Hnačky a zvracanie u 7 ročnej

gabilili
15. nov 2020

Ahojte prosím vás dcéra od rána 7 ročná len zvracia a ma hnačku 😔 a samozrejme ju boli bruško... Neviem co myslite čo to môže byť tak z ničoho nič a čo by jej mohlo pomôcť? Ďakujem...

pribinak
15. nov 2020

Smecta, hilak, čierne uhlie

panelacikova
15. nov 2020

@gabilili trošku coly. na lyžičku. zo 3-4 x behom 2 hodín.

evinku
15. nov 2020

@gabilili costi tbl., hylak kvapky, čierny čaj ( minerálku) a diétu... Susienky, slané paličky, rožky, dietnu salámu, kur. mäso na vode, ryža, vývar, banány....držím palce

pribinak
15. nov 2020

@gabilili kým prudko zvracia ja by som nedávala jesť nič, nech jej jedlo nedráždi žalúdok.

patka06
15. nov 2020

klasická Coca-cola po lyžičkách v pravidelných intervaloch 10-15 min, žiadna voda ani jedlo, keď sa žalúdok trocha ukľudní mierne osladený čierny čaj, prípadne rehydratačný roztok, keď nebude zvracať diéta ...slané tyčinky, ryža

janage
15. nov 2020

@gabilili cucoriedkovy caj (iba listy a plody) alebo cucoriedkovy macerat alebo cucoriedkovu stavu. Slaby cierny caj alebo mineralku nesytenu po lyzickach. Jest by som tiez prvych 24hodin nedavala. Daju sa aj rehydratacne roztoky kupit v lekarni. Zrejme ide o virusovu infekciu, daj pozor, aby si sa aj ty a ostatni doma nenakazili.
Taky norovirus je poriadne hnusny napr. a vysoko infekcny

janage
15. nov 2020

Colu ak iba vybublinkovanu a s cukrom opatrne, moze crevo drazdit. Hlavne mineraly doplnat v tekutine po lyzickach, vies si vygooglit aj presnu schemu.

janage
15. nov 2020

@gabilili ak by sa Ti zdalo velmi zle zavolaj na pohotovost, poradia aj po telefone.

jarmila2010
15. nov 2020

Najskôr treba poriešiť vracAnie...daj jej kinedryl...a potom,už podľa rád,čo píšu baby vyššie...colu,vybublinkovanu minerálku..opatrne po lyžiciach napr.1x 15min...nezalievat žalúdok,lebo to aj tak neudrží...neskôr,je dobrý aj mätový čaj alebo repik...