Fľaky na líci

28. máj 2022

Dobre rano,prosim Vas-malemu sa uz 3x za posledny mesiac a pol urobil takyto flak na lici,ale iba na jednom.pred 3t nam pediatricka dala Pimafucort(kortikoidy),za cca 5dni mu to zmizlo,ale teraz po 3tyzdnoch sa zobudil a ma to zas.takto to ma uz 3.raz.je to drsne,malicka vyrazka popri vyrazke..mam mu to zas natierat tymi kortikoidmi? Je sobota,doktorke sa nedovolam a nechcem aby sa mu to roztiahlo.dakujem za rady,ak sa niekto najde.

laura164
28. máj 2022

Ja som to mala kvôli strave, na líci, pomáhali len kortikoidy na pár dni. skús davat probiotiká, fenistil kvapky, vazelina mi na to tiež trochu pomáhala

diamond007
28. máj 2022

Prací prášok výmen, ak to je líčko na ktorom spí a určite strava, niečo mu robí zle a telo to takto dáva najavo. Kľudne môže ísť aj o konzervant v bežnej potravine, najlepšie ak by sa to opakovalo napísať na papier čo jedol.

autor
28. máj 2022

@diamond007 praci prasok mame od mala ten isty,3.5r..avivaze nepouzivam,naposledy som vyprala vsetko na 60°C,na 2x.ale posledny mesiac sa budi maly aj s upchatym nosom,cca 3tyzdne dozadu mal aj opuchnute oci,tieklo mu z nosa.ako pri alergii.avsak pediatricka povedala,ze keby to bola alergia na nieco,tak to ma na oboch licach.ja uz neviem,len sa bojim aby sa mu to neroztiahlo😕

domiklik
28. máj 2022

Chod ku kožnej... Nepotrebuješ ani výmenný listok

katuch
29. máj 2022

Kortikoidy pomôžu na chvíľku. Ak sa to vracia tak sa to nevylieči. Sa čudujem že ťa neposlala hneď na kožné. Nám na kožnom zistili atopický exem. Mala mala len takýto fľak na hrudi a potom asi po mesiaci to zmizlo a prešlo to na cele telo. Do krvi sa skriabala. Žiadne mydla len bupi, žiadne aviváže, prášok som používala len detský na citlivú pokožku. Bioderma nič nepomáhalo až roztok v ktorom sa kúpala oillatum.cela bola mastna. Teraz má už 10 rokov a stane sa že keď si umyje niekde ruky s nejakým mydlom tak sa vysype a pozor aj na svoje parfémy alebo pletené svetre, síce teraz asi sveter nehrozí