Fimóza - operácia Košice

marika1712
10. máj 2020

Ahojte, syna (3 roky) čaká operácia fimozy u dr. Baču v Košiciach. Máte niektorá skúsenosti?? Ako to celé prebieha?
Ďakujem za kazdu odpoveď

drobcek26l
10. máj 2020

@marika1712 ahoj, neviem ako v KE, ja som bola so synom v Bojniciach keď mal 5 rokov.
Po príjme nás dali na izbu, tam.mu pichli oblbovak, odviezli mi ho na sálu. Po asi 40 minútach vyšli. Po 6 hodinách mu dali dole obväz. Väčšinou je to jednodňová že keď sa vycika môže ísť domov. No môjho operovali až poobede takže my sme tam aj spali.
Bude to mať veľmi citlivé rataj s tým že si nebude chcieť dať nič obliecť. môj išiel domov holý len v mojom dlhom tričku. Doma behal dole holý ešte tri dni. Potom to už bolo lepšie

jugolinka
14. máj 2020

@marika1712 vyskúšajte kúpele v sleze nebadanom. Musí to byť najmenej 2krat za deň po 20minut. Ja som dávala malého na 30 minút a 3krat denne. Tiež mal 3roky a vyhli sme sa tým obriezka. A este som 4dni natierala triamcinolon

jugolinka
14. máj 2020

@jugolinka kupali sme ale 3 tyzdne

marika1712
autor
14. máj 2020

@jugolinka už to máme za sebou...akurát včera sme boli na zákroku

luciasveckova
14. máj 2020

@marika1712 neboj sa.ja som to absolvovala s obidvoma synmi.pred samotnym zakrokom dostane oblbovak.samotny zakrok trva 30 min.mi sne boli na jednodnovej chirurgii

marika1712
autor
14. máj 2020

@luciasveckova už to máme za sebou ... Už len pooperacna starostlivosť a snáď bude všetko OK

lenkakravcova
27. júl 2021

@marika1712 Ahoj, môžem sa ta opýtať, ako to celé prebiehalo, od objednania po výkon? Mali ste žiadanky od obvodného alebo akým spôsobom ste sa k zákroku dopracovali. Platili ste niečo?

marika1712
autor
27. júl 2021

@lenkakravcova ahoj, s malým som od narodenia chodila k urologovi, čiže nemali sme žiadnu žiadanku od pediatra ..keď mal malý 3,5 roka tak doktor zhodnotil že je potrebný zákrok, pretože sa mu ťažko sťahovala predložka...behom 2tyzdnov sme dostali termín, bolo treba absolvovať predoperačné vyšetrenie...všetko to trvalo cca hodinku (možno aj menej, čas som veľmi nesledovala), malý dostal "oblbovak" vzali ho na sálu, tam bol asi 5minut, potom mi ho doniesli, počkali sme kým sa prebral, vypiškal, podpísali sme papiere, dostali poučenie ako sa starať o ranu a išli domov ..na druhý deň kontrola a potom asi ešte 2-3 kontroli behom týždňa

marika1712
autor
27. júl 2021

@lenkakravcova a platili sme 30€

luciasveckova
27. júl 2021

@marika1712 my sme za zakrok neplatili nic

lenkakravcova
28. júl 2021

@luciasveckova Boli ste u toho istého lekára?

lenkakravcova
28. júl 2021

@luciasveckova
@marika1712
A vy ste mali u synov dlhodobé problémy?
Lebo náš ma takú špecifickú situáciu. Stále sa mu predkozka pravidelne zacervenava, aktuálne som s dcérkou v nemocnici so zápalom obliciek a keďže mam ev rodine polycysticke obličky, tak mi bolo od lekárov doporučené aby sme synovi dali urobiť obriezku (lebo každý zápal obliciek alebo močového ústrojenstva môže spôsobiť neskôr chronické poškodenie obliciek pri takých predpokladoch).
Tak práve neviem ci to budeme tiey mat zadarmo alebo ci nás neposlu na nejakú súkromnú kliniku. 😶 Idem budúci týždeň po výmenný lístok k pediatricke ale skúšam sa vopred informovať.

luciasveckova
28. júl 2021

@lenkakravcova ano obaja chalani pri tej istej dr. Kartu a aj ich oboch operovala. Starsi mal problem dlhšie

marika1712
autor
28. júl 2021

@lenkakravcova ja som bola so synom u dr.Baču (poliklinika Terasa)

marika1712
autor
28. júl 2021

@lenkakravcova prvý krát sme boli na vyšetrení keď mal syn 3 mesiace, pretože pediatricke sa zdalo že jedno vajíčko má väčšie ako druhé...to sa časom upravilo samo, ale urológ nám hneď hovoril že bude problém s predkozkou lebo sa mu zdá úzka...nakoniec mal pravdu ..a kdesi som čítala že to môže byť aj dedične (partnerovi tiež v detstve nastrihavali predložku)