Encefabol pre dieťa. Áno či nie?

henrieta16
8. jan 2014

Ahojte, hľadám mamičky, ktoré majú skúsenosť s encefabolom (pyritinol), s jeho účinkami, tiež nežiadúcimi. Neurologička nám to v najbližšej dobe predpíše a neviem, s čím máme dočinenia. Môj syn má 2 roky a 8 mesiacov a vôbec nerozpráva (iba take svoje), ale rozumie mi. Chodíme k logopedičke a psychologičke, podľa neurologičky máme zablokovanú rečovú funkciu a jeho reč je na úrovni ročného dieťaťa. Budem vďačná za každé info 🙂

ribezlicka
16. jan 2014

Ahoj Heni, my sme užívali Encefabol, váhala som, bála som sa, ale nakoniec sme stiahli jednu fľašku. Malý mal tri roky a nerozprával. Chodili sme na foniatriu, psychológiu, logopédiu... Pri sirupe som nepozorovala žiadne vedľajšie účinky. Mladý mi v tej dobe začal chodiť do škôlky a sám sa rozrozprával. Ešte to síce nie je ono, ale je to podstatne lepšie. Ale ja som hlavne prestala behať po tých lekároch, lebo všade mi len hovorili, že všetko je super, tak načo tam potom chodiť?? No neviem, či mám zásluhy pripísať škôlke, či sirupu 🙂 🙂

henrieta16
autor
17. feb 2014

@ribezlicka ahoj, no neviem prečo, ale až teraz mi zobrazilo správu od teba. No encefabol už zháňame v čechách, dali sme to za úlohu krstnému, ktorý sa tam nachádza, ako aj vy, aj my sme si prešli foniatriou, psychologička už len raz za čas a logopedička ostáva, tiež už nám navrhli špeciálneho pedagóga + neurologička. Autizmus psychologička vylúčila. No a že všetko je super hovoria aj mne, ale u nás žiadna zmena, čo sa týka rozprávania. Nepovie ani mama, on s nami komunikuje, ale po svojom, stále nám niečo vysvetľuje, kričí, vystrája, ale nevieme o čom "točí" 😀 neviem sa dočkať, kedy budem počuť od neho čo len slovko mama 🙂 a ako vám dávkovala dr. encefabol?

ribezlicka
18. feb 2014

Dávkovanie si nepamätám, sú to takmer dva roky. A dávkovali sme mu to takou malou striekačkou. Ale strašne som sa bála práve tých vedľajších účinkov. Bola som hrozne rada, že vôbec nič sa neprejavilo. No fakt neviem, či začal rozprávať zo škôlky, či z toho sirupu. Veľmi ma štvalo, že sme chodili po všetkých tých vyšetreniach, takmer tri roky a vždy nasledovalo len super, super a drb o mesiac kontrola a nič sa pritom nemenilo. S nami Branko komunikoval len zvukmi a posunkami do nástupu do škôlky, potom sa to rozbehlo, no stále to nie je ono a keďže na budúci rok by mal ísť do školy, znovu som sa ohlásila na logopédiu. No teraz už súkromnú, kámoška mi doporučila, že vraj je výborná. Tak uvidím, čo bude. My sme mali to šťastie, že ten sirup bol dostať hneď vo vedľajšom meste. Sme zo Žiliny a kupovali sme ho v Kysuckom Meste v jednej jedinej konkrétnej lekári, poradila mi to neurologička, ten pán si ho vozí z Čiech a fľaša nás stála 10 Eur. Nič rozumné a nápomocné u nás na Slovensku nikdy nedostať. Verím, že aj Vám to pomôže. A inak to, že mám prestať behať po všetkých tých lekároch mi poradila riaditeľka jednej materskej školy. Povedala, že lekári si nás budú stále medzi sebou pohadzovať a aj tak sa tým nič neporieši. Mladý potrebuje v prvom rade detský kolektív. Takže hlavu hore, všetko bude fajn. Držím palce. Adriana