Hnačka u 2-ročného dieťaťa, ktoré má histamínovú intoleranciu

evitka83
2. nov 2022

Ahojte, prosim Vas maminy deti s Hitkou? Co ste davali detom na hnacku? Maly mal pred tyzdnom crevnu virozu. Mali sme to vsetci, ale jemu zostali vodovo/kasovite hnacky zltozelenej farby. Davame smectu, cierny caj, probio pre Hit. Vacsinou len ryza, cucoriedky, zeleny banan a pod. Ine problemy nema, nevyzera, ani zeby mal krce, ale skratka 2-4x denne si doslova prdne srajdu do plienky. Nasa doktorka nema sajnu co je histaminka a odporucuje nam vsetko, co maly nemoze 😔

dada5000
2. nov 2022

@evitka83 Banan ani cucoriedky nie, tam je veela histaminu. Ryza, mrkva, postupne mozes skusit pridat hrasok vareny, duseny. Ziadne ovocie, pri nom je vzdy riziko skrizenej reakcie. Vareny zamiak, idealne bez masla/masti

dada5000
2. nov 2022

@evitka83 az teraz som si vsimla ten cierny caj, prepac. Ten tiez nie, to histaminici mozu len v obmedzenej forme, a aj to nie vsetci. Idealna je cista voda. V podstate to co si opisala je, ze krmite maleho histaminom s histaminom. Kasovita hnacka ktoru opisujes , je skor priznak histaminovej intolerancie, ako klasicka hnacka. Po kazdom jedle kde je histamin to tak zvykne koncit. Po 2-3-4 dnoch diety ( v zavisloti od toho kedy sa mu vyplavi z organizmu histamin )varena ryza, mrkva, zemiak, cista voda , by sa to malo upravit. Bez smecty, aj ta zvykne robit zle. Hit probiotika su super. Do buducna , vascinu histaminikov po prekroceni hladiny histaminu ktore telo este dokaze stolerovat, prezenie. Do hodiny-dvoch po jedle. Podla toho zistis co je ok, a co uz nie.

marianarem
2. nov 2022

@evitka83 Bananu by som sa vyhla ale cucoriedky nemusia byt zle. My so sestrou mame HIT a cucoriedky su praveze jedno z najbezpecnejsich ovoci pre nas. Len teda neviem, ake mu davate, cerstve by som nedavala, ale skor lyofilizovane, kompot urcite nie. Jablko by tiez mohlo byt ok. Ryza je dobra, mohol by aj cerstve chude maso varene vo vode, ale musi byt ozaj cerstve. Zo zeleniny hlavne mrkva. Ja som davala malemu po prvych par dnoch aj bezlaktozovy tvaroh, toleroval ho dobre, ten mozu aj histaminici. Existuju aj ryzove cestoviny, tie som tiez davala. A take tie ryzove polystyrenove chlebiky.

marianarem
2. nov 2022

@evitka83 A ano, je pravda, ze aj Smecta moze skodit. Je v nej totiz vela pridavnych latok - rozne aromy a ine, ktore mozu robit problemy. Isla by som sa spytat do lekarne, ci nemaju nieco cistejsie s podobnym ucinkom.