Helicobacter pylori

pasteleria
6. máj 2013

Dcerke sa to vyliecilo, ja si neviem rady. Musim znovu brat atb, lebo testy ukazali pozitivitu, prosim vas, da sa to aj bez atb?

cuculik1
6. máj 2013

@pasteleria moj manzel bral oregano kvapky. Velmi silne tri kvapky a mas co robit to prehltnut. Kupil si to v zahranici ale hadam sa to da aj u nas....ale treba kvalitne....uzival asi mesiac a helicobakter zmizol 😉

pasteleria
autor
6. máj 2013

@cuculik1
to vazne? no tak to je super, urcite vyskusam, dakujem za tip 🙂

aristka
6. máj 2013

aj keď oregenové kvapky sú prírodné atb neviem či by som to riskla, ak sa nevyliečiš hrozia ti vredy a zápaly sliznice,čo môže skončiť aj dysfunkciou žalúdka alebo dvanástnika a to je prúser,vyber atb a ako pokračovanie si daj dlhšie oregan.kvapky a helikobaktera môžeš dostať hocikedy,napr.z pohára v reštike

cuculik1
7. máj 2013

@pasteleria moj manzel bral mesiac ant. A nepomohlo....len si zbytocne znicil celu floru...potim sme hladali ine moznosti avyskusal kvapky....tie mu na rozdiel od ant. Zabrali. Ten isty pripad je aj mj kokega. Tiez mal helicobactera a ant mu nezabrali. Oregano ano. 🙂

beethoven
8. máj 2013

helicobacter sa lieci prave len antibiotikami, najprv trojkombinaciou a neskor stvorkombinaciou. Dobrou prevenciou proti vyskytu helicobactera a zaroven pre udrzanie si rovnovahy crevnej flory je uzivanie probiotik, jogurty alebo mlieka (acidko z nich asi najlepsie) obsahujuce lactobacillus, alebo sa poradit v lekarni ohladom kapsul, v ktorych sa nachadza vacsie mnozstvo probiotik. Posielam ti jeden clanok o probiotikach a helicobacteri http://www.viapractica.sk/index.php?page=pdf_vi...

andrema
13. máj 2013

Ahojte, moja 3 rocna dceka ma helikobaktera, zisitil je to po tom,co sme boli u gastroenterologa, co sa stazuje 4 mesiace, ze jejbyvahocikedy zle....mate skuseosti a s liecbou u deti a ako to znasaju?

pasteleria
autor
14. máj 2013

@andrema
moja mala brala atb. uplne v pohode liecba, odvtedy nema bolesti bruska a ani jej neni citit z ust, atd. vela veci sa tym zlespilo, takze to treba preliececit urcite a potom preliecit aj celu rodinu. jak som spominala, ja som bola az na pohotovosti s bolestami brucha pred rokom, potom som brala atb. potom bolo lepsie a teraz po roku mam to znova, takze zas liecba s atb., este ich neberiem, cakam, ze sa aj priatel zacne liecit, lebo si to asi prenasame, sa mi zda....no ale dcerka to uz nema, vyliecila to.

pasteleria
autor
15. júl 2013

nuz....atb ani druhykrat nezabrali, varila som si aj oreganovy caj. caka na mna tretia davka atb...to neni normalne. preco kazdemu zabrali hned, len mne nie-to neviem.
tak hladam po nete kustik, nasla som toto: http://www.bohatstvo-prirody.sk/pylox-helicobac...
je to dost drahe....mate nejake skusenosti, please?

kerberos
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
srnka79
21. okt 2021

@pasteleria Dobry den, sice reagujem na dost stary prispevok, ale chcem sa opytat, ci sa Vam podarilo zbavit toho helicobactera - ci na to nieco nakoniec zabralo. Ja to uz riesim 7 mesiacov, vybrala som dve davky antibiotik a zase mi zacina byt zle a mam pozitivny test. Nemyslim si, ze je riesenie kazdy druhy mesiac jest antibiotika, z ktorych mi je hrozne zle, slamky sa chytam, ludi sa pytam, skusala som matovy caj, oregano, exhelico, zatial som neskusila mastichu. Preliecovali u Vas aj zvysok rodiny? Dakujem za akukolvek odpoved. Marica

aaadrika
3. dec 2023

@cuculik1 dobrý deň, tie oreganové kvapky bral rano, alebo na vecer..1x 3kvapky? Pomohlo mu to a už nevrátilo? Ďakujem