Horúčka na dovolenke

mia456
11. júl 2023

Kocky potrebujem vas teo nazor.... sme na dovolenke 7.den a syn 7rocny dostal dnes horucku. 39.4 pred obedom, zrazila som Nurofenom, teraz vecer zas. Mal trochu zalepene ocka rano. Suvisi to podla Vas s tym, alebo chytil este nieco ine? Najprv som myslela, ze unava/teplo pri mori, aj ked sme len v tieni, nosil klobuk, uv tricko na kupanie, ale ze by aj tak takuto vysoku mohol mat? Sme na izbe v klime, v klude, pospal si zo 2x aj pije normalne, papa (menej ale tak to asi vsetci). Je mi jasne, ze neviete ani vy 😁 ale teda neviem co cakat, tak som sa potrebovala zdoverit/skusit 👀🙈😜

simona20201309
11. júl 2023

@mia456 to ma strašne mrzí, musí to byť veľmi nepríjemné. Pevne verím, že len nejaká 2, max 3dnova viroza. Nemali v triede kiahne? Teraz sú veľmi rozšírené, tak ci mu niečo nezacina.
Ak nie tak niekedy sa to volalo že covid. Dnes už sa to nijak nenazyva len obyčajná viroza. Tiež je to veľmi rozšírené. My sme mali teraz doma všetci to, čo bol niekedy ,,covid". Nakazili sme sa od známych ktorí tiež prišli z dovolenky a oni to zrejme chytili na letisku lebo tiež začali teplotovat tam. Cestou späť kychalo, smrkalo a kaslalo celé lietadlo.
Ešte že dnes už neexistuje ten covid.... ešte by zakotvili niekde v karanténe 🤔

pralinka25
11. júl 2023

ja tiez neviem ale my na dovolenke ochorieme kazdy rok. uz sme si doniesli z dovolenky vsetko mozne vratane ruky nohy usta a minuly rok sme schytali nas prvy kovid prave pri mori. horucky 40,8 vsetky tri deti. starsie 2 dni mladsi 4 dni.
zrazam na striedacku nurofen, paralen a spracha.
mohli ste chytit uplne kadeco.

tenerifka
11. júl 2023

@mia456 kupal sa casto v bazene a s hlavou pod vodou?

martinka13
11. júl 2023

Počkaj zo 2-3 dni, ak teploty neprejdu nasad ATB (ak máš). Ak nie, kontaktovala by som hotelového lekára

marcellka32
11. júl 2023

Kontaktovala by som hotelového lekára

mia456
autor
11. júl 2023

@simona20201309 dakujem za podporu, kiahne uz mal, tak snad nie, ale ten covid teda, fuj az ma zmrazilo 🙈

mia456
autor
11. júl 2023

@pralinka25 dakujem 🙏 nas teraz viac menej prvy krat na dovci chory, tak mam taky pocit neistoty, ci mam vsetko potrebne so sebou, ked nie sme doma. 👀

mia456
autor
11. júl 2023

@tenerifka praveze len v mori. Teda vlastne boli sme raz v bazene na penovej party... 👀

mia456
autor
11. júl 2023

@martinka13 vo stvrtok vecer letime domov, tak snad sa to zlepší, ale dakujem za tip, aspon som zistila, ze tu je a som kludnejsia. ❤️

tenerifka
11. júl 2023

@mia456 pytala som sa preto, lebo z bazena moze chytnut naozaj vela svinstva, ved tam deti cikaju, a aj horsie....
Je to este kratko na diagnostiku, ved ma horucku len par hodin, robis dobre, ze mu davas vela pit, ochladzujes ho....zajtra sa uz prejavi napr.kasel alebo bolest hrdla...alebo sa zobudi a nic mu uz nebude, drzim palce🍀

pralinka25
11. júl 2023

@mia456 no penova party to moze byt tie oci. ja nosim lekarnicku vybavenu ze ani lekari bez hranic taku nemaju (sa mi vzdy vsetci smeju a potom mi ruky nohy bozkavaju ked odtial vytahujem zachranu ako z carovneho klobuka) ale ten minuly rok som ich minula pri tych sialenych horuckach vsetky a museli sme dokupovat. ale nebol vobec problem kupit nieco v lekarni. prinajhorsom vyuzijes hotelovaho lekara.

euka210
11. júl 2023

@mia456 len pit a zrazat horucku ked bude, zajtra sa mozno ukaze iny symptom a bude jasnejsie, co chytil.

kandrea
12. júl 2023

Pozrela by som hrdlo či nie angina. Teraz je jej veľa.

siska25
12. júl 2023

@mia456 no moze to byt vselico. Treba zatial zrazat horucky. Ak mas, striedat nurofen a paralen. Je to este prilis kratky cas, aby aj lekar nieco zistil. Moze to byt covid, ruky - nohy- usta, hocico ine... My sme si tak z Turecka doniesli siedmu chorobu. Dalsi rok mali decka na dovolenke brusny virus. Minuly rok sme si covid doniesli. Tento rok sme prisli v nedelu do Chorvatska a uz v pobdelok vecer dvaja kaslali. Ale tak pri 4 detoch ma take uz nerozhodi. Mam tu komplet lekarnicku, este sa mi muz smial, ze naco beriem tolko liekov a teraz ani nepipol, ked som ju vytiahla.

mia456
autor
13. júl 2023

@kandrea asi to bude nieco take, zacal dnes kaslat a zda sa mi ze vzadu na madli nieco je, ale nevidim tam dobre. Zajtra vecer ideme domov, tak snad to nejak doklepeme. Ale tieto 3 dni mi zobrali dost energie, take vysoke horucky este nemal nikdy. Chudak moj maly. 👀

mia456
autor
13. júl 2023

Inak chcem sa Vam vsetkym velmi pekne podakovat, dost mi to pomohlo citat, tak ma to ukludnilo. Veľká vdaka, ze mate pochopenie aj pre "blbe" otazky matky v strese 😜

mia456
autor
26. júl 2023

Mozno to niekomu pomôže, kto bude riešiť podobne... Horucky ho drzali 5dni, stale lietali vysoko az cez 40tku (a ti som uz ku koncu dala 500 paralen) a pridruzil sa mokry kasel. Este aj v lietadle mal teplotu a po pristati sa povracal. Doma sme dali este lieky na teplotu a na druhy den po prichode bol konecne bez teploty. Kedze bol vikend, tak v pondelok som s nim isla k pedi. Podla vsetkeho to bola viroza a plus v nose (a asi aj to ocko) bol hemophil, takze len uniflox dostal a inhalovat vincentku na ten kasel. Aj mu to zabralo a bol fit. Vraj je tychto kombinacii teraz velmi vela, tak len pre info....