Hemangióm u bábätka

romiada
4. sep 2018

Ahojte mate niekto dieťatko s hemangiómom (ľudovo sa to vola oheň) na tvaričke? Zmizlo to po nejakom čase same alebo Ste to nejak kozmeticky riešili s kožnou? Nam odporučila kožna laser, keď bude mať viac rokov a bude dobrovoľne spolupracovať. Ale aj tak mam pocit,že sa toho nezbavi uplne, lebo sa to tiahne až k spodnemu viečku. Ďakujem za opis Vašich skúsenosti

lubik87
4. sep 2018

@romiada ahoj malý mal.pri.pravom kútiku oka taký 1 CM pásik ako buchnute a na pravej ruke na opaku dlane taký do kruhu 5 CM ..ten bol aj vysoký 2-3MM ..nerobili sme nič natierala som arnikou krémom aspoň myslím ze tak sa volal...a pekne mizlo teraz má 5 a.ma to tam ešte jemnulinko viditeľné také hustejšie žilky...ešte mal jeden na nosteku ale pod kožou tak to.nebolo vidno len ako modrina 🙂

romiada
autor
4. sep 2018

@lubik87 dakujem 😉

lula313
5. sep 2018

Naša dcerka má na cele a temene, ale nie take bordove, ale take slabunko ruzove. Teraz má 5 mesiacov a postupne jej to bledne.

niks1
7. sep 2018

Tiez mame od narodenia na ramene a teraz uz ma 2 roky a vacsia cast uz sama zmizla.nam nekazali nic natierat,nic robit,vraj sa to proste same vacsinou vzdy vstrebe-u niekoho skor,u niekoho to moze trvat dlhsie.

lencika226
25. okt 2018

Náš syn (1r) ma hemangiom pri očku začali sme liečbu sirupom (hemangiol) keďže to má na tvári a vôbec to nebledlo

noname26
25. okt 2018

Moja ma na brusku. Ale maly asi 2cm.dr.nas poslala do martina na onkohematologiu. Dostali sme masticku robenu tusim z ocnych kvapiek naxstahovanie ciev a uzasne to mizne. Za 2mesiace z hrubej cervenej vypuklej je to zarovnane, semtam orerusovana bledicervena. Edte par mrsiacov a bude uplne prec.

lula313
25. okt 2018

@noname26 vedela by si prosím poradit, ako sa vola?

belaanabela
25. okt 2018

Ak je to hemangion,ziadnu paniku do 2r.zmizne,postupne bude blednut/vstrebavat
Moja mala , mala na nohe tuho červený,sa jej spravil keď mala cca. 2-3týždne,skoro som rano skolabovala keď som jej to zbadala pri rannom prebalovani,,,,moja jednoucha švagrova (ma 2deti)sa ma opytala či som jej to ja nespravila že "niekde" nepricvikla!? Chvalabohu za google👍

orieska325
25. okt 2018

Syn mal na prsteku na rucke skoro na polovici..do 2r ani stopa po nom..dcerka na cele medzi ockami..do par mes.zmizlo uplne max do roka.

kataina
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
katrin21
25. okt 2018

Je tu skupina o hemangiomoch..najdi si ju

Nasa ma flak v strede cela.. mala aj na nose a vieckach a po hlavicke vo vlaskoch kade tade..nie vypukle, len ruzove. Neliecili.sme to..mala to aj prva, len menej a zmizlo vsetko do mozno 2r skoro uplne ale sem tam vidno na fotke ze aj dlhsie.
Ale druhej to na cele a vo vlaskoch zatial bledne velmi pomaly... uz sa mi stalo, ze si ludia mysleli ze sa buchla... v anglictine som sa docitala na nete, ze yo mizne aj do 6r, tak dufam...ked nie tak mozno skusime nejaky lase neskor uvidime..
Vyhoda je,ze baba to vie zakrytvaj makeupom, neni to zas tak tmave.
Aktualna foto...2r 7mes a ked sa,narodila..

katrin21
25. okt 2018

Ked to takto vidim, tak nos, oci uz nema vobec, aj lava strana na cele uz skoro zmizla, len ta prava strana z toho V este je dost..snad zbledne aj ta este..

noname26
26. okt 2018

@lula313 co ako sa vola? Masticka je robena musi byt na nu predpis a dava ho len lekarka v nartine, chodia tam z celeho slovenska. A nie vsetky lekarne ju robia, idealne tam rovno dat spravit

romiada
autor
26. okt 2018

@katrin21 nas to ma od spodneho viecka cez licko. Vobec mu to nemizne...uz ma skoro dva roky, tak zvazim tiez tu onkohematologiu ako pise noname26 alebo laser.

katrin21
26. okt 2018

@romiada vraj ta liecba ma vyznam len do roka, takze podla mna uz je to pre nas, aj vas , neskoro.... skor uz ten laser, ale... to je brutal.. treba to viackrat a vlastne ti to spali kozu, vytvori sa chrasta a ta sa zosupe a tak dookola.. videla som na instagrame fotky takeho babatka, co ma na tvari presne take ako nasa mala ale velke cez pol tvare a uz boli na tom asi 2-3x a teda neni to pekny pohlad... hmm...
ja este pockam, lebo prva to mala malicke, len medzi obocim a tak to tak nerusilo, ono sme si na to aj zvykli, ani na tejto to nevnimam akosi , ze to ma, ale ma to... a ked som spatne pozerala lepsie niektore fotky, bohuzial ta kvalita vtedy nebola taka ako teraz mame moznost, tak vidim, ze na niektorych fotkach to jemne vidno este aj ked mala 4 roky... takze...asi to tam este bolo, len sme to nevnimali, lebo to bolo malicke.... na to internete to volaju nieco ako salmon kiss, alebo nieco take...akoze bozk lososa..lebo to enni take tmave, ako tie ohne, co nezmiznu a tam sa pise, ze do 5-6r to az mizne. tak ja stale dufam v to

nikita_tn
10. jún 2019

@romiada ahoj skúšali ste teda nejakú liečbu alebo čakáš či sa to vstrebe?

romiada
autor
10. jún 2019

@nikita_tn skusali...u koznej s Timololom ale povedala ze to riesime neskoro. Ze je to najlepsie riesit do 6m babatka. Tak pockam kym "dozreje" na spolupracu s laserom. A povedala mi Dr.ze to nie je hemangiom ale nevus flamencus. Cize ludovo povedane Oheň.

nikita_tn
10. jún 2019

@romiada a to je rozdiel hemangiom a oheň? Ja som myslela ze to je to isté... ja ti poviem išla som s tým ku kožnej, ta mi povedala že do 6 rokov to zmizne. Išla som k druhej, tam som už vyslovene pýtala liečbu, tá mi povedala že ona to nelieči, že to je cievna "chororba" mám ísť na detské oddelenie do nemocnice, a v nemocnici nám pozreli tú brušnu dutinu, či tam nemá ten "skrytý" hemangiom, čo nemala a že mam ist na prijem zajtra začíname liečbu, že ma aj s malou hospitalizuju. Nikto mi nič nevysvetlil, už som tam bola jak nechápavá sliepka, že prečo nás majú hospitalizovať, a konečne mi potom vyzvetlili, že sú to silné lieky na srdce a keby mala nejaké komplikácie, aby boli doktori hneď po ruke... tak som potom z toho cúvla, že nebudem do "zdravého" decka pchať také lieky, kvoli estetickej chybičke...

romiada
autor
10. jún 2019

@nikita_tn mas pravdu....je to take divne na zaklade fliačika "upodozrievať cievy v brušku". Teraz si mi tymto svojim prispevkom pripomenula ze vlastne mne nasa pediatricka odporucala to iste....ist na kontrolu bruska a este tusim na neurologiu. A presne z toho dovodu ze sa mi "flak" na tvari videl ako dost pochaby dovod na behanie po lekaroch a patranie po diagnoze som na to nejak zabudla a neriesila to. Lebo nas maly je 2.5 r chlapcek...dost zive striebro aj ked este nerozprava ale to bude uz skor na logopeda asi.

romiada
autor
10. jún 2019

@nikita_tn hemangiom je vraj nezhubny tumor ciev a ohen je v podstate tiez akasi forma hemangiomu ale iba v podobe rozsirenych cievok a kapilar.
https://primar.sme.sk/c/4116928/hemangiom.html

karolinka1991
10. jún 2019

@romiada ahoj, reagujem len na predposledný príspevok... Moja staršia ma na chrbatiku...uz ma 3 roky a dosť jej to vybledlo, ale chcela som povedať toľko, zevraj všetky bábätká, ktorým sa to objaví, majú absolvovať 3 vyšetrenia: očné, neurologické a sono vnútorných orgánov - je to úplne štandardný postup a žiadne hrozne vyšetrenia. Kamarátkina dcérka to ma na tvári a tu pre istotu ešte poslali skontrolovať na onkológiu. Ale o hospitalizácii kvôli hemangiomu som zatiaľ nepočula.

nikita_tn
11. jún 2019

@karolinka1991 ano tieto 3 vyšetrenia nám chceli spraviť a nasadiť liečbu, ako som písala, je to silná liečba a prvé dni sa má sledovať ako to dieťa reaguje, že môže nastať aritmia srdca alebo také dačo, preto nás mali hospitalizovať a po neviem koľkých dňoch pustiť domov. Ja som tam tiež skoro odpadla, lebo v podstate riešila som to skôr z toho estetického hľadiska...

nikita_tn
11. jún 2019

@karolinka1991 vôbec mi nikto nespomínam liečbu kremikmi a mastickami ako spomínajú baby hore, ale skôr liekmi, že to je cievne ochorenie, tak asi preto lieky na srdiečko....

karolinka1991
11. jún 2019

@nikita_tn uf, no tak to počujem prvýkrát... Nam ani maste nedávali, že sa to zvykne samé upraviť... Tiež by som nešla do takej invazivnej liečby!!!