Hnačka a odplienkované dieťa

14. aug 2023

Dobrý deň. Mám doma dieta ktoré chodí piškať na nočník niekedy aj kakat a plienky nenosí vôbec iba na noc. Teraz má ale redšiu hnačku. Mám dať plienku??? Dali by ste??

luliu
14. aug 2023

Nie, ak je odplienkovane.

anavixy
14. aug 2023

Ako moze niekedy aj kakat na nocnik, ked cez den nema vobec plienku? Ci kaka len v noci? A redsia hnacka znamena ze chodi kakat casto, viackrat za den alebo len ze ma teraz redsiu stolicu? Nedala by som, ak je schopne povedat vcas ze mu treba, radsej obliect nieco co sa rychlo vyzlecie aby stihol a viac si vsimat, ci mu treba, pripadne sa pripravit na nehody.

autor
14. aug 2023

@anavixy od dnes ráno má hnačku riedku horčicovú.inak kaka 1x za deň normálnu tvrdšiu stolicu. rastu mu zuby asi z toho bude ta hnačka.má 20 mesiacov

nikaa951
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anavixy
14. aug 2023

Ale kaka viackrat za den? Ci len ma riedku stolicu? Ono zalezi aj ako dlho je odplienkovany, ak uz dlhsie a teda je to potrebne, tak by ho to nemuselo zmiast, niektore odplienkovane deti sa uz do plienky nevycikaju/kakaju ani ked rodic chce (napr v aute). Ale teda musis ty vediet ci to zvladnete bez alebo nestiha..

adeladulova
14. aug 2023

Dala by som. Moj uz bol odplienkovany. Mal hnacku a ten den- dva prežil. Prenho to bolo take ako ked je lieky, nechcel ale musel. Bol rad ked sa jej zasa zbavil, akoby si potvrdil ze je super ju nemat. Ale ver mi, radsej plienku ako upratovat riedku stolicu z postele ci gauca, ci koberca

luliu
14. aug 2023

@adeladulova na jednej strane máš pravdu, na druhej strane aj 6 ročnému dáš plienku, ak bude mať hnačku? Aj jemu môže ujsť na gauč či posteľ.....

sims92
14. aug 2023

Ahoj momentalne riesim to isté, dávam plienkové gatky ked nestihneme nemusim prezliekat, pretoze mu to stekalo az do papuciek 🤣

mia_von_prag
14. aug 2023

Ja som dala aj 3 ročnému, keď mal hnačku. Keď prvýkrát nestihol, nechcela som to upratovať zas. Snažil sa vždy dobehnúť, nie vždy sa podarilo. Za dva dni mal zas spodné prádlo

hennyinnsbruck
14. aug 2023

Nie ked vie dobehbut na wc

adeladulova
14. aug 2023

@luliu sestra dala 5rocnemu keď bolo treba

marianarem
14. aug 2023

U mojho toto nie je vobec problem, ja v takomto pripade plienku dam. Tym, ze ju ma na noc, tak nie je este uplne odvyknuty a akceptuje ju. A ked uz nebezpecenstvo pominie, tak nema problem byt bez nej.

selest
14. aug 2023

Dala by som pod neho podlozky..