Herpes a uzliny

martingaj
3. aug 2022

Dobrý deň (nie som mamička, ale otecko),

chcel by som sa u Vás informovať / opýtať ešte predtým ako pôjdeme s malým k lekárovi.
Malý mal s kamarátmi oslavu (narodeniny, kde pravdepodobne pil z viacerých pohárikov) a asi o dva dni sa mu na kútiku pier vyhodila akoby "chrasta", je to veľmi suché a začervenané a bolí ho to keď otvára ústa. Myslel som, že chytil nejaký opar alebo niečo podobné. A včera sa mu zdurili / opuchli uzliny, ktoré sa nachádzajú priamo zo spodnej strany čeluste - podľa toho, čo som pozeral, nie sú to tie krčné ani priamo pod jazykom, ale niekde medzi. Tieto uzliny má oboje zväčšené a na dotyk bolestivé. Plánujeme ísť k lekárovi, no chcel som sa ešte tu predtým spýtať, či je možné, že tieto zdurené uzliny môže mať z toho oparu / herpesu, ktorý má v kútiku úst? Predsalen ak je to herpes ktorý chytil, tak teoreticky uzliny môžu naň zareagovať ako na infekciu a zväčšiť sa kvôli reakcií imunitného systému ak to správne chápem. Máte s niečím takýmto skúsenosti?

Ďakujem Vám za každú odpoveď a prajem Vám ešte príjemný deň.
S pozdravom,
Gajdoš.

7lenka11
3. aug 2022

Áno, určite to má súvis. Ja som prekonala nepríjemný herpes pred 2 týždňami - začala to malou začervenanou ranou na pere, pokračovalo zdurenou uzlinou pod zubami, trojdňovými bolesťami hlavy a pulzujúcimi nervami v tvári... Herpesy mám dosť silné a nepríjemné, vždy mi lekár nasadí antivirotiká. Tento rok, žiaľ, nemohol, lebo som tehotná. Ale späť k pointe - u mňa herpes nie je len rana na pere a milión ďalších sprievodných javov.