Hemangióm u novorodenca

denisa0504
29. dec 2021

Ahojte. Čítala som si pár diskusií ale aj tak by som rada vedela ako to bolo u vás, čo máte skúsenosti s hemangiómom. Mojej dcére sa objavil asi 4 dni po narodení na nôžke. Myslela som najprv, že som ju len poškriabala alebo že sa poškriabala o plienku. Detská dr vravela, že je to hemangiómom ale že to zmizne a nebudeme to riešiť. Dcerka má už mesiac a on sa jej dosť zväčšil. Čítala som, že ak sa zväčšuje, musí sa to riešiť.. ak môžete napíšte mi, ako ste to riešili vy, alebo či to samé zmizlo a tak.. som z toho nešťastná a bojím sa že to o chvíľu bude mať cez celú nohu a zase vraj lieky na to sú ale ohrozujú srdce... Ďakujem

danna12
29. dec 2021

@denisa0504 treba absolvovať kožné vyšetrenie, očné a sono brušnej dutiny. Tak isto sledovať či rastie alebo mení farbu

jany149
29. dec 2021

@denisa0504 moja malá mala na hlávke taký možno ako minca 1 eurovka....detská dr.povedala že ho bude na každej poradni sledovať...a že do roka zmizne...ak nezmizne poslala by ma ďalej to riešiť že vraj do Bratislavy....ale kým dovŕšila 1.narodeniny zmizol úplne nebolo ani stopy

denisa0504
autor
29. dec 2021

@jany149 a vám sa vôbec nezväčšoval?

pribinak
29. dec 2021

@denisa0504 do zmizne tak do roka, bez zásahov lekárov, teda väčšinou

jany149
29. dec 2021

Nie nezvacsoval.....postupne sa strácal až sa stratil úplne

mmaria22
29. dec 2021

@denisa0504 ahoj, moja dcérka mala od narodenia pod kolienkom v tom ohybe, doktorka mi tiež tvrdila,že to zmizne,mala to len ako šosovicku. Lenže potom som jej to pár krát roztrhla aj s uterákom po kúpaní a podobne a strašné to krvacalo a ťažko sa to hodilo. Tak som naliehala na doktorku,poslala ma do BA na vyšetrenie a tam hneď že odstrániť a už aj má objednali. Mala 10 mesiacov.Napis ip ak sa chces niečo opýtať.

jjanulienka
29. dec 2021

Moj maly mal tiež dosť veľký časom tak vystúpil keď sa narodil som si myslela že to bude nejaké znamienko... časom sa to úplne vstrebalo ale až tak po roku začalo.

oliviakatka
29. dec 2021

Toto bolo v pohode, boli aj horšia štádia. Zmizlo samo resp. pani onkologička z KE nam predpisala propranololovú masť, no vstrebalo sa to rovnako ako aj kamoškinej dcerke bez maste 🙂

marta83
29. dec 2021

@denisa0504 Môj synček mal na ruke, dosť veľký z veľkosti šošovice mu narástol na cca 5 cm, mal ho dosť vypuklí, našťastie mu nikdy z neho krv netiekla. Nám dr kázala denne na niekoľko sekúnd podržať, tým pomôžeme jeho zmiznutiu. Tiež nám povedala, že do roka to zmizne, čo pravda nebola zmizlo mu to po cca 7 rokoch, ale bez akéhokoľvek operačného zásahu.

katrin69
29. dec 2021

@denisa0504 Osobne skúsenosť nemám, ale kamarátkin syn to mal na chrbte pri krku. Úprimne, vyzeralo to desivo, lebo ja mu to dosť zväčšilo asi na 5x3cm. Postupne to začalo miznúť, keď mal asi 4-5 rokov. A teraz, keď má 8rokov tam už nič nemá, len také maličké pozostatky - červené bodky, ktoré tiež zmiznú 😉

dada13288
29. dec 2021

@denisa0504 tak nam sa objavil asi po tyzdni na malicku a zvacsoval sa asi do pol roka, pokryval cely malicek ale od pol roka sa mu pekne vstrebava. Uz ma 13 m a len okraje ma cervene a to vnutro uz je vo farbe kozi.
Kamoska ma 4 rocnu dcerku a jej to nejak nemizne ale nerobia z toho dramu.
A moja neter mala uz pri narodeni velke vystupujuce cudo na pleci a stale sa jej zvacsoval asi do 1 roka. Potom konecne zacala pediatricka nieco riesit a poslala malicku okrem neurologie aj na onkohematologiu a tam jej predpisali mast. Pekne to zacalo ustupovat, kym onko hematologicka neprisla stym, ze jej daju lieky. Bola na 3 dni v nemocnici, sledoval sa cukor a neviem co este. Brala lieky doma aj sa to strebavalo celkom ale nakoniec sa zistilo, ze neter nemala dobre krvne vysledky a vysadili lieky ... Ako vysadili hemangion sa vratil do cias kedy mazala s mastou. Jedine dobre,ze uz to nevystupuje.

miska143
29. dec 2021

Ja son to dala dcere v Ba v laserovom centre odstranit ked mala asi 8 mesiacov...

lucka1197
30. dec 2021

@denisa0504 Moja staršia ma hemangiom na dvoch miestach. Nad zadočkom a vzadu na krku. Naša to vôbec neriešila, ale jej sa to aspoň nezvacsuje. Synček ho ma na rovnakom mieste vzadu na krku len nie taký veľký ani taký červený ako ona a tiež nič. Ja som sa s ním narodila tiež, mala som ho na hornej pere a zmizol mi úplne až v dospelosti. Tak uvidíme ze kedy a ci vôbec zmizne aj drobcom.

drahusa333
30. dec 2021

@denisa0504 dcera ma uz 9 rokov, po narodeni mala hemangiom na hlave, vo vlaskoch a velky ako 2eurovka....museli sme ist na vsetky mozne vysetrenia, ocne, kardio, usg bruska ci to nema aj inde a riesilo sa to s kožnou lekarkou, v tej dobe nam na to dala mast tusim nejaku proti plesni, ktorej neziaduci ucinok bol ze stahovala cievy a ono to asi za pol roka zabralo kozu na tom mieste ma inu, taku nerovnu ale nevidno to uz vo vlaskoch vobec, vybledlo aj splaslo to z objemu.teraz sa to asi lieci inak, a znamych deti co to mali trochu mensie a neriesili to tiez im to zmyzlo samo.

nikola_sudikova
30. dec 2021

Nám na to dali na kožnom masť Propranolol. Ja to masť ktorú ručne vyrábajú v lekárni. ( Nie v každej) Taktiež sme to mali od narodenia. Začalo jej to postupne červenať, tak sme to riešili. Od kedy máme mastičku, tak nám to krásne mizne. Teraz má dcérka 7 mesiacov a skoro to už nevidieť. Je to problém ciev v tele, takže podľa mňa by sa to malo riešiť u každého bábätká, hoc to neohrozuje život. Držím palce 🙂

ivanacan
30. dec 2021

@denisa0504 ak sa ti zda že rýchlo rastie sú nato centra nájdeš ich na hemangiom. sk... My sme brali až hemangiom sirup také veľké sme to mali a miestny kožný že to sa vstrebe iba pozorovať... A ono to rástlo neustále. Bolo to tak velmi prekrvene vyzeralo to ako keby to chce prasknut