Fimóza u 5-ročného dieťaťa

monika291985
4. mar 2024

Dobrý deň.Je tu mamička ktorá si prešla fimozou u dieťaťa?Môj syn má už 5 rokov a stále má zuzenu predkozku.V poslednej dobe máva aj nejakú sekreciu.Sme objednaní u urológa,ale bojím sa veľmi ak mu bude chcieť predlozku operovať..Chcem teda vedieť,že či neexistuje nejaký iný spôsob alebo overená masť na to.Dakujem za odpovede

anonymous87
4. mar 2024

Ja mam dvoch chlapcov. Starsi (10) bol teraz pred tyzdnom na obriezke… mali sme s tym problemy od malinka. Ked mal 5 tak sa to podarilo uvolnit, ale bohuzial zjazvilo sa to (mal aj uraz, tak ten prispel) a obriezka bola jedine riesenie. Ja to nevnimam tragicky. V dnesnom svete normalna vec (nie len z nabozenskeho hladiska). Mladsi syn ma tiez fimozu. Natierame zatial slezovym kremo, ale progres nevidim. Skusime este slezovy kupel a dat si predpisat kortikoidovu mast. Ak to nepomoze, nebudeme to silit 🤦‍♀️ v zivote su aj horsie veci 🙂

renatka100
4. mar 2024

@monika291985 urcite caj zo slezu maurskeho (iba kvety) je to uplne modry odvar, kazdy vecer si v pohariku vymoci pipika (5 min - aj viac ked vydrzi) a za dva tyzdne to pojde nam ziadne masticky nezabrali len tento caj.

monika291985
autor
4. mar 2024

@gelifil ďakujem❤️

pininka1
4. mar 2024

Nám pomohol slez iba pri staršom synovi, mladšiemu urobili čiastočnú obriezku, vôbec sa nemusíš báť, nevyzerá to vôbec zle, zobrali mu len kúsok. Treba sa poradiť s lekárom..

monika291985
autor
4. mar 2024

@pininka1 ďakujem

zuzike123
5. mar 2024

@monika291985 urolog predpise kortikoidovu mast Triamcinolon, ta to pekne uvolni. Mame s tym opakovanu skusenost.

beronsche
6. mar 2024

@zuzike123 co myslis tou opakovanou skusenostou? Moze sa ta kortikoidna mast pouzivat opakovane?

zuzike123
6. mar 2024

@beronsche prvy x zabral, koza sa uvolnila, ale po 2 rokoch sme boli zas tam, kde predtym, tak nam ju predpisali znovu a tento krat to uz vydrzalo, mozno aj preto, ze uz bol starsi