Horúčka a žiaden soplík a ani kašeľ

2. feb 2024

ahojte

vcera vracanie
dnes vysoka horucka od rana
co to je?

stahujem antipyretikami, davam vodu, negrcia
nekasle nesopli

je daka viroza teraz?

majamat
2. feb 2024

moze to ybt crevna viroza.
dokocna nadcha sa moze aj neskor ukazat, nemusi sa hned spustit.

mojamama bola chora, nadcha ziada,a z o par dni. pricom mala horucku skoro 40°C

banalu
2. feb 2024

Ano, viroza. Moja pred dvoma tyzdnami, vysoke horucky dva dni, ledva som ich zbijala na 38. Aj vracala par krat. Myslela som, ze kvoli refluxu. Teraz to chytilo par deti v okoli.

autor
2. feb 2024

@banalu nasa mala vzdy aspon dake priznaky
porazi ma. uz od rana hprucky ....

banalu
2. feb 2024

Aj moja, ak teploty tak kasel-sopel. Dokonca som si myslela ci nema zapal mocovych ciest, ked nic len teplota. Ale moc mala cisty, hrdlo ciste, dychanie ciste. Na treti den uz uplne v pohode. Ale pocula som, ze niektore deti to drzi aj 5 dni.

autor
2. feb 2024

@banalu och snad sa cez vikend da dokopy . ved toto ze sme vzdy mali s dacim sprevadzane. polroka nebola vobec chora.

banalu
2. feb 2024

U nas sa uz vyhlasili aj chripkove prazdniny kvoli vysokej chorobnosti, je toho vsade vela, stacilo ist do obchodu a bolo vymalovane 🤷‍♀️

janka_266
2. feb 2024

7 dňové horúčky sú teraz, kopa článkov je o tom, pozrite, či to náhodou nemáte tiež

tehotna40
2. feb 2024

Naši mali takto horúčky 5-8 dní, kašeľ sopeľ sa pridruzil asi na 4-5 deň. Starsi tiež jeden deň aj zvracal. Skoré uzdravenie

mathildab
2. feb 2024

Je toho veľa teraz. Moja bola tiež chorá na niekoľko týždňov a teraz sa ju bojím dať do školy. Bolo by rozumné školy zatvoriť aspoň na týždeň dokiaľ toto všetky nejako neustúpi.

tehotna40
2. feb 2024

@mathildab plne súhlasím, u nás idú ešte robiť v utorok karneval 1-4 ročníky. Rozumne veľmi...

mathildab
2. feb 2024

@tehotna40 Vedenie školy by sa malo trochu uvedomiť. Takýmto spôsobom bude chorých detí ešte viac a viac pribúdať. A taktiež aj rodičia, ktorí majú choré deti a aj napriek tomu ich pošlú do školy. Kde je rozum?

mircalla
2. feb 2024

@mathildab

Jasne tak treba zatvarat skoly, lebo ty si to zelas...milujem taketo. Asi sedis doma a nechodis do prace. Moja dcera ma nula vymeskanych hodin a nebola chora ani raz ako jedina z triedy a teraz kvoli rodicom ako ty treba skoly zatvarat a zdrave deti drzart doma. Nechaj to na skole, ked bude vysoka chorobnost, tak ju zavrie vedenie. Radsej popracuj na imunite, ked mas dieta x tyzdnov chore a nevie sa z toho dostat, asi ju ma nanic.

mathildab
2. feb 2024

@mircalla Prosím? Dcéra má oslabenú imunitu kôli takým ako ste vy, čo decká nechávate chodiť do školy aj v zápale priedušiek🙂 dcéra bola v nemocnici, kôli spolužiakom, ktorí tam chodili ukašľaní ako neviem čo. Bola na 5 liečeniach a nič. Bohužiaľ chodím do roboty, kde je tiež veľa ľudí chorých, ale našťastie nemám slabú imunitu. Ty budeš asi tá progresívna mamka, ktorá nevie nič.

mircalla
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lenka2710
2. feb 2024

Môj v nedeľu celý deň zvracal a potom mal v noci a cez deň v pondelok teplotu, v utorok už bez akýchkoľvek príznakov

mircalla
2. feb 2024

@mathildab Dcera ma oslabebu imunitu urcite nie kvoli inym, pretoze dieta s dobrou imunitou nechyti kazdy soplik a ak aj daco chyti, nelieci sa z toho tyzdne. Skor tipujem, ze ju drzis doma a nemala sancu si ju vybudovat. A laskovo tu nerozhoduj o zatvarani skol. Nie som nijako progresivna, len normalna a nie utlcitna, co pomaly nevyjde s detmi z domu, lebo zafuka vetrik a nahodou ochoreju

mircalla
2. feb 2024

K teme: toto mi skor pride ako vizora, byva to a zvacsa to trva 1-2 dni. Bezpriznakove s horuckou, pripadne zaludocne tazkosti, rychlo pride a rychlo odidte. Drzim palce, nech to rychlo prejde

taktotedanie
2. feb 2024

Ano je to teraz vsade je toho plny modry konik predsa!
Zacne grcanie bolest brucha hnacky za 2-3 dni vyjde teplota kasel sople

tehotna40
2. feb 2024

@mircalla niektorý rodicia bohužiaľ nemôžme zato, aká je imunita našich detí, môžu zato choroby, vrodené vady a pod... a bohužiaľ keďže sú v triede stále choré deti nemá si kedy ani imunitu posilniť, keďže príde po chorobe, s oslabenou imunitou do týždňa je znovu chorý keďže tam sedia soplave kašlajuce deti pracujúcich rodičov... nemienim teraz na vás ale u nás je to tak bohužiaľ, riešili sme to aj na rodicovskom uz. Lebo môj keď bol v skole zo soplom tak mi do hodiny volala triedna ze si mam pre neho prísť lebo vie ze som doma s mladšou. Ale keď je choré dieťa pracujúceho rodiča nechajú ho tam, niekedy aj s teplotou, lebo rodič musí odkrutit smenu a nechať dieťa v škole. U nás teraz zrušili obedy, normalne zavreli jedáleň, družinu, kvôli chorobnosti, triedy sú pospajane, deti je veľmi málo, z 18 ich bolo v triede 6. Takže áno myslím si, že by bolo rozumnejšie na par dni zavrieť, nech sa deti dajú dokopy a nastúpia potom v plnej sile, takto sa to tam bude len krútiť ešte zo dva mesiace... a nie ešte robiť karneval a spojiť do telocvične 10 tried, nadáva nato veľa rodičov.
Buďte rada, že máte dcérku tak zdravučkú... pekný deň a veľa zdravia 🙂

tehotna40
2. feb 2024

@mircalla a keďže vidím,čo ste písali vyššie, este dodám, že bývame na dedine, deti sú vonku od malička v každom počasí, minimálne hodinu a pol, chodia k sliepkam zbierať vajcia, naháňajú kozy ,robia všeličo možné, imunitu naozaj majú kde budovať. No syn má napriek tomu vymeskanych vyše 100 hodín, vyskúšala som na jeho imunitu všetko možné, aj nemožné, chodila po všetkých možných lekároch, bohužiaľ ma vrodený imunodeficit, s ktorým sa ťažko bojuje...

mircalla
2. feb 2024

@tehotna40 To je pravda. Niektori za to nemozu. Na druhej strane je dost nefer, ze rodicia vecne chorych deti neustale obvinuju ine deti, aj tie, co nechodia do skoly chore. Ale viac mi vadi, ze sa snazia obmedzovat ine deti s iniciativami, aby sa nieco nekonalo ci rusilo...vid karneval ci zatvarat skolu. Ved tvoje dieta tam ist nemusi.
A ked sa ti to nezda, tak nech nechodi ani do skoly. Ale ine deti do tej skoly chodit chcu.

Mne sa zda extrem, ze ak je niekto chory, nasledne nechodi do skoly aj ked je uz zdravy, pretoze sa mamicka boji, ze ochorie...Co tym vyriesi? Nic. Je x rodicov, ktorych deti nie su zvyknute na kolektiv a potom to tak aj vyzera.
Uz som citala aj nonsense, ze povinne ruska pre vsetkych v zimnych mesiacoch, ved presda moje dieta je casto chore, tak nech ich vsetci nosia....Pripadne matka synovho spoluziaka od nas chcela, aby sme dali vsetci testovat deti na streptokoka, pretoze jej syn to ma a ze v triede je urcite prenasac. Proste cely svet sa nezastavi kvoli tomu, ze niektore deti su casto chore.
Suhlasim jedine s tym, ze dieta s chorobou nema co robit v skole ci v skolke

cherrystone
2. feb 2024

@mircalla po tvojich komentaroch neviem ci s tebou sucitit, ze chori obmedzuju tvoje zdrave dieta alebo ta obdivovat za vysledky v budovani imunity. jedno je vsak iste, ze by si tu ine pisala kebyze mas chore dieta kazdy druhy tyzden a potom seba a potom muza a o tyzden znova a znova a znova.. od septembra do juna 😉 ale tak nie kazdy ma dar dovidiet si dalej od svojho nosa, ja ho tiez nemam.

jakubrianka
2. feb 2024

@janka_266 pošli link, prosím ťa.

Autorka: my sme tak mali v novembri. Vysokánske teploty 5 dni vkuse každých 6 hodín. Malý si odkašľal na začiatku 2x v spánku. Žiaden kašeľ, žiadne soplíky, moč čistý, zvukovod tiež, dýchanie počúvaním čisté a na rtg hrudníka, začínajúci zápal pľúc 🙏.

Pri teplote keď nie je kašeľ a soplík, vyšetrujú či nie je zápal močových ciest, alebo zápal stredného ucha.

jakubrianka
2. feb 2024

@janka_266 v článku je chrípka s kašľom a sopľami a horúčkou. Nie čisto horúčka viac dní.

marianarem
2. feb 2024

@mircalla Tak jedna strana by sa mala snazit pochopit druhu. Samozrejme, ked mas zdrave dieta, tak poziadavky na rusenie akcii a nosenie rusok ta mozu stvat a.mas na to aj pravo a je to.pochopitelne.
My sme ti menej stastni, moj maly ma velmi vysoku chorobnost. Hoci sme boli vonku za kazdeho pocasia, okrem vichrice, maly ani oteplovacky nenosil, velmi ani rukavice. Chory nebyval. Po prichode do skolky skoro nonstop. Ono to casom udrie na psychiku. My sme mali za prvy rok 14 chorob. Tento skolsky rok uz dalsich 5. Vacsinou to chytime aj my s muzom. To uz zo zufalstva fakt vymyslas hocico, aj otestovat vsetky deti. Ja som take nieco teda este nikdy neziadala, ale uplne chapem, kde sa to v hlave tej mamy nabralo. Chce pomoct dietatu aj celej rodine a uz fakt nevie ako.

katarinka89
3. feb 2024

@mircalla otrasný názor máš. To, že ma tvoja dcéra takú skvelú imunitu, nebude tým, že sa o ňu ak ,,perfektne, staráš ale genami. Ostatne matky sa akože nestarajú, keď majú nanič imunitu? Tak porad nám všetkým ako ju budujes teda ty.....podľa mňa robíš to iste, co 99% matiek. Takže ty zásluhy máš minalne.
Co okrem tohto ešte robíš?

1. Pobyt vonku za každého počasia
2. Vitaminy- c,d,zinok, imunoglukan, bronchovaxon, ryby olej, probiotika
3.neprekurovat
4.otuzovat
5. Zdrava srava- samozrejme bez sladkosti

mircalla
3. feb 2024

@katarinka89 Nedavam ziadne vitaminy a jeme aj sladkosti. Ale von chodime vela a vela sportu.
Ale mozem ti povedat jedno - vidim ako niektori rodicia pristupuju k detom - do skolky idu bud v 5. rokoch alebo vobec, cize nie su zvyknute na kolektiv. Vsetko dezinfikuju ako sialene. Von chodia minimalne. Naobliekane 5 vrstiev. A takych je to dost, len sa samozrejme neozvu a tvaria sa, ze oni to tak nerobia.

A samozrejme su potom deti, co maju ozaj problemy s imunitou a rodicia za to nemozu, ale su aj take, ako som opisala vyssie a potom sa cuduju.

mircalla
3. feb 2024

@katarinka89 A ja nehovorim, ze robim daco specialne, nerobim nic. Len je vela rodicov, co robia veci zle a myslia si, ze svoje deti chrania a prakticky im skodia. Precitala som si tu dost diskusii, aby som vedela, ze takych je dost.

milka1988
13. mar 2024

@tehotna40 a co dr na to?