Hojenie kiahni

5. júl 2023

Dobry deň dcéra prekonala ťažšie ovčie kiahne, dnes je to 10ty deň a jej telo je plne chrasticiek, niekde ešte ani niesu. Ako dlho trvá to odlupovanie kiahní? A ako vyzerá koža pod ňou? Lebo jej zostava pod tým taký ružový fliacik, bojím sa že bude mať po každej jednej jazvičky...je niečo čo by mohlo napomôcť hojeniu? Viem že je to otázka skôr na kožného, aj tak pôjdeme len teda som zvedavá na skúsenosti vaše .. ďakujem

msnesquik
5. júl 2023

Neviem, co by dopomohlo k hojeniu, moze ostavat svetlejsia koza pod tym, to sa opali neskor na slnku, mojej dcere ostali stopy len po tych, co si poskriabala

ja_mama
5. júl 2023

Ano je to normalne ze jej zostavaju ruzove jazvicky. Treba dat potom pozor a nechodit s nou vela na slniecko aby sa jej to pekne stratilo a nezostali fliacky, je to velmi citliva koza. Oni sa casom stratia, mne to trvalo mozno aj 3 mesiace ale detska koza sa hoji rychlejsie. Ja som si len tie na tvari natierala Bionect kremom aby sa rychlejsie zahojili ale ostatnych 200 sa mi teda natierat nechcelo a su ok, len to teda trvalo dlhsie.

anavixy
5. júl 2023

Hlavne nenechajte jazvicky opalit sa!! Treba dosledne natierat faktorom 50, inak jazvy stmavnu a praveze vtedy bude flakata. Farebne zmeny po odpanduti chrsticiek su normalne, po kazdej chraste (aj ked si len oskrie kozu) zostane ina nova pokozka, to sa casom vyrovna, len ju treba chranit pred opalenim. Existuju rozne kremy na hojenie jaziev od roznych znaciek, hladala by som urcite medzi lekarenskou kozmetikou.

vandica
5. júl 2023

My máme dnes 17ty deň od prvej kiahne, mal ich extrémne veľa, ani by som ich nespocitala a boli snáď všade. Niektoré uz pekne zahojene, nie je po nich ani stopa, niektoré už bez chrast ale ako píšeš ty s ružovými jazvickami, a niektoré ešte stále s chrastami. Mladý si niektoré samozrejme aj odtrhal 🤦 takže tam mám dokonca maličkú dierku ešte.

ankare
5. júl 2023

Neboj, to je ešte kratko, zahojí sa jej to. Synom ostalo pár bielych fliackov, ale neriešim. Skoré uzdravenie!

autor
6. júl 2023

@vandica prosím Vás a ako dlho trvá to opadávanie chrats. Moja ich má dosť veľké a stále držia...po tvári, bruchu...opadli zatiaľ asi len 3

vandica
6. júl 2023

Áno, aj on má niektoré veľmi veľké, a to je nekonečný príbeh teda. Tie maličké ani neviem kedy odpadli, a tie veľké sa držia jak voš. No on to odtrhava 🤦