Hnačka u ročného chlapca

anasstazia
1. sep 2012

Ahojte, ja sa chcem opýtať vás dievčatá, ktoré máte už skúsenosti s hnačkou. Jakubko má rôčik, dnes dostal hnačku, presnejšie sa 7 krát pokakal na totálku, až to vytekalo. Stolicu má slabo hnedú až bledú a len takú vodu. Náladu má výbornú, akurát nechce papať, vypil len dve fľače čaju a naobed trošku cestovín. Ryžu a ani odvar som do neho nedostala. Myslíte si, že treba ísť s ním ku lekárovi alebo zajtra mu ísť niečo kúpiť do lekárne? Bojím sa ako to bude prebiehať a či to môže samo od seba prestať. To by bolo super. Ďakujem za odpovede.

helenka28
1. sep 2012

môj malý mal tiež hrozné hnačky - stihol sa nám pokakať v priebehu 10 minut asi 4x, volala som na pohotovosť a tam nám odporučili dietu, slabo vyluhovaný čaj a rožok, bez mlieka alebo mlieko určené pri hnačkách. Ale my sme ho nemali a prešlo to...

reanda
1. sep 2012

moja mala hnacku a horucku tyzden.. od piatka som isla k doktorke az v stredu, lebo som nasla v plienke aj krv.. doktorka vysetrila, skonstatovala, ze nic vazne a ze krv bude zrejme z oslabenej sliznice kvoli dlhsie trvajucej hnacke.. tiez odporucila dietu, vela tekutin, smectu a probiotika.. urobila aj vyter a poslala vzorku stolice na rozbor, ale vsetky vysledky boli negativne.. po tyzdni to preslo samo

terina25
1. sep 2012

@anasstazia mne akurát včera prestali obe deti hnačkovať 🙂 u lekára som s nimi nebola,keďže viem,čo by nám na to dal,tak sme nešli.ale tvoj syn je menší,tak radšej by som s ním išla - pre istotu,nech mu urobia výter z konečníka.

ja deťom dávam Hylak forte 3x denne.a určite by som mu kúpila aj nejaké probiotiká - v lekárni ti nejaké odporučia,kt. sú vhodné pri žalúdočných problémoch. A netreba mu dávať nič mliečne.dávať piť čierny čaj,čistú vodu príp.minerálnu vodu jemne perlivú.Moje deti prvý deň,čo mali hnačky,tak nejedli nič -dala som im len piškoty a banány.Musí držať diétu,pretože keď má silnú hnačku,tak aj z vody sa pokaká.takže prvý deň určite nedávať jesť - len tie piškoty,banány,sucháre,ešte može aj soletky,piť čierny čaj,ryžový odvar,čistú vodu. Prípadne ak by nechcel nič z toho,tak može aj tie kukuričné chrumky.druhý deň som už dala trošku mäsa kuracieho s ryžou - ale bez omáčky.ešte ma napadlo,že mojim deťom chutí aj taký chlebík čo sa je na chudnutie - tuším vlaran sa volá.to sa tiež može 🙂 A doležité je veľa veľa tekutín.pretože keď veľa kaká,tak stráca vodu .

držím palce

lilysk
1. sep 2012

Ahoj skus kupit toto -je to vyborna vec
http://www.magister.sk/produkt/detail/produkty-...

zmrzlinkams
2. sep 2012

My sme tiež hnačkovali asi pred tyž a trvalo to skoro 5 dni s tym že posledne dva dni boli take že už bola stoli nie uplne riedka až tečuca ale aka hustejšia aj ked nie uplne, ked som vola s dr. povedala mi že dieta - žiadne mliečko a len vodu, tekutiny a vyvari a ryžu... ale naša štrajkuje takže okrem vody som do nej ine nedostala a nadalej som jej davala mliečko a jogurty však niečo musi jesť ale na kontrole sme zisitli že nám idu zubky a dr. povedala že to mohlo byť zo zubkov lebo aj začala viac slintať a kedže celu dobu bola vesela a vo svojom živle ani burško nebolelo tak sme nejako nestresovali a vtedy sme zistili že to može byť aj so sliviek lebo sezona slivkova a u nás sa slivky papali vo velkom - skus najprv porozpmyšlať či to nemože byť zo zubkov, alebo z jedla vyskušaj tu dietu alebo banan alebo mu daj trošku horkej čokolády aj keby sa nemalo ale kusok mu neubliži a horka čokoláda velmi dobre zapeka tak mu to može pomocť !
🙂 a nezabudni teraz vela konečnych natierať uričte bude červeny a vyštipany nám na to zabral imazol skor ako niečo na riťku a behom noci už nebol vyštipany. a probiotika na črievka by bolo dobre kupiť ked su teraz take oslabene - vela šťastia, dufam že to bolo len chvilkove
@anasstazia

anasstazia
autor
4. sep 2012

@zmrzlinkams Ahojky, mala si pravdu, bolo to zo zúbkov a už je to fuč. Jáj, taká som šťastná a ďakujem za rady všetkým.

zmrzlinkams
4. sep 2012

@anasstazia som rada že je to v poriadku a neni to nič vážne tak bude ako naša, tak vždy hnačkuje ked jej idu zubky ma taku redšiu stolicu a niekedy aj viac krát za den a pritom nemá žiadne horučky a nič ine len hnačky a už to vidim aj podla toho že ma červene okolo zadočku aj podla toho sa to dá zisitť - ked idu zubky vtedy je stolica agresivnejšia v tomto obdboi treba viac netierať všetko čo je červene, naša mala raz take hrozne pluzgiere krvave a to z tochto a natierali sme imazolom velmi dobra mastička na toto a ked vidim že ma velmi červne vyžrate pri tomto hančkovani tak len natriem tak nahrubo a do rana je dobre ... 🙂
tiež nám vyšiel po dlhšej pauze zubok dolna dvojka tak som preto vedela že nám pojdu zubky lebo sme tyž. takto sa trapili hnačky a slintanie 🙂

helenapeta
14. apr 2015

Určite probiotiká , tie nič nepokazí . A moc moc tekutín . Dobre sa mi osvedčil taky Tammex , krásne vyčistí črevá .

domix58
18. apr 2015

Ahojte, syncek ma 1 rok a 8 mesiacov a vcera nam zacal hnackovat no neviem z čoho....včera sa kupkal a može byť,že sa napil trocha mydlovej vody alebo od zubnej pasty...vraj aj ked deti beru kadeco do ust aj z toho moze byt , no on breje stale hocico do ust aj ked ho na to upozornujem....poradte podla vas z coho najviac to može byt? Dakujem krásne vopred za odpovede.

renka40
21. apr 2015

Moja dnes ráno začala hnackovat. O 2 tzdne bude mať rok. Poobede ju precistilo 4x . Horúčku nemá... ide z nej voda a trochu zltkaste. Kúpila som v lekarni ProTectis ( za 12€) horúčky nemá zatiaľ. Je hravá . Ale ja mám strach, čo to môže byť.

domix58
21. apr 2015

My sme na koniec zistili,že nam idu stoličky :D Tak možu to byť zubky....Tiež sa hraje, neteplotkuje ...len nam troska pochudol...:-/

12katka21
22. apr 2015

My bojujeme uz asi tyzden s hnackou. Dnes 3x :(
Minuly tyzden sme mali sopliky, teraz uz nemame ale mam pocit ze tie hlieny vidim v plienke. Ta "náplň" je trochu vodnata, hlienovita. Doktorka odporucala smektu ale este som jej to nedala. Zajtra musim skusit lebo mi to uz vadi. Este k tomu sa nam tlaci vrchny ocny zub tak dufam ze to s tym suvisí. Nema žiadne ine problemy, ani bolave brusko, ani teplotu, ani nechutenstvo, a aj vodu a caj pije tak ako vzdy. Trosku som obmedzila mliecko vecer a nahradila ho ryzovym (z obchodu). Tak uvidime. Dufam ze to coskoro prejde.

domix58
23. apr 2015

@12katka21 My sme na tom presne tak isto...len nam idu stolicky:-/ Podla mna to budu zubky , teda dufajme 🙂

12katka21
23. apr 2015

@domix58 Presne tak 🙂 u nas to dnes vyzera uz dobre. Kakala len rano takze som rada. Dufam ze to nezakriknem 🙂 Dufam ze to rychlo prejde aj vam 🙂

domix58
23. apr 2015

@12katka21 Super tešim sa, aj u nas je to už lepšie...Naš dnes kakal tiež len raz 😉 Tak sa držte a hlavne nech ste zdravucky 🙂

anulienkalenka
22. apr 2017
Používateľ anulienkalenka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od anulienkalenka.

My sme mali tiež tieto problémy s Adamkom ( 3 roky) lekárka nám odporúčala čaj z lekárne, roztlačený banán a kúpili sme Enterol - je vhodný aj pre malé detičky, tak aj pre celú rodinu! Našťastie problémy ustúpili behom 2 dní...

mravvcek
11. aug 2020

Baby co malej 10mesacnej na hnacku? Moze hylak? Smectu?