Herpetická angína

niikiis
2. júl 2022

Ahojte, malo niektorej dieťa herpetickú angínu ako dlho trvali teploty a aké vysoké boli..? Ďakujem..

lubbie
2. júl 2022

Ano, keď mal malý asi 7-8 rokov. Teploty trvali asi 3 - 4 dni, ďasná mal celé červené a vnútri úst aj na perách sa mu vyhádzal herpes. Potom teploty ustali. My sme tuším ani antibiotiká nedostali, že je to vírusového pôvodu.

ruzovakrava
2. júl 2022

@niikiis po začatí užívania Isoprinosine ešte tak cca 1.5 dňa do 38-38.5.

lubbie
2. júl 2022

Teploty mal až do 39, dovtedy už zabrali lieky paracetamol striedavo s ibuprofenom po 4 hod.

katkara
2. júl 2022

@niikiis u nás mala najstaršia a teraz nedávno aj najmladší 2,5 r teploty prišli z ničoho nič a vyšplhali sa až na 39,4 skončili sme v nemocnici na infúziách,po 2 infúzií klesli a už nešli tak vysoko,bral aj ATB lebo mal zvýšené crp takže na 3ti deň (od kedy to prešlo do horúciek) už bolo podstatne lepšie... Ale presne ako sme po infúziách prišli späť domov,tak už večer sa mu začali objavovať pupaciky na jazyku,potom to prešlo aj na ďasná a bolo to dosť bolestivé,ani nepapal,iba sa sťažoval,že ho to boli...

aaadkaaa
2. júl 2022

Ja som mala a dostavala som sa z toho mesiac. Teploty som mala par dni, asi 4, potom bola uz len zvysena, ale hrdlo bolelo mesiac a cela som bola uplne vyflusnuta

compra
2. júl 2022

@niikiis Syn. Dva roky dozadu. Teploty 40. 8 dni. Uz som mlela z posledneho. Ale dali sme to bez nemocnice.