Gastroskopia u deti v narkóze

sabina20
16. júl 2024

Dobrý den, podstupil tu niekto s dietatom gastroskopiu v narkoze? Prosím ako dieta zvladlo narkózu? Ďakujem.

ivik4
16. júl 2024

Zvladol ju uplne v poriadku

riskoh
16. júl 2024

@sabina20 zvladol uplne bez problemov

anketkarka
16. júl 2024

Nie celkom v narkoze. Dali len nejaky oblbovak. Po pár minútach ok a žiadne spomienky na zákrok. Bol to akoby polospanok. Ja som mala väčší stres z toho ako to zvládne a bude, takže som sa nepýtala čo dali. Bola som rada, že si nič nepamätá.

sabina20
autor
16. júl 2024

@ivik4
@riskoh kde vám prosim robili toto vysetrenie ? Vo stvrtok to čaka moju dcerku ma 2 roky aj 9 mesiacov. A strasne sa bojim tej narkozy. Budu jej to robit na kramároch. Ďakujem

sabina20
autor
16. júl 2024

@anketkarka mozem sa spytat kde robili vysetrenie a kolko malo dieta rokov ?

riskoh
16. júl 2024

@sabina20 v Nr, syn je sice starsi -9r. , vsetko prebehlo bez problemov, velmi mili personal

sabina20
autor
16. júl 2024

@riskoh kolko bol asi uspany cca ? A kolko ste boli prosim hospitalizovany kvoli tomu?

anketkarka
16. júl 2024

@sabina20 v KE. Asi 6-8 rokov. Nepamätám presne.

riskoh
16. júl 2024

@sabina20 cca 10min, hospitalizovany bol 3dni, ale kvoli autoimunitnemu ochoreniu , aby sa nic nepodcenilo

sabina20
autor
16. júl 2024

@riskoh aj dcerka by mala byt 3 dni hospitalizovana. Ach nebali ste sa tej narkozy prosim? Ja od vcera len plačem ked si nato spomeniem. Dcerka ma spankove apnoe a bojim sa aby sa nieco nestalo.

riskoh
16. júl 2024

@sabina20 nebojte sa, myslim, ze deti to zvladaju ovela lepsie ako rodicia

sabina20
autor
16. júl 2024

@riskoh ano viem že detičky su silné viac nez my dospeli. Ale ten strach ach to sa nedá potlacit. Mozem sa spytat preco robili syncekovi to vysetrenie ? Dcerka ma pravdepodobne reflux od malička. Tak kvoli tomu, to lekar nariadil aby vedel kde je problem a ake lieky treba dat.

riskoh
16. júl 2024

@sabina20 celiakia

bmolko
16. júl 2024

dcera to absolvovala ako skolkarka, po zakroku som ja nalozila do auta a isli sme asi 80km k mojej babke, ked sa po prichode zobudila, tak sa ma spytala, ci uz je potom🙂 nic si nepamatala.

sabina20
autor
16. júl 2024

@bmolko na kramároch? To vas hned prepustili po narkoze ?

sabina20
autor
16. júl 2024

@riskoh jasne chápem, ďakujem za informacie a podporu.

ns994
16. júl 2024

Sice nie gastroskopia ale Moj minulý tyzden na kramaroch absolvoval MRI v narkoze uz niekoľkokrát a vpohode. Ono to neni ako narkoza na operaciu. Je to slabsie len na ten nevyhnutný cas a predpokladam, ze aj toto tak bude. Lebo to je o tom ze sa nemoze hybat. Cize par minut pospi a dobre bude. Drzim palce

sabina20
autor
16. júl 2024

@ns994 ach ďakujem toto som potrebovala pocut. Lebo ta narkoza je pre mna nočna mora. Kde ste prosim lezali na akom oddeleni a ako dlho ste boli?

ns994
16. júl 2024

Aj pre mna bola, ked sme sli prvykrat. Ale vazne je vpohode. On prebral uz tam uplne. Raz sa nam stalo ze spinkal aj ked sme prisli na izbu. Ale nevadilo mi to. Bol unaveny,.hladny a nemal.svoj spanok. Tak si pospal a ked sa zobudil dostal papat. Ono najhorsie aspon za mna je to, ze nemoze papat. Musi byt nalacno. A on je velky jedak. Plus v noci mi odmietol a dlho trvalo kym sme sli na radu. Cize bol celkom dost dlho hladny . Nebudem klamat. Bol to zahul ale da sa to zvladnut. A narkoza je vpohode. Je kratucka. Ono ked vas caka narkoza pojdete na ARO ambulanciu vyplnit dotazník a tak a tam vam vsetko povedia. My sme boli dole na chlapcoch na prizemi. Ale my patrime pod neurochirurgiu a tu presunuli tam. A neurochirurgia to ma tak aspon co sa tyka mrka ze rano pridete a pobede idete domov. Ked sme boli na neurologii museli.sme den vopred prist. Ale po ako sa prebere a napapa ide sa domov. Vas caka gastro. Tak predpokladám zw tiez budete musiet ist asi den vopred.

ns994
16. júl 2024

@sabina20 ak vas este nieco zaujima kludne mi napiste správu 🙃 mame niekolko skusenosti z Nudch len teda nie s gastro

lienka.7
16. júl 2024

@sabina20 neboj sa, bude dobre. Dcérka bude potom monitirovana... možno sa priprav, ze bude potom mrzuta, uplakana (moja aspoň bola) ale na druhý deň bola ok. Na Kramároch chodia za deťmi klauni aj psychologička. Pokojne sa s nimi porozpravaj, uľaví sa ti 😊 držím palce, dáte to, uvidíš 👍

sabina20
autor
16. júl 2024

@ns994 ďakujem pisem teda spravu ak mozem 🙂

sabina20
autor
16. júl 2024

@lienka.7 ďakujem za podporu. Tak ked ma ist len o to ze bude podrazdena alebo uplakana tak to beriem radsej to milion krat ako by sa nedajboze malo niečo stat :( ďakujem krásne ešte raz 🙂 už nech to je za nami.

lienka.7
16. júl 2024

@sabina20 na ktoré Oddelenie idete?

basulaak
16. júl 2024

@sabina20 kramare su top neboj. Synovi tam robili bronchoskopiu a kvoli komplikaciam boli hned vedla prichystane 2 teamy na are a cakali ak by sa daco zvrtlo. Mimoriadne pripraveni boli lekari na kazdy scenar. Vsetko dopadlo dobre, z narkozy sa rychlo prebral, kontrolovany 2 lekarmi, saturacie, pulz, reflexy, vsetko pod dozorom a za pritomnosti rodica pocas zibudzania. Vek cerstvo 3 roky. A ano syn bol po zobudeni agresivny a velmi uplakany ale dali mu daco na ukludnenie do kanylky a vyspal sa z toho.

ns994
16. júl 2024

@sabina20 jasneee 🙃

sabina20
autor
16. júl 2024

@lienka.7 ideme na Detsku kliniku 4.poschodie cast B.

sabina20
autor
16. júl 2024

@basulaak ach to rada počujem, že myslia aj na komplilacie a su pripraveny. Mne vcera doktorka odtial z toho oddelenia kde budeme lezat, hovorila ze teda ked nebudu komplikacie kedze bude uspavana tak v sobotu by sme isli domov. A od vtedy to vo mne tak zostalo zafixovane to slovo komplikacie, a od vtedy na nič ine nemyslim len nato. Čo sa moze stat, čo sa stane. No proste celé zle, čierne scenáre.