Hlien v stolici 4-ročnej dcérky

12. aug 2024

Chcem sa spytat, ci ma niekto skusenost s tym, ze dieta ma obcas v stolici hlien. Dcera (4 roky) ma obcas v stolici viditelny hlien, dokonca sa uz parkrat stalo ze z nej vysla len mala hrcka hlienu, ziadna stolica. Samozrejme som to spominala jej doktorke, ta povedala, ze deti obcas hlien v stolici mavaju a kedze ine problemy nema, neriesi to. Tak ma zaujima, ci sa s tym stretol aj niekto iny.

domka222
12. aug 2024

Moja mávala strašne veľa v každej stolici. Skúsila som vysadiť kravské mlieko. Hlien sa zredukoval o 90%

thirstymonk
12. aug 2024

JA som mával, síce až v 17 tich... a tiež som dostal odpoveď, že je to normálne, hoci sa mi to dovtedy nikdy nestalo. Ale mám IBS, takže je to asi aj tým.

Pre istotu mi spravili test na celiakiu a alergie na potraviny (nemám žiadne) a napchali hadičku vieš kde, že či nemám nejaké polypy, nedajbože rakovinu, ale črievko čisté ružovučké jak babätko.

anavixy
12. aug 2024

Hlien je normalna fyziologicka primes stolice. Pokial ho nie je prilis vela, nie su ine tazkosti, tak pravdepodobne nepojde o ziadnu patologiu, ale su ochorenia, ktorych priznakom je aj nadmerna tvorba hlienu, no nie len samostatne.