Ekzém a vírivka

anjetta
4. jún 2023

Ahojte. Chlapec 5r.ma problem so suchou, atopickou pokozkou, ma ekzem na nozkach, brusku, niekedy aj na tvaricke. Stari rodicia maju jacuzzi, do kt.davaju klasicke dezinf. tablety. Kupu sa tam dospeli aj deti, voda sa meni minimalne, skor sa to riesi tymi tabletkami.
Myslite, ze je to kupanie vo virivke poriadku?
Ci je lepsie mu napustat maly bazenik s cistou vodou, do kt.nik okrem neho nepojde? Vdaka

sara07
4. jún 2023

čistá vražda na ekzem, nič horšie ako bazenova chemia a chlor na ekzem a suchost pokožky nie je
čistá voda malý bazenik ja som ekezematik od 3 r a jediný bazen čo zvladam su minerálne termalne bazeny ale ani tie nemôžu byt moc chlorove

zuzuliennka1
4. jún 2023

@anjetta dezinfekcia bazenova a ekzem - NIE. na ekzem pomaha morska voda ked uz.
ale teda vo vasom pripade samostatny bazenik pre neho a cista voda

domiklik
4. jún 2023

@anjetta v žiadnom pripade

janage
4. jún 2023

@sara07 prosím vieš dat tip na nejaké také bazény na Slovensku ak máš overené?

elmivelmi
5. jún 2023

@anjetta ale dieta s exkzemom by sa nemalo ani kupat,len rychla sprcha.

janage
5. jún 2023

@elmivelmi môže sa kúpať ak je ekzém pod kontrolou a voda vyhovuje napr. v slanej vode, v sirovej, hypermangan. Takto striedajú kúpele v Kúpeľoch Smrdáky. More neobmedzene

elmivelmi
5. jún 2023

@janage no to ale su kupele ale nie vana ,ci irivka.Ale ja vuem ze nam kozna vanu nie len rychlu sprchu a more to je samozrejme.

fiafia
5. jún 2023

@anjetta maximálne bazénik na záhrade. Žiadne kúpaliska, výrivky atď táto dezinfekcia v bazénoch mu viac uškodí ako pomôže. Som atopik a keď nemám kľudný fázu tak kúpať sa nemôžem ešte viac my pokožku vysusa

janage
5. jún 2023

@elmivelmi ja som ich robila vo vani, aj v kúpeľoch vo vani. Oni sa kúpať môžu len nie v chlorovej vode a nie v čase vzplanutia. Ale stačí pridať aj olejnatu zložku či ovseny prášok či vločky a spokojne.
V kúpeľoch bol kúpeľ každý deň a každý deň iný po dobu 3 týždňov. Doma sme pokračovali

janage
5. jún 2023

My sme vytiahli väčšiu vaničku, nasypala som soľ, kúpiš v dm a mohlo sa bahnit dítko. Vírivky a hlavne klasické kúpaliska s teplou vodou sú nevhodné aj kvôli možnosti infekcii, ktoré ekzematik ľahko chytá

sara07
5. jún 2023

baby treba vyskušat napr ja ekzematik mne pomohla bešenova, smrdaky , sklene teplice rajecké kupele ,mne vyhojili thermal kupele
ja zase nedám dopustit na thermal bazeny , infekciu z bazena som nikdy nemala za tie fakt roky rokuce
krátka sprcha ano aby nebola spotená koža to je dôležité
ale inak vana s niečim a potom natret zabalit do platenej plachty a do tepla nič lepšie

elmivelmi
5. jún 2023

@janage ale hej my mame mierny ekzem skor zaidny cize ja im nirmalne aj vanu dam aj sol aj sampony aj tie bomby ale kebyze maju tazsi stuoen tak nedam

zuzulka558
5. jún 2023

Ja deti kupem v octe samozrejme naliaty do vody vo vani,, ocot pomáha koze s PH ci ako mi to vysvetlil jeden lekárnik, ekzémy nemá staršia jej to pomohlo, znesie už aj chorobu vodu ale kupem ju stále ako som mala poradne pred par rokmi, pomohla nám Podhájska každý víkend, masticku bez hormónov a žiadne farbivo karmíny to je zabijak

janage
5. jún 2023

@elmivelmi šampóny a bomby do kúpeľa sú zas niečo iné ako morská soľ, či odporúčané emulzie. Moje doteraz len detské pre bábätká môžu a to sú už veľké. Žiadne bežné prípravky všelijako voňavé a prifarbené
Liečivé kúpele sú ale naopak prospešné.

elmivelmi
5. jún 2023

@janage ved ja viem ze to je sama chemia alw obcas in dovolim,nech maju radost.A inak davam morsku sol do vane,Ale moje dvery nemaju silny ekzem skoro ziaden,teraz akurat v 5 r cez zimu dostala jedna alergiu na zimu.