Hnačka u ročného dieťaťa

renka40
21. apr 2015

Ráno mi začala hnackovať. Horúčky nemá. Doobeda bol kľud a poobede asi 4x, len voda s žltou akoby kasičkou... kúpila som jej kvapky ProTectis, teraz jej varím ryzovy odvar. Je trochu ospalá, teraz asi po tých kvapkách sa pekne hraje... ale ja mám strach. Čo to môže byť? Poraďte prosím

zita19
21. apr 2015

Chod s nou na pohotovost. Moze to byt cokolvek, ale male dieta sa strasne rychlo dehydratuje a to uz je vazne ohrozenie zivota.

caramelka555
21. apr 2015

Presne tak bezte na pohotovost rychlo ak je to vazne tak oni hej urcite pomozu.

milota164
21. apr 2015

Ja som pouzivala Smectu (zamiesat do bananu) a vzdy zabrala. Len pozri od akeho veku sa to moze.

hamca
21. apr 2015

@renka40 ja mam s hnackami bohate skusenosti, naposledy mali dcerky crevnu chripku pred mesiacom. Nam pomohol hylak forte, mozu to aj male deti, hoci je napisane, ze je az od dvoch rokov. Plus daj nejake probiotika, ja som davala probiofix baby. A vysad vsetko mliecne zo stravy. Pokial mas doma zavislacku na mlieku, tak ako ja, tak si kup nurilon low lactose. Tam je aj na pribalovom letaku napisane, ze je dobry pri hnackach.
Aj smecta je dobra, ale ja ju do bab neviem dostat.
Pokial drobec pije vodu, tak by som sa dehydracie nebala.
Nase baby teraz aj vracali a doktorka mi odporucila enhydrol, alebo kulisek na doplnenie mineralov, ale tiez som to nevedela do nich dostat.
A zajtra mozes skusit zavolat doktorke, ale nas doktorka nechcela ani vidiet, podala rady len po telefone, a to mladsia kakala aj 10x denne. Ked jej to nepreslo ani po 5 dnoch, tak sme isli na vytery a aj tak jej nic nenasli, tak sme mali pokracovat dalej v odporucaniach. A po cca tyzdni to odznelo. Drzim palce, nech to drobca co najskor prejde

renka40
autor
23. apr 2015

@hamca ďakujem za radu. My máme všetciokrem mňa hnačky,zvracanie. ...vraj je tu vírus. Doktorka mi hovorila, že všetko robím dobre. ... rozmixujeme banány vryzovom odvare, uvariťzemiaky z mrkvou, vodu so soľou a cukrom, k tomu kinedril a endiex pre starších a malej ProTectis

caramelka555
23. apr 2015

Prajem Vam skore uzdravenie.

renka40
autor
25. apr 2015

Bol to asi veľmi dobrý krok. Všetko zabralo u všetkých. 🙂 už včera boli v pohode. Len dúfam,že sa to nevrati

tintini
9. máj 2015

Maminy mam otazku. Hnackovali sme tyzden,crevna chripka. Dcerka ma 14 mesiacov. Uz sa to upravilo,no hned na to ju zacali dost boliet zubky,lebo jej idu ocne. Ked hnackovala,prebalovala som ju aj v noci.. No a teraz mi kaka aj v noci,ale normalnu peknu stolicu. Myslite,ze telo sa este musi dostat so normalu? Ze sa do napravy? Alebo cim to moze byt. Dakujem za skusenosti

renka40
autor
10. máj 2015

@tintini ja si myslím, že to potrebuje čas