Grckanie - stavy u 7,5-mesačného dieťaťa po jedle

23. máj 2024

ahojte posledny cas obcas po jedle moj maly vygrcne ked je na brusku vodu/ z jedlom napriklad ak ma polievku mixovane jedlo po jedle automaticky ide na brusko sa hrat ked bol mensi som po mliecku cakala ale teraz ho uz neudrzim no ked zacinal papat problem nebol az teraz poslednych par tyzdnov nieje to stale po kazdom jedle alebo kazdy den ale obcas proste grcne aj ked sa viacej napije pije nutrilon AR od malicka
som v zahranici u rodicov po prichode na sk budem riesit ale kym som tu tak ma zaujima ci nahodov nema niekto nieco podobne alebo nemal… nevyzera ze je mu zle po jedle alebo ked grcne tak pokracuje v hre ale niekedy ak si odgrge pocujem ze mu idu stavy hore ale nic sa nestane a niekedy tie stavy vygrcne papa zeleninku mixovanu z maskom zemiaky cestovinky.. nic tazke na zaludok

autor
23. máj 2024

musim dodat ze je hlados a ze spapa dost napadlo ma ze je prejedeny a sa mu to vrati.. alebo neviem

majlo1234
23. máj 2024

Moj bol sice na materskom mlieku, ale grcal prvu ligu dlhodobo. Ale! Prospieval na vahe, takze som to nikdy neriesila, proste sa mu potom dovyvinula ta zaklapka ci ako sa to vola a bol pokoj. Neviem, ci je to relevantne aj pri UM

autor
23. máj 2024

@majlo1234 on od malicka nemal problem ako babatko grcol ked mal koliky tak sme presli na ar nutrilon do nedavna vobec nic od tej doby ale ako babatko to bolo ok je to normalne.. teraz ale neviem sama ci fakt mu davam vela kazdy vravi ze on mi sam da vediet ked bude mat dost ale ked mu nieco chuti zistujem ze nema dna a otvara pusinu kym davam
tiez pribera a vsetko je ok tak nejdem hystercit ale je to divne a mozno je fakt prejedeny a skusim davat menej a castejsie

anavixy
23. máj 2024

Ja neviem, mne na tom nepride nic zvlastne. Dieta pije AR mlieko, takze asi malo problem s grckanim (aj ked pises ze od malicka nemal problem ale ako babatko pri kolikach vracal, tak neviem aky je rozdiel medzi od malicka a od babatka 🙃). Logicky ked dieta sa napapa a ide na brusko (comu samozrejme nie vzdy vies zabranit, to je ok) a nema este uplne dobre funkcny pazerakovy zvierac, tak mu vyclapne von. Nepises ake stare je dieta, ale sudiac podla toho, co papa je to este stale male dieta. Za mna nic necakane ani nic co by bolo treba riesit. Keby grckal v sede, tak povedzme (aj ked aj tak by sme sa stale bavili o refluxe), ale v polohe na brusku nie. Sama pises, ze dietatu to nevadi, takze neries, vyrastie z toho, davat mu menej jest podla mna nie je riesenie, ked chces nieco pre to robit, tak mu nedovol ist hned na brusko, to je asi jedine riesenie 🙂

autor
24. máj 2024

@anavixy v popise je vek dietata ide o adopciu.. takze nerada sa bavim o veku… ako mesacny mal:. koliku kedy grckal u babatka je to normalne po nasadeni AR sa to upravilo…
grckal cca mesiac ( nie prudom )
cize dajme tomu od 2 mesiacov okrem slin z neho nevytieklo nic aj ked bol hned po
mlieku alebo po prvych prikrmoch na brusko
( ma 7,5 mesiaca ) aj ked ho na brusko nepusti. vrti sa kruti sa na rukach v stolicke vsade je to zive dieta ktore sa uz vela hybe je jedno uplne kde je proste sa vrti az kym z neho nevytecie nieco… normalne mi to nepride lebo.. pokial viem tak deti tym ze presli na tuhu stravu sa tym grckanie upravilo lenze momentalne nemozem nic kym niesom na sk pytala som sa ci Mal niekto podobnu situaciu inac je dieta hrave a pekne pribera chuti mu.

anavixy
24. máj 2024

Ten vek som si nevsimla 🙂 osobnu skusenost z svojho dietata nemam, ale som detska sestra. GER je fyziologicky do 6m, nie len u malilinkeho babatka. Je super, ze sa to s AR mliekom upravilo (reflux podla popisu nebol nejaky silny), ale zasa je tam rozdiel, ked dieta zje polievku, alebo nieco redsie, nez keby papalo uplne tuhu stravu, plus teda v zaludku sa to zmiesa a teda na brusku si vytlaci to riedke von, huste zostava. Po 6.m uz sa da povazovat za patologiu, ALE stale pokial je dieta spokojne, prospieva, nema caste respiracne infekty a hlavne ak grcka len v lahu ci na brusku a parkrat za den, tak ho netreba riesit a u vacsiny deti do 12.m vymizne - a tak je to uplne ok, nemusi zmiznut skor. U niektorych reflux trva aj ovela dlhsie, aj do 18-24m, vtedy zasa treba podla stavu dietata bud riesit alebo neriesit, to urci pediater. Takze nie, to ze dieta prejde na tuhu stravu vobec nemusi znamenat, ze prestane grckat, a opat, hlavne ak je po jedeni v polohe na brusku. Ako som pisala, ak je to mozne, treba dieta po papani nechat vo zvysenej polohe, ak to mozne nie je - a je uplne pochopitelne, ak to mozne nie je - tak nech ide na brusko, ale nemozno sa cudovat vygrcnutiu. Ved zavolaj pediatricke, ak ste to neriesili este s nou, alebo ona vam povedala nieco ine? Odporucam najst si na ig profily pediatrov, asi kazdy jeden piseo refluxe, lebo je to najbeznejsi detsky problem, tu prikladam aspon jeden link: https://www.instagram.com/p/Cc7IzkUqHRS/?igsh=M...