Epilepsia u dieťaťa

miirkka1
17. nov 2023

Ahojky...dcérka má už 7rokov a ma od 4rokoch diagnostikovanu epilepsiu na základe dvoch veľkých záchvatov v spanku.Ma nasadenu liecbu.Male zachvaty sme nebadali,teda dúfam.
Minulý týždeň bola na spankovom EEG a sestrička vravela,že začalo ju akokeby napísať alebo ze nevedela prehltnut.Nemikalo ju ani nič podobné.Toto máva častejšie v spanku.Eeg počas tohto hltana neukázalo záchvat.Vravela,že tam bola pomala aktivita,ale nič také jednoznačné .
Prosím Vás môže to byť malý záchvat,aj keď eeg by vtedy ukázalo niečo, nie? Alebo sa takto môže prejavovať reflux?

Dakujem

ninusa221
17. nov 2023

@miirkka1 ja som mala čiste eeg, vysadili mi lieky a hneď som o týždeň dostala záchvat.. epilepsia je hnusná choroba a nevyspitélna sami doktori len skúšajú takže radšej sa poraď snimi ako tu

kacena4
18. nov 2023

ak pocas monitorovania nemala zachvat moze to byt reflux ako pises akebo aj pseudoepi.

pe_mi
18. nov 2023

@kacena4 ahoj, čo je to pseudoepi?

kacena4
18. nov 2023

@pe_mi kuk google epilepsia psychickeho povodu

alickapusinka
18. nov 2023

aj ja som tak mala pred rokmi tiež vysadil lieky a hned spánkový záchvat musím do konca života pravidelnú liečbu. Teraz naposledy ak som bola tak som mala výboj to znamená že ak by mi vzal neurolog lieky tak záchvat dostanem.

rebcav
19. jún 2024

@miirkka1 prosim ta, nasa 9-rocná, to take akoby sa nevedela nadýchnut, napne ju v noci mava posledny mesiac. Ako ste na tom? My ked jej dame na noc liek na reflux noc je ok, len to je 4 noci, potom sa to vrati dali sme jej iny liek na noc a bolo dobre 4 noci. Len ona si nic rano nepamätá a to ma desí., ale zase si poviem, ze ked zabera liek na reflux, neviem...

rebcav
19. jún 2024

@alickapusinka prosim ta ako vyzera spankovy zachvat? Ako sa prejavuje?

ninusa221
20. jún 2024

@rebcav normálne spis dostaneš klasicky záchvat a keď prejde spis ďalej. Ja som mala tak epi. Vždy v noci alebo rano. A zaujimave bolo že cez menštruáciu dlhé roky každý mesiac. Nikdy inokedy len cez krámy.

rebcav
20. jún 2024

@ninusa221 ďakujem

miirkka1
autor
24. jún 2024

@rebcav aj mojej odporučila vyšetrenie na sono,tak bola a nemá teda ten reflux.Ja neviem,ona to ale nemá vždy..mozno 1x do mesiaca...vravela mi,že to môže byt ako malý zachvat.Kedze tam boli vyboje...ja už neviem

rebcav
25. jún 2024

@miirkka1 a tie dva veľké záchvaty v spánku vyzerali ako? Ako epilepsia?

nikki165
17. sep 2024

@miirkka1 ahoj, chcem sa len spýtať ako vyzerali u vás tie spánkové záchvaty. Syn sa začal v noci strhávať , tak ako pri zaspávani, ibaže pri zaspávani sa to nedeje až neskôr počas spánku v noci. Samozrejme, že človeku hneď behajú po rozume najhoršie varianty 😐 k neurologické sme objednaní, tak zatiaľ sa len snažím niečo zistit takto