Hemangiómy na telíčku 7 mesačnej dcérky

zuzkar25
3. jan 2014

Ahojte, chcela by som sa poradiť...mám 7 mesačnú dcérku a od narodenia má na telíčku hemangiomy a stále sa jej tvoria dalsie, síce menšie ale aj tak... ☹ má niekto s týmto skúsenosti? Chodíme s tým k doktorovi, ktorá nám povedala, že je vhodné podstúpiť liečbu, kde sa podavaju babatku po dobu aj jedného roka lieky (betablokátory), ktoré sú ale dosť ťažké lieky a majú aj vedľajšie účinky. Druhá doktorka nám zase povedala, že by s tým počkala do dvoch rokov veku dieťaťka, že by sa to malo samé vstrebavať...ide ale aj o to, že sa jej tvoria ďalšie a môže sa stať, že sa vytvoria aj na vnútornych organoch, čo by už nebolo dobré... 😢 zatial je to len estetická chyba. Vopred vám ďakujem....Zuzka

zivika
3. jan 2014

@zuzkar25 ahoj, nas maly ma hemangiom od narodenia, ale nijaky iny mu nepribudol...sleduju mu ho na koznom, teraz ma tri roky a uz to takmer nevidno, kozna na kramaroch mi povedala, ze to ma cas na zmiznutie az do deviatich rokov...mne mama hovorila, ze aj ja som taky mala, a si to nepamatam a ani nikde nemam ziadnu stopu, takze toho, ze to nezmizne sa bat nemusis...len neviem ako to je, ked jej stale pribudaju...najlepsie by bolo ist nejakemu dobremu koznemu, nech sa ten vyjadri...

zivika
3. jan 2014

@zuzkar25 a s liekmi urcite radsej pockaj, pokial je to len esteticka chyba a dr. ju sleduje, nemas sa kam ponahlat

bbarboraa
3. jan 2014

@zuzkar25 casto byvaju na peceni robili je uz usg pecene? ak nie trvaj na tom... problem je v tom ze z velkych hemangiomov sa zle zastavuje krvacanie...

billam
3. jan 2014

@zuzkar25 ja som sa narodila hemangiomom na ramene...mal 2x2cm a vraj rástol a praskol mi...museli mi ho vyoperovat, ked som mala 3m.

zivika
3. jan 2014

@zuzkar25 jak baby pisu o tom prasknuti ma napadlo, ze malemu hned na prvom vysetreni Kozna predpisala taku speci naplast, ktoru som mu mala v pripade prasknutia, alebo poranenia nalepit a utekat na chirurgiu, sice sme ju nepotrebovali, ale je dobre mat ju doma, tak sa skus na koznom opytat, ak ju nemate...

zuzkar25
autor
3. jan 2014

@bbarboraa
robili nam uz sono vnutornych orgánov, našťastie nikde ich vnútri nemáme... 🙂