Hnisavá angína a teploty

kati1303
31. aug 2018

Ahojte, mojmu synovi dnes zistili hnisavu anginu(ma 9 mesiacov). Doktorka dala antibiotika a pribiotika. Lenze maly ma atale horucku, max.do tych 38,7,mozem mu aj popri ATB este davat capiky na znizenie horucky? V popise ATB sa nic nepise o tom zeby sa nemohlo zaroven uzivat s liekmi na znizovanie horucky. Mate niekto skusenost? Dakujem.

montemotherone
31. aug 2018

@kati1303 ak zvláda teplotu dobre, neznižuj ju ešte. Radšej len poutieraj telíčko vlhkým uterákom (nie studeným), a nech odparovať, nech sa trochu zníži

lavender21
31. aug 2018

@kati1303 ahoj, určite mu daj lieky na horúčku, kľudne Nurofen, Paralen, čo mu zaberá lepšie... Môžu sa aj k antibiotikám... Kým má nad 38°C tak mu dávaj...

kubkovamama
31. aug 2018

@kati1303 38,7 nie je nič strašné u tak malého mimina, zvýšená teplota je úplne v norme,telo bojuje s bacilmi a trénuje si imunitu do budúcna.Pokial je vcelku spokojný,nie veľmi uplakany a uboleny,nedávala by som nič a ATB zaberú až tak na 2hy-3ti den.Az kojis využiť to a koj hocikedy,veľmi mu to pomôže

kika831
31. aug 2018

@kati1303 tak ako posu dievcata, ak zvlada teplotu a uz nejde vyssie ako spominas38,7 tak len lahke oblecenie, vela tekutin, ak kojis tak aj castejsie a na poziadanie. Netreba telicko este zatazovat liekmi resp. capikmi od teploty . Samozrejme ak by teplota stupala, tak ich treba urcite podat. S antibio sa to nevylucuje. Neboj, u takto malych deti antibio vacsinou do 2 dni zaberu. Drzim palce. Drzte sa

zuzubb007
31. aug 2018

Určite treba dať sirupcek alebo čapica načo sa má zbytočne dieťatko trápiť, teplota zvykne bývať tak 2-3 dní od začiatku užívania antibiotík kým zaberu potom už bude len dobre 😉

ivv
31. aug 2018

ATB nie sú od teploty. Určite by som nad 38 dala niečo na zníženie teploty. Ideálne cipok, nech nezaťažuje žalúdok

uhnakova
31. aug 2018

Nad 38,5 by som podala aj liek proti horucke. Ked davas capiky, mozes podat kedykolvek, aj naraz s atb. Inak sa medzi liekmi podavanymi ustne odporuca pol hodinovy rozostup, aby sa neovplyvnovali pri vstrebavani.

zuzikak
31. aug 2018

Ja som vzdy nad 38,5 podavala na znizenie teploty aj pocas uzivania antibiotik. Velmi som sa bala febrilnych krcov a nevyckavala som .Niektore mamicky vycakavaju kludne aj do 39...no kym zaberu sirupceky alebo cipok, tiez to nejaky cas trva. Naviac hlavne ak das na noc = drobcekovi sa bude spat lepsie a aj tebe a tu chorobu zvladnete viac v pohode, ked budete mat dost energie na dalsi den.

dalyla
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kati1303
autor
1. sep 2018

Dakujem vsetkym za rady, nakoniec mal maly v noci 39,dala som capik a klesla. Aj dnes mal cely den zvysenu teplotu ale nie horucku tak som uz capiky nedavala. Uz sa mi zda ze sa aj citi lepsie 🙂 nejak zvlast uplakany nebol,ale predsa len,radsej nech sa mu ulavi tak tiez som za to ze dat cipok. Dufam ze zajtra bude uz len lepsie 🙂 krasny vecer vsetkym