Fimóza u 10-ročného

kristin16
2. aug 2023

Ahojte, máte niekto skúsenosti s fimózou u detí? Syn má 10 rokov, jedna lekárka radí nechať tak, že vraj sa to spraví v puberte, druhá radi riešiť u urológa. Syn netrpí zápalmi vôbec. Ďakujem za všetky rady.

tosomja
2. aug 2023

@kristin16 môjho manžela urológ povedal, že sa to spraví samo, keď sa začne "hrať" ...že kým nemá problémy s cikanim a zápalmi, netreba riešiť. Ale môže si pomôcť krémom pri sprchovaní.

kristin16
autor
2. aug 2023

@tosomja presne toto povedala aj pediatrička. A aký krém konkrétne, pls? 🙏 Mňa straší ten vek, 10 r sa mi zdá už dosť, nechcem niečo zanedbať.

tosomja
2. aug 2023

@kristin16 len on si to musí skúšať, tebe už podľa mňa veľmi nedá. 😃

kristin16
autor
2. aug 2023

@tosomja no to veru nedá 😂 ďakujem moc, skúsime.

renatka100
2. aug 2023

Pomaha aj slez maursky - kvet- treba zarobit cajik - maju v lekarni suseny. Kazdy den vecer namocit bud do poharika ale kupel na 10 min o dca tyzdne bude vsetko ako ma byt

zabka79
3. aug 2023

@kristin16 syn bude mat 9. V 3 rokoch to chceli riesit operativne odmietla som.. Triacilomon je krem ktory na toto krasne funguje ak dieta spolupracuje. Kozku natiahne rozpusta zrssty dava sa niekolko tyzdnov a stahuje sa. Jw to kortikoid ale asi lepsie ako do narkozy. Moj syn nespolupracoval takze po skonceni kremovania nechcel stahovat tak to nevyslio .Ale chystam sa teraz ked je starsi a rozumnejsi

kristin16
autor
5. aug 2023

@renatka100 ďakujem, skúsime. Vy mate osobnú skúsenosť?

kristin16
autor
5. aug 2023

@zabka79 ďakujem 🙏

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kristin16
autor
5. aug 2023

@markus1 a urológa to zvládol v pohode? Nebolo to bolestivé?

markus1
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renatka100
5. aug 2023

@kristin16 ano u 5 rocneho fakt pomaha