Fliačik na hlave, kde synovi nerastú vlásky

anika44
17. jún 2014

Ahojte,prosim vas poradte mi. Moj syncek ma 1 rok a od nsrodenia ma na vrchu hlavicky fliacik o rozmeroch 1,5x1 cm,kde mu nerastu vlasky a sa mi zda,ze sa mu to postupne zvadsuje a vypadavaju mu v okoli vlasky. Boli sme na koznom,ta vsak sa s niecim takym este nestretla. Viete mi poradit co to moze bit?

marionetta
17. jún 2014

@anika44 Ahoj,moja dcéra má tiež niečo také(neviem,či to isté,ale podobá sa to),ten fliačik je tiež trochu tmavší ako koža a tá koža je taká zrnitá.Ona to má nad uchom a vchádza jej to do vlasov.Keď sa narodila,tak to mala asi 1,5x 1cm a tiež bez vlasov.Ako rástla,tak jej to zbledlo,je to síce vidieť,ale málokto si to hneď všimne.Narástlo to s ňou,má to taký predĺžený trojuholník dlhý asi 4cm a úzky cca 1,5cm.A tiež stále bez vlasov.Doktorka tiež nevedel,čo to je ani v pôrodnici....na kožnom povedali,že ak sa jej to nezapaluje alebo ju to nesvrbí,tak s tým nemáme nič robiť.Tak jej to len občas sledujeme inak nič 🙂

anika44
autor
17. jún 2014

Mne kozna povedals,ze to je mozno aj nejaky druh nadoru,ze nemozme vediet ako velke a hlboke je to v hlavicke. Povedala,ze si to musi nastudovat a ked nezisti co to je,tak nas posle do blavy na koznu kliniku. Nepostrehla si na malej v oblasti vyvoja nijake zmeny? Nas maly rastie,blaboce aj beha ale strasne sa vie jedovat a plakat,az mu ten fliacik zbordovie.

bets
17. jún 2014

Akoze sa s tým kozna nestretla? To sa riesi na koznom, chodte do BA na Kramare, dajú vhodnu terapiu, podla uvazenia aj hospitalizuju a spravia mnozstvo vysetreni.

@anika44

anika44
autor
17. jún 2014

@bets povedala mi,ze to este nevidela,ze si to musi nastudovat a vyhladat v enciklopediach,ze co to moze byt a ze ak nezisti co to je,tak nas poslu na detsku koznu kliniku doblavy. Na kontrolu mame ist az o 3 tyzdne ale to cakanie je hrozne,stale nato myslim,ci to nebude vazne.

marionetta
18. jún 2014

@anika44 ja som si na malej nič zvláštne nevšimla.Je šikovná ako ostatné deti,tiež je síce pekná jedoška,ale ja sa o nejaký nádor neobávam.Jedna Dr. povedala,že som ju mala v bruchu nejako divno zakliesnenú a že ten fliačik je možno dôsledkom toho,že bola nikde ako zle opretá o mňa,ale čo ja viem...bola síce nejako zle uložená,to som cítila aj ja,lebo aj tehotenstvo s ňou bolo ku koncu dosť náročné,keď som nebola na dobrej strane otočená,tak kopala ako divá,ako keby ju naozaj niečo tlačí,až keď som sa natočila naopak,tak bolo dobre.Ja dúfam,že to nebude nič vážne 🙂

erickatt
18. jún 2014

Ja som sa s tym stretla, striham takeho chlapca, teda je uz dospely. Nerastu mu tan vlasy. Ostatne mu to prejrivaju, skus ist na neuroligiu a tam vylucia ci to ide do hlbky

bets
18. jún 2014

@anika44 ja len, že podobne lysinky riesim so svojim dietatom. Nic vazne mu nezistili a co som sa bavila s rodicmi inych deti, ktorí riesia to isté, tak pricina sa casto nenasla. Su deti, ktoré postupne majú aj uplne holu hlavu. Mojho syna hospitalizovali, urobili mnozstvo vysetreni a nasledne určili terapiu, na Kramaroch sa chodí na fototerapiu, syn chodil 2x tyzdenne asi dva- tri mesiace, potom musí dat pauzu. Podla deti co som videla, alopeciu riesia od uplne maličkých deti až po pubertiakov.

anika44
autor
18. jún 2014

@marionetta to aj mne povedali v porodnici,ze asi bol stale opreti v brusku ale kozna mi zasa povedala,ze to urcite tym nieje. Uz neviem co si mam mysliet,jeden povie tak a druhy inak.

anika44
autor
18. jún 2014

@erickatt dakujem skusim tam ist co mi povedia

anika44
autor
18. jún 2014

@bets alopecia? To som este nepocula. Takze sa to moze zvadsovat az mu mozu povypadavat vsetky vlasky? Kolko este boli hospitalizovany? Ci to ste chodili po terapii hned domov?

anika44
autor
18. jún 2014

@bets zabudla som sa spytat,aj vam to pomohlo?

karkana
18. jún 2014

sestrina dcéra to má, robia sa jej také kruhy kde jej vypadajú vlasy, nič nepomohlo, ani nejaké vodičky, na ožiare -to ešte viac vypadali,,, tak sme to nechali tak,,,začalo sa jej to asi od 3rokov ked zmizlo zarástlo možno pol roka bol pokoj a zas sa jej bud jeden kruh alebo aj tri, ,a jeden dr. nám povedal, že to je psychická príčina,čo môže byť,ale teraz už má 20rokov, a asi 5rokov už sa jej to nerobí,,,má pokoj, ono sa to aj nejaké gény zdedia, čo človek nemôže ovplyvniť,

bets
18. jún 2014

@anika44 bol v nemocnici tyzden, za ten čas mu spravili kopu vysetreni, inak by sme si to museli obehat sami a to by bolo casovo narocne. Jemu terapia pomaha, cast vlasov dorasta, část nie a robia sa mu aj nové miesta. Fototerapia sa robi ambulantne, trvá to cca 5 min. ale najdlhsie trvá to dochadzanie...
Ale ci to pomoze je individualne, chodievaju tam aj deti, ktore s tým zapasia dlhe roky.
Mnohi to pripisuju stresu, psychike, co sme jasne povedali, že syn je uplne ok po psychickej stranke, nemá sklony sa stresovat. Ale boli sme aj u psychologa, kde nás objednali a vysledok, že po psychickej stranke uplne zdrave dieta, ale aspoň to tam majú v karte....

marionetta
18. jún 2014

@anika44 ja len doplním,že mojej nikde inde vlasy nevypadávajú,len na tom fliačiku jej nerastú.Inak má riadne vlasiská,husté a skoro po pás.Syn má však v triede spolužiaka,ktorému vypadali postupne všetky vlasy a nič mu zatiaľ nepomohlo,ale on nemal nijakú zmenu kože.Myslím,že toto je niečo iné

anika44
autor
18. jún 2014

@marionetta presne aj mojmu malemu nerastu vlasky iba na tom fkiaciku a ta kozicka vyzera taka ako zhrubnuts, inak nikde inde mu vlasky nevypadavaju. Myslis,ze sa mi to moze zdat,ze sa to zvadsuje,ked rastie?

anika44
autor
18. jún 2014

@bets lenze on tam nema kozne folekuli,teda korienky vlasov alebo akoby som to nazvala,tak jemu tam nikdy vlasky nenarastu. Som si myslela,ci by sa to pomocou liekov a masticiek nevstrebalo a nezmizlo.

anika44
autor
18. jún 2014

@karkana moj maly ma iba 1 rok a ma to od narodenia.

adka12
18. jún 2014

a nemá malý hemangion na tej hlavičke?

anika44
autor
18. jún 2014

@adka12 hemangion? Neviem co to znamena,mne nevedeli povedat,ze co to je

marionetta
18. jún 2014

@anika44 no mojej sa to zväčšuje veľmi pomaly a myslím,že je to len tým,že aj ona rastie.Za celých 7a pol roka som si nevšimla,že by sa jej to nejak výrazne zväčšilo za krátky čas.A ano,tá kože je tam taká zhrubnutá,trošičku drsnejšia.Keď bola čerstvo narodené bábätko,tak sa jej tam robili aj také malé vyrážky ako akné a trošičku jej to mokvalo,ale natierali sme to repíkom a odvtedy je to v úplnom kľude.

adka12
18. jún 2014

@anika44 skús si to dať do Googlu a uvidíš, pokukaj aj fotky, je to nezhubný nádor a ked píšeš, že sa mu to urobilo po narodení, tak to sedí. Mojej sa to urobilo na piaty den a v 2 mesiacoch sme museli ísť na operáciu ☹

anika44
autor
18. jún 2014

@adka12 ale on sa s tym uz narodil a mal hlavicku ako vajco ale postupne sa mu hlavicka zaoblila a na ten fliacik mi povedali,ze to ma odtlacene. Ale pozriem si to na tom googli.

anika44
autor
18. jún 2014

@marionetta ta koza mi pripomina supu z pomaranca, nam to nemokvalo ani nic podobne,nechcem mu to ani nivim natierat,aby som mu to zbytocne nedrazdila.

demetria
18. jún 2014

Pri alopecii areata (vypadavanie vlasov v kruzkoch) moze dieta potrebovat okuliare a ked ich zacne nosit, zmierni sa to.
Ale to co popisujes nemoze byt nevus sebaceous? Nemusia vzdy trcat, moze byt aj plosne. Pogoogli.

miskaska
19. jún 2014

Syncek má niečo podobne, má to od narodenia. Nerastu tam vlasky, je to jemné oranžovej farby, nezvacsuje sa to. Kozna sa vyjadrila, že je to znamienko.

miskaska
19. jún 2014

Este som chcela napísať, že este aj na nôžke má od narodenia kozny problém, pre istotu nás poslala na neurológiu, či sa nejedna o nejakú poruchu, či čo, kde sprievodným znakom su takéto kožné prejavy. Neurológ povedal, že to by vyzeralo inak a z neurologickej stránky je ok.

marionetta
19. jún 2014

@anika44 hej,presne,ako pomaranč 🙂 my sme to natierali,len kým to mala tak= podráždené.A keď sa jej to vyčistilo,tak odvtedy je po probléme.Inak ja som pozerala ten hemangion a myslím,že je to úplne niečo iné.teda nie som Dr.,ale vyzerá to inak.

anika44
autor
19. jún 2014

@marionetta ja by som tiez vylucila ten hemangion, jemu sa farba toho fliacika meni iba od nalady,ak sa nahneva je taky tmavocerveny inak ma skoro podobnu farbu ako koza. A to sfarbenie mi vysvetlili tak,ze ked sa najeduje,tak sa mu to vyse prekrvi.

marionetta
26. jún 2014

@anika44 Tak ja prinášam nové správy🙂 Dnes išiel manžel na kožné a zobral dcéru so sobou a primár mal dobrú náladu,tak sa bez objednania pozrel aj na ňu a to jej znamienko🙂 A verdikt je taký,že to je klasický névus,ktorý pokiaľ nemení výrazne farbu a tvar,tak je to to skôr estetická záležitosť.Odstraňuje sa to nejakým laserom,ale pokiaľ jej to nevadí,tak on by to zatiaľ nijako neriešil,možno až keď bude väčšia.Len sledovať a inak je to ok 🙂 Snáď som trošku povzbudila 🙂

anika44
autor
26. jún 2014

@marionetta ahoj 😉 jeeej to som velmi rada,ze to nie je vazne,uz mozem kludnejsie spavat. Dakujem za pozitivne spravy. 😉