Fľak na tváričke

5rush
17. jún 2022

Ahojte maminky,
Je piatok večer tak k doktorke sa nedostanem až v pondelok. Synčekovi sa vytvoril takýto fľak na líčku. Mali ste to už niekto? Nič iné nezvyčajne nejedol, pred pár dňami jahody ale tak predtým mu nic nevadilo, žiadne alergie nemá… ďakujem

evaachesa
17. jún 2022

Nemal náhodou kliešťa? Čítala som že fľaky môžu časom migrovať.

5rush
autor
17. jún 2022

@evaachesa ano mal pred vyše mesiacom ale nebol ešte moc zachytený. Neostal mu tam žiadny fľak a boli sme aj na krvi po mesiaci koli tomu a mal dobre výsledky…

lyci
17. jún 2022

@5rush testy na boreliozu su strasne nepresne a odporucaju sa po 5-6 tyzdnoch, nie po mesiaci. fakt to vyzera na borelku. rieste to co najskor

evaachesa
17. jún 2022

@5rush fuh, tak toto by som pripisovala presne borelióze. Nechápem že vám po mesiaci robili testy pretože to bolo úplne zbytočné. Tak ako píše @lyci, testy sa robia neskôr. Mne dokonca až po 2 mesiacoch. Určite hneď riešte opakovanie testov a následnú liečbu ATB. Nie vždy sú prítomné fľaky, no môžu sa objaviť aj po niekoľkých mesiacoch. Viac info:
https://www.imunovital.sk/odborne-clanky/lymska...

evaachesa
17. jún 2022

@5rush opýtaj sa prípadne aj v skupine Zdravotníci na MK, tam ti možno poradí kožná lekárka (dextella14), no v každom prípade hneď v pondelok utekajte k lekárovi.

laurikagab
17. jún 2022

@5rush moja dcera tiež mala taký, nemala kliešťa, resp.som si nic nevsimla. Robili testy na boreliozu a tiež negativ. Po mesiaci to zmizlo, boli sme na koznom?? Po 2 rokoch (presne minuly mesiac), začala mat bolesti chrbta, ruky jej trpli aj nohy..skôr ráno keď sa zobúdzala. Tak jej robili odber krvi na všetko aj boreliozu a bola negativ. Takze neviem, čo to vtedy mala ani kozna nevedela, tiež myslela, že borelióza.

fiafia
17. jún 2022

@5rush no ja neviem ale je to tvárička minimálne by som zavolala poradiť sa na pohotovosť. Je to dosť veľké

dwightvb
18. jún 2022

vizera to na boreliozu