši.

lienka1996
autor
15. dec 2020

Už to takto vyzerá a celkom máme strach, že čo to môže byť 😖

simsalabim
15. dec 2020

@lienka1996 podla mna impetigo, ako som uz pisala. Vygoogli si. Dobre, ze ides k dr.

gubiko
15. dec 2020

@lienka1996 mojka malá, držte sa!

pralinka25
15. dec 2020

urcite je to impetigo predpise vam atb mast a bude dobre uvidis