Hnisavé očká

marta1315
18. jún 2017

Ahojte. Chcem sa opýtať či mi viete niečo poradiť na hnisavé očká. Moja mala má len 4 týždne a má to od pôrodu a stále to pretrváva. Ďakujem

pipikcek
18. jún 2017

Treba ísť k očnej, dá Vám kvapky na čistenie oka a následne masticku. Treba tiež stlačať kanalik slzný, lekárka by Vám mala ukázať ako... To stláčanie je velmi dôležité, skúste vygoogliť. My sme toto mali po pôrode tiež. V tom čase to malo viacero novorodencov tj zrejme sme si to všetci priniesli z nemocnice 😕Trvalo to dlhšie, kým sa to očko vyliečilo. Vraj sa to aj vracia, no my sme mali šťastie. Netrebalo ani výplach slzného kanálika. V ťažších prípadoch sa kanalik vyplachuje. Držím palce 😊

adriannasvk
18. jún 2017

Moj syn to tiez dostal v porodnici tam mu ocko vyplachovali mastili,zlepsilo sa to,domov ma poslali bez liekov a na druhy den bum,ani ocko nevedel otvorit co sa mu zalepilo,bola som u ocnej,ta nam ukazala ako masirovat ocny kanalik,popri nosteku az po koren jemne tlacit a ono by to malo vsetko ist vonku,dala nam kvapky,tie vsak nepomohli...ale kwdze som mala smrt v ociach pri predstave vyplachu kanalika u tak maleho dietatka tak som kupovala "ocanku" masirovala a kvapkala a este uz beznadejna som kupila ophtalmoseptonex kvapky a asi 5-6x denne masirovala a vykvapkavala az sa jwdneho dna maly zobudil a ocka krasne ciste🙂ale u nas to bol beh na dlhu trat,mal cca 6 mes ked sme sa toho zbavili,ale nasla som aj odborny clanok kde pisali o tomto probleme a vraj 90% deti z toho vyrastie do 1 roka...😒ale kto by cakal a kukal,ze....urcite masiruj a vykvapkavaj aby sa ocko vycistilo😉

adia11
18. jún 2017

my sme davali len kvapky ophthalmo septonex a celkom tychlo to preslo

zeytin
18. jún 2017

Ocuflash kvapky su super, chodia si ich sem kupovat dokonca aj zo zahranicia, su s bylinkou ociankou. Velmi nam pomohli.

evittam
18. jún 2017

@marta1315 Skus kvapnut materske mlieko ak dojcis.😉

danik1505
18. jún 2017

aj my sme pouzival oftalmoseptonex, pri obidvoch.. a umyvali vlznym ciernym nesladenym cajom pomocou vatoveho tampona.. a preslo 🙂

miku1
18. jún 2017

@marta1315 Pri problémoch s očkami, som to riešila presne tak ako ti píše @evittam , jednoducho som do očka kvapla materské mlieko.

pipikcek
18. jún 2017

Aj my sme skusili aj materské mlieko kvapkat do očka popri liekoch od ocnej 🙂 Ale čo zabralo uz neviem posúdiť... No odvtedy je pokoj 😊

janulka1802
19. jún 2017

Môj syn to mal a pomohlo pravidelne masírovanie niekoľkokrát denne teda vytláčanie hnisu to spriechodnilo slzne kanáliky ja som mu to masírovala vždy pri dojčení dávala som aj kvapky od očnej ale jednoznačne masírovať lebo ak sa to nespraví potom to nejako prepichuju a to určite nie je prijemne ani pre babo a ani mamicku

meusicka
19. jún 2017

@marta1315 nam dr. poradila kvapnut do oka materske mliecko. skus, nam to pomohlo.

tery29
19. jún 2017

My sme mali podobný problém, ťahalo sa to až pol roka, kvapky od očnej zabrali ale keďže mal malý upchaté kanáliky vždy mu očká slzili a potom sa zapalili,. Preplachovali mu kanáliky viac krát od vtedy máme pokoj. Určite smer očné.

marta1315
autor
19. jún 2017

Ďakujem Vám 😊 No a čo sa týka materského mlieka aj to kvapkám a stále ale nepomáha no ale vyskúšam tu masáž očného kanálika ďakujem 😊

mamkaivi
4. jún 2019

@marta1315 ahojky, ako si prosim vyriesila tie očička malej? U mojej mam to iste od porodu a citam naozaj strasidelne veci ako prepichnutie kanalikov? Pamycon nam nezabral, dalej ciatime Ocuflashom... Dakujem za radu 😘

mamkaivi
4. jún 2019

@tery29 to preplacjovanie je bolestive?

mamkaivi
4. jún 2019

@tery29 este sa chcem opytat na ocnu lekarku kde ste boli preplachovat? Velka vdaka 😘

marta1315
autor
5. jún 2019

@mamkaivi no spravila som toto 🙂 ako keby od koreňa nosa som trosku stlacala smerom k očku ku kanaliku a hnis alebo co to bolo krásne vychádzal a za pár dní bolo po 🙂

mamkaivi
14. júl 2019

@marta1315 aha.... Dakujem velmi pekne 😘