Herpes u trojmesačného bábätka

doda8
11. apr 2019

Dobrý deň, chcela som sa informovať aké príznaky sa objavujú pri herpes u 3 mesačného bábätka? Ma niekto stým skúsenosti? Bola som s kamoškou, ktorá má herpes na pere a na uvítanie sme sa pobozkali na lica. Potom som bola s mojou 3mesacnou dcérkou a keď som jej dávala dudlik tak som ho olizla a až potom som si spomenula ze kamoška ma herpes☹️. Môže sa malej niečo stať? Mam ísť rovno k doktorovi alebo mam sledovať ci sa jej niečo objaví na pere? Prosím o radu, ďakujem.

sapetka
11. apr 2019

@doda8 ved ste sa pobozkali na lica.. a preco olizujete dudel svojho dietata to je najhorsie co mozte robit... ble bez ohladu na herpes

heregova
11. apr 2019

Na to,aby si preniesla herpes,by si ho musela mat aj ty. A to si urcite takto nedostala a nie tak rychlo. Nakazlive su hlavne tie prve biele pupaciky,ktore praskaju. Takze urcite nikam nemusis s babatkom chodit. Ale treba na to davat velky pozor,lebo herpes pre tak male deticky je dost nebezpecny. Takze nabuduce radsej nikoho nebozkavat,ani nedovolit,aby niekto s herpesom pobozkal dieta. 👍

nikpa
11. apr 2019

@doda8 olizovat dudel, OMG ani len bozk na pery tak malému bábätku

ave17
11. apr 2019

Fuuuuj, olizovat dudel, to co je za zvyk, to sa radšej odnauc

kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kuravesele
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
selest
11. apr 2019

Dietatu sa cumel neolizuje. Mas v ustach plno bakterii a zbytocne ich prenesies na decko. Takto jej vlozis do ust napriklad aj zubny kaz.. Asi nie zo srandy sa sterilizuju cumle a flasky a nie olizuju..
Herpes z pusy na lice od kamosky asi tazko mohla dostat. To by si tymusela mat herpes.

doda8
autor
12. apr 2019

Ďakujem za rady a upozornenia, nevedela som ze je to až tak strašne olizat dudlik😲musím si dávať na to pozor.

tannja
12. apr 2019

Tiez by ti nebolo prijemne davat do ust nieco co predtym niekto olizal. Mysli na to, dietatko sa nemoze branit

mogaa
12. apr 2019

@doda8 vírus herpesu má v sebe viac ako polovica populácie, akonáhle sa oslabí imunita tak sa môže prejaviť....Na pere nie je nebezpečný, ale problémom pri tomto víruse je že sa môže vyhodiť vnútorne a to už je obrovský problém....preto je nebezpečný pre bábätká....ja som sa stretla s 15-ročným dievčaťom ktoré ostalo na dovolenke v Bulharsku v bdelej kóme. Následne sa zistilo že na vine bol vírus herpesu ktorý sa mu vyhodil na mozgu. Dievča sa dávalo do poriadku veľmi veľmi dlho. Učilo sa na novo chodiť, rozpoznávať členov rodiny, o škole nehovoriac....preto si treba u bábätiek dávať pozor, mozog sa mu stále vyvíja, má nedozretý imunitný systém, ak má niekto herpes v aktívnej forme najlepšie vyhnúť sa kontaktu alebo ak je to člen rodiny - použiť rúšku.....V 99,9% sa nič nestane, ale možnosť nakazenia tam je vždy. Herpes na ústach, na tvári - to je len kozmetický problém ale môže sa vyhodiť vnútorne kdekoľvek a to už problém môže byť....

ildiko36
27. jún 2019

@doda8 viem ze davnejsie si napisala do fora ale s tym herpesom davaj fakt pozor !je to velmi nebezpecne pre deti do 3rokov lebo este nemaju imunitny system vyvynuty..moze to skoncit aj fatalne..hlavne nedovol aby na lica cudzi ludia ju bozkavali a za ruku chytali..

zuzana241991
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
chantall176
31. mar 2021

@mogaa nemáte prosím kontakt na mamičku toho 15 ročného dievčatka, ktoré ostalo v kóme po herpese? 🙏🏻

sapetka
1. apr 2021

@doda8 uz len kvoli situacii by som nikoho cudzieho nebozkavala a pondrihe olizovat cumel dietata? To fakt este niekto robi. Fuj!

mogaa
1. apr 2021

@chantall176 nie nemám, neboli sme odvtedy v kontakte

juliavolna
29. dec 2023

@mogaa prosím tá a ako sa prejaví ten “herpes” vnútorne ? Ako by babatko vyzeralo

niqua
29. dec 2023

@juliavolna no na herpesy pozor...moja mama pobozkala s herpesom 10 mesacnu dceru...ma 14 mesiacov a stale nie je s imunitou v pohode...boli sme aj hospitalizovani..

tamvtme
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
gondyo
29. dec 2023

Treba si dať nejakú šupu na imunitu,lipozomálne céčko a pod..ak je babätko kojené

juliavolna
29. dec 2023

@niqua a mali ste nejaké príznaky ? Tazkosti teda malinka

niqua
29. dec 2023

@juliavolna z nicoho nic 40 horucky a herpesy v ustach na podnebi, ach...bolo to hrozne...na 3 den od navstevy mojej mami to prepuklo...nic nepila, nejedla, aj ked chcela...no mala strasne bolesti...takze sme boli aj na infuziach

niqua
29. dec 2023

@juliavolna + febrilne krce...volali sme sanitku az

juliavolna
29. dec 2023

@niqua fuka, koľko to trvalo - orgány alebl mozog to nepoškodilo?

niqua
29. dec 2023

@juliavolna nie...v nemocnici sme boli len tri dni...imunita sla ale dole vodou...nic mi nezje..je stale vyhradne kojena