Ekzém u štvormesačného dieťaťa

srnkaknm1
14. sep 2016

Ahoj co vam pomohlo na ekzem.Zatial sme skusali len robene maste od koznej ale nic moc uspech teda okrem kortikoidou ale tie nemozem davat pptre ujem nieci na suchu kozu ma na kozi ako virazky len nie su cervene ma to drzne alebo ako zhrubnute a zacina sa mu to supat.Mate niekto skusenosti? A este skusam tyzen imunoglikan mlieko na premastenie ale ziadna slava zatial.

gapre
14. sep 2016

Ja uz som skusila vselijake masti.Ani jedna nepomohla.Od jej pol roka skusam vsetko mozne.Teraz bude mat 3 a berie lieky tyzden od imuno alergologicky.Hlavne premastovat.Dceru to nesvrby,a dufam ze to prerostne.Treba asi skusat co by vam pomohlo.Nam zatial nic.

papricka33
14. sep 2016

@srnkaknm1 skus ovseny kupel z lekarne

srnkaknm1
autor
14. sep 2016

@papricka33 a ako casto kupete mam ten ovseny kupel ale dnes som nasla ze kupat dva tri krat za tyzden ale v tomto teple?no neviem a este ak dokt.povedala ze kupat casto tak neviem

papricka33
14. sep 2016

@srnkaknm1 no, neviem, ci kupat casto, nevidim dovod, ale radsej kupat ako sprchovat. Preco by si nemala v tomto teple? Ved hygienu robis kazdy den, nie? Netreba pouzivat horucu vodu, ta omrem ineho aj viac vysusuje pokozku. Na premastovanie pri ekzeme je aj Excipial lipolotio. Je aj verzia pre deti. Ono je to dost zlozite a bude chvilu trvat, kym prides na to, co vam pasuje 😒 V prvom rade ale treba riesit pricinu. Je to interna zalezitost, nie kozna. Ekzem je uz len prejav

svetielocko
14. sep 2016

Najviac pomohlo upravit stravu. Vysadit skoro vsetko a potom zaeadovat potraviny,tak som si +- odsledovala z coho sa vysypava.
Lenze to nam dr nepovedala,museli sme na to dojst sami. Pomohlo mi proalergiky.cz. boli sme s dcerou aj hospotalizovane,tyzden ju v nemocnici mazali kortolikoidmi,tak sa jej to zlepsilo a zastabilizovalo,ale ked sme prisli domov a kortikoidy som postupne vysadzovala,tak sa jej to vratilo.skoro spm plakala...
Takze nasa skusenost je v prv rade stravu upravit a potom premastovat kremami od dr,na premadtenie su super
Sanozrejme zavisi,ake velke problemy s ekzemom mate... mam aj zname,co malo dieya lem trochu licka chytne a ked na to nic nezaberalo,tak to casom peestala ruesit a sieta z toho vyrastlo...

liana_k
14. sep 2016

U imunologa ste boli?

srnkaknm1
autor
14. sep 2016

Kedze nekojim je to tazke ptist na to z coho to je aj prasok som skusila zmenit uvidime co bude a u imunolga nie lebo ze taketo male deti tam este zevraj neberu iba v akutnych pripasoch co moj este nie je.Uvidime este dame tomu cas

svetielocko
14. sep 2016

A skusala si hypoalergenne mlieko? Neviem ci su volne dostupne,tusim hej,len su drahsie ako bezne um. Ale ak mas spravnu diagnozu,tak na ne tusim mozes dosrat aj rexpt- cize poistovna to preplaxa. Skus sa s obvodnou poradit..

srnkaknm1
autor
14. sep 2016

Ano to mam od zaciatku ha mlieko bohuzial mame taku doktorku co predpisuje len tri mlieka aj ked moze viac uz som sa informovala a co uz dotera sme vydrzali akosi vydrzime ze jo cim skor naucit maleho jest

7rebeka11
14. sep 2016

@srnkaknm1 ahoj, presli sme si tym tiez. Podstatne je ptemastovat, ja zvyknem rano a vecer, kludne mozes aj viackrat. My mastime kyselinou mliecnou, take velke pol kilove balenie z lekarne. Ale necakaj zazraky hned!!! Pri ekzeme treba byt trpezlivy. Po konzultacii s alergologickou, testy takymto malym detom nerobia, teda nam povedala ze do 2 rokov nie, pokial sa samozrejme nepridruzi soplik alebo nieco. u nas to zacalo s prikrmami, telo si vraj postupne zvyka na nove potraviny a chute a vytvara imunitu, aj do troch rokov, zo 100 deti vraj ostane jednemu (zo skusenosti dr.). Kortikoidy len ked je to uz velmi zle, ale je jasne ze sa im nevyhnes, len pozor dodrziavaj tu pauzu, ak ich nspr. 2 dni davas, min. 4 dni nesmies! A premastovat, premastovat, lebo sucha kozicka ma na ekzem nabeh. Ovsene kupele nam nwpomahali vobec. Asi po pol roku je lepsie, kortikoidy uz nemastim vobec a koza stale lepsia a lepsia. Takze len vydrzat a premastovat. Drzim prsty.

barby1982
14. sep 2016

@srnkaknm1 ak to má červené, tak pár dní ložiská mastiť zinkovou masťou. Ono sa to začne šúpať. Potom začnite premasťovať, ale ešte pár dní po premastení dávajte navrch zinkovú masť. Mám syna s atopickým ekzémom a druhého synčeka, tiež štvormesačného, ktorému tiež po očkovaní vybehol ekzém, ale spravila som tento postup a do 10 dní bolo po ekzéme. Hlavne mu nezaťažujte kožu s rôznymi krémami. 🙂

nuska
14. sep 2016

Skús aloe vera detskú kozmetiku, obsahuje 30-40% aloe. A k tomu striekať aloe vera sprejom, ten obsahuje aj iné bylinky, ktoré ukujňujú pokožku, aby si zbytočne nepoužívala kortikoidy. Potom ešte natierať aloe vera koncentrátom. Aloe vera prirodzene udržuje pokožku vlhkú, nevysušuje, vďaka čomu je ideálne na ekzémy. Pozor ale na kvalitu. Tu nájdeš kvalitnú a aj bližšie info. Prípadne pošli tam údaje a dá sa poradiť s lekárom.
http://aloe-vera1.webnode.sk/