Fialové fliačky na tvári bábätka

nikusssa
3. jan 2016

Ahojte, prosim vas mam doma trojtyzdnoveho synceka a urobili sa mu na hlavicke a tvaricke take fialove bodky ktore sa trosku zvecsili vyzeraju ako sosovicky ale fialove a pripomina to skor rozpity atrament nechapem co to moze byt nemate prosim niekto s tymto skusenosti? Dakujem

pribinak
3. jan 2016

Odfot to, ak mozes, moze to byt aj vznikajúci hemangion

nikusssa
autor
3. jan 2016

A co je to ten hemangion?

jana_eyre
3. jan 2016

A to nahle? Skus ich pritlacit priesvitnym poharom, zmiznu pod tlakom?

jana_eyre
3. jan 2016

A nie je mu nic ine?

pribinak
3. jan 2016

@nikusssa hemangion je taky červený krvavý fliacik, ale na toto sa mi to nepodobá, hm

nikusssa
autor
3. jan 2016

Hmm neskusala som pritlacit uz sa mu dva take objavili a zmizli a urobili sa dve nove a su dost vyrazne ☹ jednu ma nad ockom , ja som vcera aj volala na detsku pohotovost a lekar mi povedal ze to moze byt mojimi hormonmi ale neviem mam strach... Zajtra sa chystame aj k nasej lekarke ... Inak Matuskovi nic nie je zda sa mi v poriadku mozno trosku viac spinka

nikusssa
autor
3. jan 2016

Vyzera to ako fliacik od tej fialovej gencianovej vodicky ale nemala sa mu tam ako dostat a hlavne sa to zvecsilo najskor to bola len mala bodka a teraz ako sosovicka taka vecsia

sissik
3. jan 2016

Pritlač priesvitnym pohárom. Ak nezmizne pod tlakom, okamžite pohotovosť, necakaj, hneď povedať, že pod tlakom nemizne. Môže to byť meningitida. Radsej ísť raz zbytočne na pohotovosť ako prísť neskoro.

jana_eyre
3. jan 2016

Ja ta nechcem vystrasit, ale mne to pripomina petechie, nemam s tym skusenosti, ale ja by som to nepodcenila, hlavne ak je spavejsi.. Petechie by pod tlakom nemali zmiznut, ak zmiznu nie su to petechie.. Len preto som pisala o pohari..

lindana
3. jan 2016

Volaj este raz pohotovost, moze to byt meningitida. Alebo tam rovno chod, necakaj. Radsej sa prezeniete, ako to zanedbat

pribinak
3. jan 2016

@lindana
@sissik

Baby neblbnite a nestrašte ju! Fľaky pri meningitide vyzerajú dost inak a hlavne suma tele a končatinách

kaja73
3. jan 2016

no mne to pride ako genciana..takuto farbu som este na kozi nevidela- aby ju teda telo same vytvorilo...hemagiom,petechie,rozne flaky..vsetko ma inu farbu ako toto...

nikusssa
autor
3. jan 2016

Baby vy ste ma riadne vystrasili☹ ja som o tych petechiach citala aj o meningitide ale zda sa mi to ine a ked mi lekar povedal ze to nic vazne nie je trochu ma upokojil a povedal ze ak sa to bude zhorsovat tak v pondelok mam ist svojej lekarke ... Ale teraz som sa vazne zlakla

sissik
3. jan 2016

S čímkoľvek si si nie istá, rieš s lekárom osobne, nie po telefóne. Pritlacila si už ten fľak pohárom? Zmizol? Úplne jednoduchá diagnostika, či utekať k lekárovi hneď alebo počkať do zajtra a ist k pediatricke. Píšu v každej knihe a na každom webe

pribinak
3. jan 2016

@nikusssa mam tu sestru, ona je zdrav.sestra a vraví, ze urcite to nie su fľaky ako pri meningitide

jana_eyre
3. jan 2016

@nikusssa to som naozaj nechcela, ta vystrasit, preto som sa najprv pytala na ten pohar.. Pri meningitide naozaj vznikaju najskor na koncatinach.. Ak by to mohla byt gencialna, ta sa da zmyt? Ja som to nikdy nepouzivala, tak neviem..

lindana
3. jan 2016

@nikusssa ani ja som ta nechcele vystrasit, viem, ze tie vyrazky by mali byt najma na koncatinach a trupe, ale zas nic nieje 100%. Ja pisem za seba, zeby som radsej na tu pohotovost sla, ta choroba ma desi, radsej to otocit 100x zbytocne ☹

kaja73
3. jan 2016

@jana_eyre to nezmyjes..teda len malo..cca tyzden trva kym to zmizne uplne..malemu som tym natierala ekzem .. tu farbu mam v oku..presne takato je.

nikusssa
autor
3. jan 2016

Mne sa to zdalo ine ako pri meningitide preto som len zavolala a chcela vediet ci sa taketo veci u malinkych deticiek stavaju a ze co to moze byt ja viem ze je lepsie osobne prave preto sa zajtra chystam k lekarke lebo volala som vcera a ked mi doktor povedal ze bude zrejme mojimi hormonmi tak som nechcela zbytocne stresovat...skusala som ten pohar ale nezmizlo to Matusko spinka a na hlavicke je to pri fontanele nechcela som moc tlacit tak neviem ci som to urobila spravne

kaja73
3. jan 2016

@nikusssa mate doma gencianu? mozno si ze teba niekto spravil prdel..ako dost blba sranda by to bola..ale zvaz ci to nemoze tak byt.

nikusssa
autor
3. jan 2016

@pribinak dakujem to si ma moc potesila

kaja73
3. jan 2016

http://www.proalergiky.cz/diskuze/tema/3295/str... tu je foto kde je genciana na kozi...

nikusssa
autor
3. jan 2016

Natieram mu gencianou pupcek ale urcite by som mu nekvapla na hlavicku a nad ockom davam si velky pozor hmm a hlavne sa to same trosku zvecsilo to by asi kvapka od gencianu neurobila

nikusssa
autor
3. jan 2016

Ono to ani nie je vyrazka ale to na zarovno koze nie je to ani vystupene uplne ako rozpity atrament

sissik
3. jan 2016

@nikusssa je nejaký problém ísť na pohotovosť? Objavujú sa nové fľaky? To akože ti doma niekto kreslí fľaky na dieťa a potom ich zmyje? A potom znovu nakreslí? Teplotu sledujes ?

janickadr
3. jan 2016

@nikusssa Vyzera to ako mala sufuzia, t.j.drobna modrinka, teda zakrvacanie do podkozia. (petechie su mensie, bodkovite) Nemalo by to byt nebezpecne a velmi pravdepodobne by to nemalo byt ani priznakom meningitidy. Ale bolo by dobre ukazat to doktorke, najma ak je dieta zaroven aj trosku spavejsie, aspon pre istotu, aby pozrela dieta a aj tie drobne fliacky. 🙂

nikusssa
autor
4. jan 2016

@sissik nehnevaj sa na mna nic take som predsa nenapisala ani si to nemyslim iba som pisala co mi povedal lekar a dnes ideme k lekarke ... Urcite by mi niekto kreslil na dieta ...trosku od veci nemyslis?

nikusssa
autor
4. jan 2016

@janickadr dakujem pekne o chvilocku ideme k lekarke tak som zvedava co nam povie ...Dakujem

jana_eyre
4. jan 2016

@nikusssa daj vediet ako to dopadlo, drzim palce..

sissik
4. jan 2016

@nikusssa písala si, že 2 už zmizli a potom sa spravil ďalší. Vychádzam len z toho, co tu píšeš. Daj prosím vedieť, čo povedala lekárka, fakt ma to zaujíma. A držím palce nech to nie je nič vážne