Hedelix a 3,5 mesačné bábo

milka1978
1. mar 2013

Môj 3,5 mesačný synček prekonal chrípku. ATB sme dobrali včera no kašeľ mu neustával tak som s ním šla k lekárke. Popri ATB ešte bral aj Stoptusin kvapky proti kašľu, no tie mu nepomohli tak mu včera predpísala sirup Hedelix. Nariadila mu dávkovanie 3 x 1,5 ml . Na príbalovom letáku sa však píše, že deti do 1 roku života by mali brať denne 1 x 2,5 ml dávku. Má niekto s Hedelixom skúsenosti? Nie je tá dávka príliž vysoká? Alebo to lekárka zvýšila pre rýchlejší účinok, keďže sa s chríkou trápime už druhý týždeň? Ďakujem

ekinkala
1. mar 2013

@milka1978 ahoj lekarka to rozdelila spravne nemusis sa bat a ak si niesi ista davaj prve dni 1ml 3 x denne

milka1978
autor
1. mar 2013

@ekinkala len som sa bála aby tá dávka nebola príliž vysoká .... svojej lekárke verím, pretože ma ešte nikdy pri deťom nesklamala a vždy dala dávkovanie správne .... no teraz ma to prekvapilo .... upozornila ma, že môže z tohto sirupu dostať drobec hnačku alebo mať riedšiu stolicu no, že je to normálne, kedže ide o sirup a ak sa niečo podobné objeví tak sa máme ukázať, preto sa pýtam na to dávkovanie .... ale ak vravíš, že je to O.K. tak som trocha pokojnejšia ... nechcem jej volať a vizerať ako hysterická mamina, ktorá zo všetkého robí vedu 😀