Hemangióm na nohe

dorothy13
6. sep 2023

Ahojte,chcem sa spýtať či niekto mal skúsenosť s týmto? Malý má takéto na nožičke,dnes nám dr povedala že to je hemangióm,a máme ísť na hematologicko onkologicke oddelenie. Celkom som sa vylakala. Mate s tým skúsenosti? Mení to farbu pri teple alebo aktivite.niekedy to ani nevidno. Má tu niekto s tým skúsenosť? Dakujem pekne

petronellla87
6. sep 2023

@dorothy13 ahoj nasa ma hemangiom a teda vyzera to inak ale ked to povedala lekarka asi je ich viac druhov. My sme s tym boli na gastre na sone bruska ci ich nwma aj na vnutornych organoch, ale viem ze niektore deticky co to maju chodia aj na hematologicko-onkologicke a tam im to sleduju. Vacsinou to zmizne same a zostane mala jazvicka🙂

dorothy13
autor
6. sep 2023

@petronellla87 práve preto mám pochybnosti trochu či to je správne pomenovanie,ale teda je to nejaký zhluk,mne to prišlo ako žily spojené pod kožou ,ale nastrasila má.

majki_ki
6. sep 2023

@dorothy13 ahoj, je tu na mi skupina o hemangiome, vyhľadaj a pridaj sa, isto ti tam pomôžu

petronellla87
6. sep 2023

@dorothy13 chapem ta, ja som bola tiez vystrasena na zaciatku, a hlavne to hematologicko-onkolog. znie strasidelne, ale ber to tak ze tam ta nasmeruju a daju potrebne informacie🙂 drzim palce✊

drozdikova
6. sep 2023

@dorothy13 môj syn má taký tiež plošný hemangióm. Presne ide o zhluk ciev. Tiež sme chodili na onkohematológiu a predpisovali nám masť TIMOLOL. Áno reaguje to pri zmene tepla. Vraj sa to môže vstrebať, nám sa nevstrebalo dokonca ani efekt tá masť nemala. Preto už ju ani nepoužívame ale teda samozrejme po dohode s doktorkou. Natierali sme to 4 roky od narodenia. Teraz má 6 a liečbu žiadnu. Uzavreli to tak, že keď bude starší, je možné odstrániť to laserom.

anavixy
6. sep 2023

No ved hemangiom JE zhluk ciev, je to nezhubny/benigny nador ciev, co ale neznamena nic hrozne (nador nie je len rakovina). Treba to odsledovat, skontrolovat a podla stavu riesit alebo cakat. Mam znamu, ktora ma hemangiom na hrudniku aj na tvari, na tvari jej ho uz ako babatku vyoperovali (neslo len o povrchovy zhluk) na hrudniku jej zostal, dnes uz je dospela. Na internete najdes plno informacii o nich.

ptvw
6. sep 2023

Malý ma na chrbte vystupeny, už má 2 roky takže sa pomaly stráca... Jedine co sme boli tak na sono vnútorných orgánov ináč sa to nijak neriešilo

ptvw
6. sep 2023

Takýto podobný bol úplne na začiatku

mtn112233
6. sep 2023

@dorothy13 to čo mate vy podľa mna hemangiom nieje, toto ma môj syn a teda nijak to farbu v závislosti od tepla alebo zimy nemení.. to že vas poslala na hematoonko áno znie hrozivo ale vôbec sa neboj, je to považované za nezhnubny nador takže preto onko ale nam dali iba masticku potierame už pár mesiacov a pekne to bledne aj sa to zmenšuje.. takže ak vas poslala choď ale vravím nevyzerá to na to ale teda mudr niesom

nicol_10
7. sep 2023

Aj naša má na hrudníku od narodenia a krásne jej bledne sám od seba. Nepodstupili sme ani liečbu. Ale určite sa to odporúča sledovať a spraviť vyšetrenie u očnej, na sone brucha, či to nemá aj na vnútorných orgánoch,tam je to dosť nebezpečné.

dorothy13
autor
7. sep 2023

@nicol_10 a má také ako môj či vonkajsi

nicol_10
9. sep 2023

@dorothy13 ma to teraz takto

nikolka1992
11. sep 2023

@dorothy13 ahoj moja dcéra má oveľa väčšie a ružovejsie od národenia.. Na novorodeneckom mi to len oznamili, všetko je v poriadku vraj a aj kožná ma upokojila ze je to,, len "hemangion.. Sleduje detská doktorka uz len a nič viac 🙂

dominika6536
9. jan 2024

@dorothy13 ahoj prosím ako ste to vyriešili ? Môžeš ma prosím kontaktovať osobne riešime niečo podobne. Ďakujem !