Ekzém u 3-ročnej

majkabr
29. jún 2024

Ahojte pomohlo Vám niečo na ekzém na ruky u malého dieťaťa. Myslím aj také voľno predajné?

snehulak77
29. jún 2024

@majkabr ahoj, nám veľmi pomáha la roche posay cica plast B5 alebo aj aderma. Ale ten LA roche asi lepšie. Vždy mu to po pár dňoch prejde ako to používam. Mne osobne ešte robí dobre aj modrá indulona, ak je to vyslovene suché. Detičky to ale niekedy majú skôr mokvave, takže ten cicaplast asi lepší

loliki
29. jún 2024

@majkabr Ak bola choro a bralo ATB, tak odporúčam probiotiká.

gab1sol
29. jún 2024

@majkabr všetko možné sme vyskúšali, drahé, lacné, na predpis, najlepšie pomáha klasická modrá Indulona. Ale asi aj vy musíte len vyskúšať, čo pomôže.

pralinka86
30. jún 2024

La roche asi naj. Codexial tiez sa da, ale la roche bolo lepsie

danielahamar
30. jún 2024

Ekzém sú čreva a inak fenistil kvapky aby nesvrbeloa my potierame biodermou atoderm, aj do kúpeľa Bioderma a kúpanie aj v hypermangane, podľa stavu

loliki
30. jún 2024

@danielahamar Presne tak. Treba dať do poriadku črevá. U nás naozaj zabrali probiotiká a za týždeň sa koža upokojila a vyliečila. 👍

nikolet29
30. jún 2024

@loliki aké probiotiká ste mali?

majka4555
1. júl 2024

@majkabr ekzem je problem zvnutra, konkretne creva, crevna flora...treba posilnit imunitu..popripade zistit ak ma alergie tak naco a treba to posilovat postupns..
Aky ma ten ekzem? Suchy? Zapaleny? Ak je zapaleny rozhodne nepremastovat, to je ako liat olej do ohna..na zapal je dobre striedat zinkovu mast so sudocremom
Ked to prestane byt cervene vtedy kremovat mastnym kremom, nam pomaha bioderma atoderm..a to som vyskusala asi vsetko...takze premastis biodermou a nato das zinkovu alebo sudocrem..a hlavne riesit crievko a stravu..a zaklad pre ekzematikov...je zelena zelenina..ta hoji , ta lieci..kazdy den..pri malych detoch staci napr. Aj 5 lyziciek zelenej zeleniny..pri vacsich o cosi viac...