Fľaky na ušných lalokoch

mirkaknm
11. apr 2020

Maminky, stretli ste sa niekedy s takymito fliacikmi alebo ako by som to mohla nazvat.
Dcerke sa pocas noci spravili na uskach take bodjy tmavo cervene, nie su to vyrazky, nie je citit ked to usko chytimae su to dake fliacky.
Podobne ma aj na zadocku. Tu foto nebudem davat. V casti ako sedi na zadocku. :(
Co by to mohlo byt?
Dakujem za rady.

martinka13
11. apr 2020

Vyzerá to ako malé podliatinky. Nehrala sa s niečím, čím si to mohla spraviť? Napr .klypsnova náušnica

mirka92
11. apr 2020

@mirka
@mirkaknm petechie aj podla mna,vzniknu silnym stalacenim,padom buchnutim,sledovat ci budu pribudat bez zjavnej priciny a krvny obraz pte istotu

mirkaknm
autor
11. apr 2020
mirkaknm
autor
11. apr 2020

@mirkaknm nepadla, ani sa nebuchla

diewcatqoo
11. apr 2020

Vyzera to ako petechie. Okrem tlaku z vonkajsej strany, ako tu uz odznelo stlacenie, buchnutie alebo prelezanie, sa to moze vytvorit aj tlakom z vnutra, napr pri silnom kasli, alebo ak dieta prilis tlaci pri kakani, pripadne aj pri velkom placi. Nemate problem s kaslom alebo kakanim?

mirkaknm
autor
11. apr 2020

@diewcatqoo Ano pri kakani silno tlaci a aj ju casto zapeka. To znamena ze to nie su petechie ? Ako sa to lieci?

mirkaknm
autor
11. apr 2020

@diewcatqoo Je to ako infekcia?

mirkaknm
autor
11. apr 2020

Ma to aj na zadocku, na sedacej casti a posrupne to mizne.

kika831
11. apr 2020

@mirkaknm nas maly toto mava- ukazovala som to aj doktorke- take male fialove bodky- petechie. Povedala ze to je napr pri kasli, alebo ak dieta place alebo sa hneva. Vzdy nam kazala to sledovat a ak by to nezmizlo do cca 2 tyzdnov tak mame prist. Nam to vzdy zmizlo.

diewcatqoo
11. apr 2020

@mirkaknm nie je to infekcia, je to narusenie kapilar - ako tlaci pri kakani, tak jej z toho tlaku popraskaju pod kozou drobne cievky. Ak na tu bodku zatlacis, tak zimzne? Ak nezmizne, tak su to petechie.
V zasade sa nemusis bat, je to pravdepodobne sposobene tym tlakom. Ak by to dlhsie nemizlo, pripadne sa toho objavovalo vela, kontaktuj lekara.

manchester123
11. apr 2020

@mirkaknm dnes sa to môjmu malému vyhodilo presne na tom istom mieste, ale taktiež neviem k čomu to mám pripísať.

mirkaknm
autor
11. apr 2020

@diewcatqoo Dakujem krasne.

gabika115
18. júl 2020

Tiež to mame na usku, teda na oboch, tak dúfam ze to do 2 týždňov zmizne... A tiež silno tlači pri kakani....

kika831
19. júl 2020

@mirkaknm aj nas maly to mava. Bola som s tym aj u lekarky. Povedala nam, ze detom sa to robi ked viac placu, alebo sa hnevaju- su to rozsirene kapilari.

teriwek
25. apr 2024

@mirkaknm ahojky, mohla bych se prosim zeptat, jak jste tenkrat dopadly? Synovi se udelala na ousku prave taky 1-2 tečky… moc dekuji!

gabika115
16. sep 2024

@teriwek nijak,praskanie cievok... Neriešila nám to doktorka ďalej... Ale môj malý aj ma slabé cievky,lebo aj z nosa mu často krváca...