Hnačky, zvracanie a vysoké teploty 2 ročného syna

marcaradko
10. sep 2012

dobry vecer.moj dvojrocny syn zacal vo stvrtok v noci hnackovat,pocas spanku mu vystupila teplota na 39°C,nad ranom sa k tomu pridruzilo caste zvracanie (do hodiny cca 6x)jednotna tekutina zltej farby,teplota velmi neustupovala,bol strasne malatny,ospaly ani nevedel stat na nohach.po obednajsom spanku vsetko ustupilo a do dalsieho dna mu nic okrem mensej slabosti nebolo.v sobotu rano opat vysoke horucky,dva x po sebe som mu dokonca antipyretika musela podat do 4 hodin.mozrejme sme ho aj sprchovali.nedela opat rovnako,no cez noc uz teplotu nemal ale budil sa cely cas placom ze ho boli puska a brusko.dnes sme boli u dr. ta nam okrem hylaku nic nedala a nepovedala.cely den je umrncany,stolice ma stale riedke,cca 4-5 dene. strasne je bledy,vsimla som si ze dlane a podosvy ma neake okoby suchsie,proste take ine na omak a tiez 4 zapalene pupaciky po tele,na ktore nam dr. povedala ze je to po ustipnuti 😒
opat sa budi s placom,ze ho boli brusko a puska,musim ho utisovat na rukach.spanok nikdy nemal dobry ale nebudil sa placom a nepomrnkaval zo sna.mam obavy ze je to nieco vaznejsie,proste sa mi nezda.brusko ho do nedele nebolelo,napriek zazivacim problemom.
prosim a okukovek radu,pripadne skusenost s podobnym problemom.....som prekvapena ze mu dr. nezobrala ani vyter z konecnika 😠

ervenka
10. sep 2012

@marcaradko jedina rada- maleho zbal, chod s nim na pohotovost. Iny lekar- iny pristup... Ak aj nepojdes dnes v noci na pohotovost, zajtra spat ku dr. a ziadaj kompletne vysetrenia. A nedaj sa odbit! Nepises, ci nieco jedol/pil. Pozor na dehydrataciu... Drzim palce...

ani3012
10. sep 2012

@marcaradko ja nemám čo dodať k odpovedi @ervenka .... ak sa ti niečo nepáči,nečakaj ani do rána a zbehni na pohotovosť , dehydratácia je zákerná,z hodiny na hodinu sa môže veľmi zhoršiť stav ☹

marcaradko
autor
10. sep 2012

pit,pije...negrcka,tie stolice niesu az tak caste....to ze sa mu aj nalady striedaju a akurat u dr. bol celkom ok,aj ked mu brusko stlacala tak prestal plakat,co si myslim ze keby to bolo nieco vaznejsie tak plac sa stupnuje pri stlacani...hm 😒
sama neviem,zajtra tam zbehnem a poprosim ju aspom o vyter z konecnika,no dnes bola ku mne velmi neprijemna...ak bude aj zajtra zdrham z tade,..ale to je uz ina tema... 😝
nepisete ani jedna ci ste nahodou nemali podobny problem,...hnacky,zvracanie,teploty...a ako dlho to trvalo... 😒

katka_grac
10. sep 2012

moja starsia len zvracala a nic ine okrem toho jej nebolo a mala rotavirus... radsej dat skontrolovat... nam dr. ties hovoril ze nic nic, nakoniec som sa zobrala s nou do nemocnice a mi vynadal dr. ze co idem tak neskoro... :/ chvalabohu videl ze ma dr. poslal domov 2x...

euka210
11. sep 2012

no tiez mi napadol rotavirus ci ina viroza...ja som to mala 2x do roka...voda, ryza, banan, ak viroza tak pepsi (to je rada lekarov na crevne virozy)

marcaradko
autor
11. sep 2012

mali ste aj taketo vysoke teploty?

mana123
10. okt 2013

Ahoj mam 3 rocnoho chlapceka ma 38.2 c teploty ale boil ho brusko stoho aj vracia uz is 4 rana. Pit pije ale honet vizvracia ☹ .moze my nekto portradit ci mal uz nejake take skusenosti dakujem.