Fľak na taváričke

smouky4
10. apr 2024

Ahojte chcem sa opýtať nemal niekedy niektoré dieťatko takého flaky na tvaričke?
Mala ma 9 m fľak sa jej začal robiť ako 7m najprv som to riešila sama krémom použila som
- najprv bepanten ekzém (keďže každý vravel ze to bude ekzém)
-keď to po 2 t neprechádzlo pýtala som si niečo na to v lekárni odporučila mi Haltov krém, že ak to neprejde mame ísť na kožné, po 2t to neprešlo šla.skm k Dr pýta si papier na kožné, keďže všade sa čaká ďalší mesiac sme čakali na vyšetrenie Dr mi zatiaľ dala imazol a kortikoid čo nepomáhalo
-skúšala som jej to natierať aj modrou indulonou.
Neviete zhodnotiť čo by to tak mohlo byt lebo na koznom som sa nedozvedela ze úplne nič....
Dala nám fenistil na noc a umývať v prevarenej vode nemám byť novodobá matka a dávať jej jahody maliny ale iba jablko a banán....
Prikrmy kupujem ,mliečko ma umelé beba ar ovocie mi nechce dávam len kúpené v skle hipp chrumky kukuričné nechce proste neje riadne domáca strava jej nechuti preto jej prikrm kupujem tém zje .
Prvá fotka je ako nám to začínalo, druhá pokračovanie a 3 ako to ma teraz ono je to stále suché a drsné. Poraďte nám niečo.

bublinka1426
10. apr 2024

pediatra si sa nepytala?

7miriam77
10. apr 2024

Ahojky, moja mala niečo podobné, kožná povedala, že to je atopický ekzém. Dala nám dáke mastičky, robilo sa jej to do cca jedného roka a potom všetko zmizlo. Dcérka bude mať 9 rokov a vôbec žiadne problémy doteraz🙏

gubcikova
10. apr 2024

Dcéra mala ako malá niečo podobné. Nastalo to po očkovaní. Boli sme aj v nemocnici na koznom. Nevedeli príčinu. Potom sme sa s dr . bavili a nasadili sme homeopatiká a záhadné prešlo. Trápili sme sa s tým pol roka,tiež kožná len mastičky,kortikoidy.

nikpa
10. apr 2024

@smouky4 Imazol je na mykozu, kortikoidy na ekzém. Keďže toto nezaberá, nemali ste ešte ATB masť ako Baneocin, červeny Framykoin, Bactroban... Alebo možno ešte niečo silnejšie na mykozu, napr. Fungicidin.
Inak mne to príde tvarom ako mykoza ale bližšie keď pozriem ako ekzém 🤷 zatiaľ skus kúpať v hypermangane, je dezinfekcny, vhodný na mykozu, ekzém aj iné kožné prejavy a určite neuškodí.

nikpa
10. apr 2024

@smouky4 a natierať skús niečím hydratacnym ako Imunoglukan P4H, Mixa atopiance... Modrá indulona je mastná a ťažká, koža cez ňu nemôže ani dýchať.

smouky4
autor
10. apr 2024

@nikpa vyskúšam ten hypermancan a nie žiadne ATB maste sme nedostali ani od kožnej ani od obvodnej .

smouky4
autor
10. apr 2024

@nikpa ďakujem za radu vyskúšam nejaký z uvedených krémov dám potom vedieť ako sme na tom zatiaľ ďakujem veľmi pekne za radu a pomoc

smouky4
autor
10. apr 2024

@gubcikova Inak teraz keď tak rozmýšľam aj u nás to vzniklo tak nejak po 2 očkovaný, predtým sme nemali problém žiadny. Vyskúšame aj tieto homeopatiká ,určite dám vedieť ako sme na tom .Ďakujem zatiaľ veľmi pekne

smouky4
autor
10. apr 2024

@bublinka1426 pýtala ta povedala ,že jej to nepríde ako ekzém lebo ze je to ohraničené jej to prišlo ako -Trichofytóza Dala nám kortikoid a na noc Imazol a ze sa mame objednať na kožné, no po mesiaci čakania som sa tam nedozvedela nič dokopy a lieky žiadne sme nedostali .

enoula
10. apr 2024

Krem s kys.mliecnou ste neskusali? Ak by to bol ekzém, tak by mohla pomoct.. vie aj pediater predpisat ju
https://www.najlekaren.eu/krem-s-kyselinou-mlie...

bublinka1426
11. apr 2024

@smouky4 fuha pozriem co to je.

123369
12. apr 2024

Tiež mala malá fľak, ale na brade, myslela som si že cumlík+ sliny,no neprechadzalo. Raz sme ju s manželom zobrali s nami k imunologicke,nemali sme ju kde dať varovať a tak sme jej to spomenuli,poradila krém imunoglukan,a teda zabral. Asi treba len skúšať. Veľa šťastia 🍀

smouky4
autor
15. apr 2024

@123369 áno kúpila som ju na odporúčanie uvidíme