Fenistil kvapky na vyrážky

pavlina156
20. apr 2014

Mamičky, malá sa mi celá vyhádzala, pravdepodobne ide o potničky, ale nie som si istá. Keďže teraz sú sviatky a lekár neordinuje, chcem sa spýtať na dávkovanie. Máme doma fenistil kvapky, lekár nám ich predpísal, ked malá mala nádchu. Viem, že sú dobré aj na vyrážky, len neviem, kolko kvapiek jej treba nakvapkať. V príbalovom letáčiku som vyčítala, že pre mesačné dieťatko 3 - 10 kvapiek, ale neviem. Mala má mesiac a 16 dní, ak s tým máte nejaká skúsenosť, prosím, napíšte zhruba kolko kvapiek ste kvapkali. Ďakujeme 🙂

martinka1981
20. apr 2014

@pavlina156 davkuje sa tušim jedna kvapka na kg hmotnosti...rozdeliť na rano a večer....
moja z nich bola dosť nervozna a umrnčana...tak ked by si to spozorovala tak ich vysad...
nemože to byť reakcia na jedlo? myslim že ked kojiš tak si mohla niečo zjesť z čoho sa mala vyhadzala....

pavlina156
autor
20. apr 2014

@martinka1981 praveze ja nekojim.. prave preto stale premyslam, z coho to moze byt.. :-/ uplne som zufala uz..

martinka1981
20. apr 2014

@pavlina156 od kedy to ma....??

martinka1981
20. apr 2014

@pavlina156 čim ju natieraš?? Teraz by som kupala len v čistej vode...a hlavne žiadne oleje na telo. To ti ešte zhorši...

Kde všade ma tie vyražky?

martinka1981
20. apr 2014

@pavlina156 skus porozmyšlať či si nezmenila praci prašok,avivaž, kozmetiku...mlieko...toto všetko može mať vplyv na pokožku babätka

pemizb
20. apr 2014

Pozri kde to ma...ci ma aj pod plienkou...ak nie...nebude to z jedla ale z prasku ci oblecenia. Ak ma aj pod plienkou tak z jedla alebo tie potnicky. Nedavaj jej teraz ziadnu umelinu na seba, ani tmave veci. Len blede a bavlnene. Najhorsie farby su tmave....zelena, modra, fialova....fenistil davas podla kil, ale daj radsej o kvapku dve menej. Nasi maju desat kil a kazala nam davat sedem kvapiek..,na koznom ale povedala ze by kludne mohli aj desat. No...radsej menej....to ju ukludni. Vsimni si ci ju to svrbi....premyslaj nad tym praskom ako ti pisali vyssie, ale aj nad jedlom a pblecdnim..ci neobliekla nieco nove.

martinka1981
20. apr 2014

@pemizb mala pije UM takže z jedla to nebude 😉

puchic
21. apr 2014

nam fenistil velmi zle spravil...dr nam ho dala na sopliky a kasel...a skoncili sme v nemocnici ☹

pavlina156
autor
23. apr 2014

@martinka1981 martinka, ona to ma len na tváričke plus trochu vo vláskoch a za krčkom.. má to asi zhruba necelý týždeň.. včera sme boli u našeho Dr. aj na kožnom.. nedozvedela som sa, čo to je, ale ukludnila som sa, že to neni alergia.. povedal mi, že z toho mala prerastie.. na kožnej nam dali olejiček do kupela, po ktorom ju nemam sušiť, len tak na ňu položiť osušku a mastičku holtov krem, vyčitala som sa, že ta mastička je na atopický ekzém a psoriazy seberoidnej formy.. o 10 - 14 dni na kontrolu, tak dufam a pevne verím, že čim najskor sa toho zbavíme.. 🙂

pavlina156
autor
23. apr 2014

@pemizb mala je na umelom mliečku, takže z mojej stravy to byť nemôže.. periem stále v tom istom prašku v Lovely.. mastim ju len modrou indulonou a sem - tam, ked ju prebalujem, tak sudokremom.. nič som nemenila, preto nechápem.. ale už liečime.. svrbi ju to, aj ked teplučko, dávam jej stále rukavice..

martinka1981
23. apr 2014

@pavlina156 ja by som tu indulonu nepouzivala...je dost mastna...zlozenie tiez nic moc a tie vyrazky to zhorsi a moze tam naskocit kvasinka ☹ ... radsej pozri nieco prirodnejsie...moja mladsia dcerka ma atop.ekzem...tiez to zacalo vyrazkami...velmi skoro...ako tvoja mala. Weleda ma teraz nove tel.mlieko vola sa Baby derma...je presne pre citlivu a atop.pokozku. vyzera ze nam sadlo 🙂

pemizb
23. apr 2014

@pavlina156 no a co lekar? Co povedal? Inak udajne alergie sa vyvyjaju...takze moze aj z mlieka....no a mozno teda tie potnicky. Tak ma zaujima co povedal lekar....lebo nasa mala to mala priserne...tie vyrazky....a bolo to z oblecenia.....neviem ci z prasku, ci z latky...nic nove som naozaj nedavala...mala to asi z toho ze sa v tom obleceni spotila...lebo lezala na jednej strane a aj na jednej strane sa jej to vyhodilo. No dufam ze tvoja malinka je uz ok a ze sa to lepsi.