Hnis v očku

kavicka21
23. apr 2015

Ahojte maminy,idem si po radu, moj 15mes syn ma od vcera v kutiku oka zeleny hnis....cistim mu to harmancekom a dokonca sme boli aj u dr dnes...dala nam masticku a povedala ze zhorsit by sa to nemalo jedine ze aj druhe ocko zacne...aj zacalo hned poobede. Dokonca maly mal aj teplotu 38.00 ale vyspinkal sa z toho. Teploty sme mali v pondelok a utorok koli zubkom lebo nam idu stolicky. Zijeme v zahranici a ja sa vas chcem opytat na radu, mame zarezervovanu dovolenku na kanarske ostrovy teraz v sobotu rano mame letiet lenze ja sa obavam toho aby sa mu nepohorsilo(4,5hod let) klima v lietadle atd... Pani doktorka povedala ze je schopny odist na dovolenku aj kee mne sa to moc nezda, ci myslite mam to risknut a dufat ze sa mu to vylieci coskoro a bude vsetko fajn alebo mam len predsa zrusit dovolenku a preliecit to doma? Dakujem za kazdu radu a ak mate osobne skusenosti so zapalenymi ockami prosim napiste ako doho vas to trapilo.

martinka117
23. apr 2015

@kavicka21 my sme toto mali hned ked sme prisli z porodnice a velmi dlho nas to drzalo a teraz sa nam to ako keby vratilo ape uz nema az tak hnis ako skor ze jej slzi ocko..a co sa tyka klimy a tak to ti presne neviem povedat aj ked moze byt ze sa to zhorsi lebo nam prvotne tvrdila doktorka ze je to z prievanu co bol v porodnici ked som ju bravala na navstevy do takej miestnosti...kazdopadne sme brali vsetko mozne na vyplachnutie ocka ci kvapku kvapky Alebo masticky to uz ti povie ocna ale potom to dako prestalo ale po dlhej dobe az..teploty sme z toho nemavali..neviem ja by som mozno tu dovolenku riskla s tym ze by som sa zasobila tymi ocnymi kvapkami a mastickami

jeennyv
23. apr 2015

@kavicka21 tak bolo by dobre pravidelne ocka a ich okolie niecim vytierat, optalom alebo borovou vodou, ktore su urcene pre ocny vyplach....ja som mala ked som bola mensia to iste a bolo to sposobene teplotou, sama pises, ze teplotujete a su tam zubky a to je vsetko spolu prepojene...preto ked zacne odznievat teplota a zubky malo by sa to polepsit....velmi by pomohol ocny framykoin no neviem ci v zahranici nieco take existuje....ak nie tak aspon nieco na podobnej baze....ale to utieranie, resp. cistenie ociek je dobre ako prevencia, aby sa predchadzalo nachylnosti na ocne infekcie atd....

katarina1984
23. apr 2015

No ako pise baba predo mnou oftalomframykoin by som si zohnala,urcite sa da zohnat i u vas pod inym nazvom...ten je vynikajuci co sa ociek tyka

ichbinich
24. apr 2015

@kavicka21
Podla mna dovolenku rusit nemusis.
Sla by som ale k ocnemu lekarovi.
Nas ocny dava na "lahsie" pripady iba kvapky, pri ktorych sa potom postupne znizujuze davkovanie (4-5 krat za den prve dva dni, potom 3 krat za den, dve krat atd.)
Na tazsie priprady dava kvapky plus mast na noc.
Mast cez den by som nechcela, je to velmi iritujuce, ze clovek potom velmi zle vidi.
Ja si myslim, ke lepsia bude kombinacia, resp. mu to "preplachovat" umelymi slzami alebo niecim podobnym. Najma v lietadle potom by som mu davala nieco zvlhcujuce (napriklad Hyabak alebo Bepanthene kvapky do oci, tie kupis v lekarni).
Na hnisave oci nam nas ocny dava najcastejie kvapky Bentnesol N. Ja som v Rakusku, mast sa volala Tobradex.
V lekarni ti casto nic silnejsie nedaju bez predpisu, tak by som na tvojom mieste este raz nebehla k lekarovi, najlepsie ocnemu. Inak u mna aj mojich deti zaberaju tie kvapky presne, ako povie lekar. Zlepsenie uz po tych dvoch dnoch, potom znizovat davky a hotovo.

kavicka21
autor
24. apr 2015

Dakujem baby, za vase nazory a rady kazdopadne zbehnem do lekarne vypytat nejake kvapky a zbalim vsetko co doma mam pre pripad zeby sa mu pohorsilo ja len dufam ze vsetko dobre dopadne lebo posledne co chcem je behat tam po lekaroch....tak teda drzte palce!!!!

katka13122
24. apr 2015

Aj nas drobec to ma,,neviete co to sposobuje?

ichbinich
24. apr 2015

@katka13122
Mojim detom sa to casto stane, ked maju sopel, ze si spinavymi rukami chytia oko...
Casto je to proste "vo vzduchu"...
Su vysokonakazlive formy zapalu oci, jeden kamos bol raz 2 tyzdne na PNnke kvoli zapalu oci... Z jasli a zo skolky musim deti okamzite zobrat, ked maju nieco s ocami - to laik nevie povedat, a boja sa tych nakazlivych foriem.
Prilis suchy vzduch tiez moze natolko "oslabit" oko, ze potom clovek lahsie nieco chyti...
Presna pricina sa neda vzdy urcit.